המפרק הזמני של קרן קלע: "ברמלי מודה כי אין בחשבונות קלע או רוביקון יתרת כספים"

אמיר ברמלי חשוד על ידי רשות לניירות ערך בבניית פירמידה והונאת משקיעים ■ השופטת מינתה את עו"ד חבר למפרק הזמני של חברת רוביקון

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

השופטת מינתה עו"ד ארז חבר, שותף במשרד עמית פולק מטלון, אשר מונה ביום חמישי האחרון כמפרק הזמני של הקרן של אמיר ברמלי, "קרן קלע", הגיש היום (א') לבית המשפט בקשה חדשה בה הוא מבקש להתמנות גם כמפרק הזמני של חברת רוביקון של ברמלי.

השופטת אישרה את מינוי של עו"ד חבר כמפרק הזמני של חברת רוביקון, בבעלותו של ברמלי.

בדו"ח הראשון אשר הגיע אתמול בלילה לבית המשפט כותב חבר כי הבדיקות הראשוניות שלו מעלות כי "קרן קלע קשורה בעבותות לחברת רוביקון, הן בפעילותה, הן בזהות עובדיה ומנהליה והן במענה. שתי החברות נשלטות על ידי ברמלי ,ואף מנוהלות בפועל מאותם משרדים באמצעות עובדים ומנהלים. חברת קרן קלע מתבססת על כך שנכסיה מנוהלים בחברת רוביקון והחברות שבבעלותה. בנסיבות האמורות הרי שניהולם של נכסי חברת קלע שמירתם והבטחתם מחייבת סמכויות ניהול גם ביחס לחברת רוביקון.

צילום: עופר וקנין

עוד כותב חבר כי מבדיקתו הראשונית עולה כי "לצורך תפעול החברה יש לפעול במידית למימוש חלק מפורטפוליו הנכסים של רוביקון זאת בפרק שעה לטענת בעל השליטה (ברמלי) אין בחשבונות הקרן או רוביקון כל יתרת כספים שהם".

חבר מדגיש כי הוא בעצמו טרם בדק את חשבונות הבנק, אך הוא יעשה כן ללא דיחוי. לדבריו מינויו למפרק זמני של רוביקון נדרש בשביל למצוא ללא דיחוי פתרונות לתפעול השוטף על מנת לאפשר את ניהול הנכסים ומניעת פגיעה בהם.

לדברי חבר, רוביקון מחזיקה ב-30 חברות ריאליות אשר ההשקעה בהן בוצעה באמצעות מניות אג"ח להמרה ואפציות. לחלק מהחברות מעניקה החברה שירותים שוטפים ולחלק מהחברות הכוללים ניהול פיננסי שירותי הנהלת חשבונות, ניהול שיווק ושירותי משרדים נוספים. בחלק מהחברות היא משקיעה השקעה הונית במטרה להשביח ולמכור את החברה. כמו כן לחברה עסקאות פיננסיות בהן מעניקה החברה הלוואות להשלמות הון. "לחברת רוביקון עשרות תיקי אשראי והשלמות הון המגובים בנכסים שונים כבטחונות עם מועדי פירעון שונים וריביות".

בדו"ח מציין חבר כי ברמלי, אשר חשוד על ידי רשות לניירות ערך בבניית פירמידה והונאת משקיעים, משתף עימו פעולה באופן מלא.

הודעה לעיתונות נשלחה גם על ידי אנשיו של ברמלי בה נכתב כי "יו"ר ומייסד קבוצת רוביקון, ברמלי, הגיע במהלך הלילה להסכמות עם המפרק הזמני של קרן קלע, עו"ד ארז חבר, להרחבת צו הפירוק הזמני ולהחילו גם לרוביקון. ברמלי הסכים למהלך במטרה להפגין את נכונותו להעמיד את כל נכסי רוביקון לטובת משקיעי קרן קלע.

לאור הסיכומים בין אמיר ברמלי לעו"ד חבר הגיש הבוקר (א') המפרק הזמני בקשה משותפת לבית המשפט. בבקשה שהוגשה כתב עו"ד חבר כי ברמלי משתף עמו פעולה באופן מלא והוסיף כי מבדיקה ראשונית עולה שקבוצת רוביקון מחזיקה בעשרות נכסים ריאלים ופיננסיים. ברמלי ציין כי "עובדי רוביקון ואני פועלים כדי להחזיר את המצב לשגרה ולהשיב את כספי המשקיעים".

נזכיר כי השופטת איריס לושי עבודי אשר נתנה את צו הפירוק הזמני לקרן קלע בשל מסקנה כי קיימות אינדיקציות לחדלות פירעון של הקרן, אסרה גם על החברה האם רוביקון לבצע כל פעולה שאינה במהלך העסקים הרגיל, "בין במישרין ובין בעקיפין, וזאת למשך ארבעה ימי עסקים ממועד החלטתי זו", כתבה השופטת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008