ההנפקה באישון לילה של כלכלית ירושלים 
הובילה לתביעה ייצוגית

לטענת התובע, הפעולה הובילה לדילול זכויותיהם של חברי הקבוצה במחיר נמוך, המייצג מחיר שפל של המניה בשבע השנים האחרונות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

כדי להינצל מהסדר חוב גייסה חברת כלכלית ירושלים בתחילת נובמבר, תחת ניהולו של דודו זבידה, 202 מיליון שקל מגופים מוסדיים. זאת לאחר שהעניקה להם הנחה של 15% על מחיר השוק של המניה, כך שההנפקה בוצעה לפי שווי שוק של 450 מיליון שקל לפני הכסף. כעת, בעטיה של הנפקה זו הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד כלכלית.

לטענת התובע דניאל ויצמן, המיוצג בידי עורכי הדין רון דרור אילן ורדניקוב ואופיר מנצל, ההנפקה בוצעה שלא כדין - שכן היא לא אושרה בידי אסיפת בעלי מניות; היא נעשתה באופן רשלני, בלתי שוויוני ומקפח; וגרמה לנזקים כבדים לציבור בעלי המניות של החברה.

דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושליםצילום: מוטי מילרוד

"באישון לילה ממש, על פי החלטת דירקטוריון בהרכב חסר, בניגוד לדיווחים של החברה יום לפני כן לקומץ של משקיעים מיוחסים בני מזל שקיבלו הזדמנות לרכוש את מניות החברה במחיר נמוך - פעלו הנתבעים חברי דירקטוריון החברה - מאיר יעקובסון, עמנואל גבי, יוסי ארד, הלל פלד ויריאל זיסקינד - באופן מקפח", טוען התובע.

לטענת התובע, הפעולה הובילה לדילול זכויותיהם של חברי הקבוצה במחיר נמוך, המייצג מחיר שפל של המניה בשבע השנים האחרונות.

עם הרוכשים באותה הנפקה נמנים הפניקס; פסגות גמל ופנסיה; קרן נוקד של רועי ורמוס; שלמה נחמה, לשעבר יו"ר בנק הפועלים; צחי סולטן, בעל השליטה ויו"ר כלל חיתום, שהובילה לאורך שנים הנפקות של חברות מקבוצת פישמן; יונתן כהן, לשעבר מנכ"ל כלל חיתום; מייקל דייוויס; והאחים יוסי וצבי ויליגר.

התובע הלין על כך כי במקום שהחברה תבצע הנפקה לכל בעלי המניות, כפי שדיווחה, היא ביצעה הנפקה במחיר נמוך ב-78% לעומת מחיר המניה לפי ההון העצמי של כלכלית ירושלים ונמוך ב-20% ממחיר השפל ההיסטורי שאליו נקלעה המניה בבורסה.

המהלך הפזיז, לדברי התובע, התבצע ללא תימוכין של חוות דעת כלכלית אוביקטיבית לגבי המחיר, כאשר למעשה בנק לאומי פעל להשתלט על מניות בעל השליטה, אליעזר פישמן.

לכן התובע מבקש מבית המשפט לבטל את הקצאת הזכויות לבעלי המניות, או לפצות את בעלי המניות שלא השתתפו בהנפקה ב-209.9 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה