גמידה סל דיווחה על תוצאות ראשוניות טובות במוצר לטיפול בסרטני דם

התרופה ניקורד מבוססת על טכנולוגיה שמשתמשת במולקולה Nicotinamide להעשרת תרבית בתאי גזע ■ הטכנולוגיה מעלה משמעותית את יכולת הנדידה ויעילות ההגעה וההישארות של התאים במח העצם ובכך משפיעה לטובה על יעילותם

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית כלל ביוטכנולוגיה עולה ב-3.3% לאחר שחברת גמידה סל, שבשליטת אלביט טכנולוגיות (22.5%), כלל ביוטכנולוגיה ונוברטיס (18% לכל אחת) דיווחה על תוצאות טובות בניסוי קליני בשלב 1/2 בתרופה ניקורד (Nicord) לטיפול בחולים במחלות דם ממאירות.

ניקורד מבוססת על טכנולוגיה שמשתמשת במולקולה Nicotinamide להעשרת תרבית בתאי גזע. הטכנולוגיה מעלה משמעותית את יכולת הנדידה ויעילות ההגעה וההישארות של התאים במח העצם ובכך משפיעה לטובה על יעילותם. המוצר עונה על הצורך של חולים בסרטני דם מסוג לוקמיה או לימפומה שזקוקים להשתלת מח עצם אך אינם מסוגלים למצוא תורם בעל התאמת רקמות מלאה.

לן בלווטניק, בעלי כלל תעשיותצילום: via Bloomberg

גמידה סל, שמנוהלת על ידי יעל מרגולין, ציינה שמניתוח תוצאות ראשוניות של 16 חולים שטופלו באמצעות ניקורד במסגרת הניסוי הקליני בשלב 1/2 עולה שניקורד נקלט בכל החולים ובזמן ממוצע של 10 ימים. זמן זה קצר משמעותית מהזמן המדווח לקליטת שתל בחולים שהושתלו בדם טבורי שלא עבר טיפול העומד בממוצע על 27-23 ימים. בניסוי הודגם פרופיל בטיחות טוב של התרופה ושיקום תקין של מערכת הדם לאחר ההשתלה.

התוצאות הסופיות של הניסוי בנוגע ל-16 החולים צפויות להתפרסם במחצית השנייה של 2016 ועם זאת גמידה סל תמשיך לגייס חולים לניסוי, אולם רק במרכזים רפואיים שעתידים להשתתף בניסוי הקליני בשלב השלישי והמכריע.

ניתוח התוצאות הראשוניות של הניסוי נכללו בדו"ח שהוגשו לרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) ולסוכנות התרופות האירופית (EMA) לקראת דיונים בקשר לתוכנית הניסוי הקליני בשלב השלישי בניקורד.

גמידה סל נערכת להתחלת הניסוי הקליני בשלב השלישי במחצית 2016. הניסוי המתוכנן צפוי להיות בינלאומי, רב מרכזי, אקראי ומבוקר ולכלול 120 חולים. הניסוי המתוכנן צפוי לבחון חולים שבגופם הושתלו ניקורד לעומת חולים שהושתלו במנת דם טבורי שלא עברה טיפול.

דוקטור יעל מרגולין , נשיאת גמידה סלצילום: Gamida Cell

גמידה סל מפתחת מוצרים להשתלת מח עצם בחולים שסובלים ממחלות דם ממאירות וממחלות דם גנטיות שאינן ממאירות, וכן מחלות אוטואימוניות ומחלות מטבוליות. המוצרים מבוססים על תאי גזע (תאים שעדיין לא עברו התמיינות ומשמשים כמקור חלופי של תאים להשתלת מח עצם) שמקורם בדם טבורי ועברו העשרה באמצעות טכנולוגיות יחודיות שפותחו על ידי גמידה סל.

השימוש בדם טבורי מוגבל משום שכמות הדם שנאסף מחבל הטבור קטנה יחסית ולכן ניתן להפיק ממנה מספר קטן של תאים ובעיקר תאי גזע. מגבלה זו מקשה על השימוש בדם טבורי כתחליף להשתלת מח עצם משום שלביצוע השתלה מוצלחת יש צורך במספר תאים מינימלי שמחושב על פי משקלו של החולה.

גמידה סל מעריכה שפוטנציאל השוק למוצר הוא 40-35 אלף חולים בשנה ושגודל השוק להתוויות של סרטני דם הוא מאות מיליוני דולרים לשנה. חברת נוברטיס השקיעה במחצית אוקטובר 2015 סכום של 5 מיליון דולר בגמידה סל לפי שווי חברה של 200 מיליון דולר והגדילה בכך את החזקתה בחברה ל-18%. נוברטיס התחייבה לשמור על חלקה בחברה אם גמידה סל תגייס סכום של עד 50 מיליון דולר עד סוף 2017 לצורך השלמת פיתוח המוצר ניקורד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"