השופטת: "יש סימנים לחדלות פירעון"; ברמלי: "קלע ורוביקון יכולות לעמוד בכל ההתחייבויות"

השופטת: "הדברים לא ימשיכו להתקיים באי שקיפות ואתה תמשיך להציע למשקיעים 9% ריבית" ■ ברמלי: "לשאול אותי על החובות של קרן קלע זה חוסר הבנה מוחלט של הפעילות שלנו"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

קרן קלע עומדת בפני חדלות פירעון? שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, איריס עבודי אמרה היום (ה') לבעלי הקרן אמיר ברמלי כי "הוגשו בקשות נוספות של נושים להצטרף. ממה שאני רואה יש סימנים לחדלות פירעון". מנגד, ברמלי טוען כי הקרן יכולה לעמוד בהתחייבויותיה.

אלון קזיוף: "אני מציע למנות את חברת Mns של שרון זורבך שהיתה מעורבת בהסדרי החוב הגדולים של מדינת ישראל שתחקור את מצב החברה.אולי אפשר כך יהיה למנוע צעד דרסטי של הליך פירוק.

אמיר ברמלי בדיון בבית המשפט

"ברמלי בחר להגיע ללא ייצוג ולא הגיש מסמכים מינימאלים המציגים את יכולתה של החברה לפרוע את התחייבויותיה. עם כל הכבוד, מסמך של BDO אינו מאזן בוחן.

"ברמלי הצהיר שחשבון הבנק של קרן קלע כמעט ולא פעיל. לאור נתונים נוספים שהוצגו עולה כי אשכול החברות לא הצליח להרים את הנטל כי החברות ברות פירעון. קימת כאן דילמת האסיר כי עם יינתן צו פירוק המשקיעים לא יקבלו את כספם. לכן עד שלא נקבל הבהרות יש למנות משקיף לחברה . לרוביקון וכל האחיות של קרן קלע . נבקש להכניס הצעה למשקיף מטעם הכנ"ר שיהיה נייטרלי. שצו איסור הדיספוזיציה ייוותר על כנו ושלא יינתן צו הקפאת הליכים. שלא יתחיל כאן כדור שלג".

ברמלי: "התחושה כי יש כאן מהומה רבה על לא דבר. אני מוכן להפקיד כאן כל סכום הנתון במחלוקת. יש משקיעים מועטים שהחליטו לפרק חברה פרטית שהרבה משקיעים מרוצים ממנה. לפחות שיינתן לי הזמן לגייס את המשקיעים שיביעו את דעתם".

שופטת: "אני לא חותמת גומי של אי שקיפות. אני לא מוכנה שהדברים ימשיכו להתקיים באי שקיפות ואתה תמשיך להציע למשקיעים 9% ריבית. מהרגע שהדיון הגיע לאולם שלי זה יתקיים תחת הכללים שאני אקבע. בית המשפט ימנה כאן בעל תפקיד עם סמכויות גדולות שרק הוא יכול לפתור אותה".

השופטת: "גם העובדה שיש כאן אג"ח עם 9% החזר מיידי. לא צירפת לתצהיר מאזן דו"חות ולא הוכחת את המודל העסקי או מאיפה אתה יכול להחזיר את הכסף. גם הטענה כי רוביקון ערבה לקלע באה ללא כתב ערבות. ללא ידיעה לגבי הנכסים של רוביקון ויכולתה להחזיר את הכסף. אם אתה רוצה להסביר מה המודל העסקי ומאיפה אתה יכול להחזיר את הכסף בבקשה. גם הבקשה שהוגשה עכשיו שלאחרונה יש כיבוי שרפות ויש אנשים שקיבלו את הכסף, וזה בניגוד למה שנכתב בתעודת האג"ח - שכל אגרות החוב יעמדו יחד פרי פסו מבלי שאגרת אחת תהיה עדיפה על השניה, מביאה אותי לאותה המסקנה. התרשמתי מחוסר שקיפות וזה מעביר אליך את הנטל".

ברמלי: "גם קרן קלע וגם רוביקון יכולות לעמוד בכל ההתחייבויות שלהן. נעשים מאמצים רבים של צייד נגדי על ידי עורכי דין".

השופטת: "תפסיק עם הססמאות. אמרתי לך בדיון הקודם כי כל החלטה קיצונית תגרום לך נזק. אבל אם אתה רוצה שנתייחס לזה אתה חייב להסביר את המודל שלך ולא להסתפק בניפנופי ידיים שאפשר לפרוע את ההתחייבויות. צריך להראות איך אתה מסוגל לפרוע את ההתחייבויות".

ברמלי: "היות ואני יכול לעמוד בהתחייבויות ואין בעיות להפקיד בקופת בית המשפט. יש מספר משקיעים בודדים שהם זכאים לפירעון. החברה מקיימת פעילות קרוב לעשור. עומדת בדייקנות".

שופטת: "היא לא עומדת, היא עמדה".

ברמלי: "לכן אני רוצה להפקיד את הכסף שלהם לבית המשפט".

שופטת: "הנושה הנוכחי מצרף הסכם שנחתם בין רוביקון וקלע ובין משקיע ואני לא מצליחה להבין מה קורה שם".

עו"ד קזיוף: "מאז הגשת הבקשה דברים קרו. ברמלי עובד כאן ואני מוכן להוכיח כי החברה חדלת פירעון. אני מחזיק ביד צ'ק מ-15.9, הוא נתן לי צ'ק מקורי על 612 אלף שקל שנמשך על ידי קרן קלע, שניתנה לו הוראת ביטול. אבל כשאין כיסוי אז בנק ישראל מחייב את הבנק לכתוב שאין כיסוי. אבל, הצ'ק השני, שמועד הפירעון הוא ב-15.10, ועומד על כ-500 אלף שקל חזר - כשאין כיסוי מספיק. זאת כאשר ברמלי נצפה בסרטונים שהוא לא חדל פירעון".

עו"ד קזיוף: "אתה הצהרת שאתה בוגר אוניברסיטה. אתה מודע לכך כי האוניברסיטה שאמרת שלמדת בה טוענת כי היא לא מכירה בך כתלמיד".

ברמלי: "לא".

קזיוף: "אתה מודע לכך כי אתה נתבע על ידי נושים כי הקרן לא החזירה סכומים?".

ברמלי: "כן כ-1.5 מיליון שקל ואני יכול להפקיד אותם בקופת בית משפט בכפוף לשעות פעילות הבנק".

קזיוף: "מדוע רוביקון אשר ערבה לכל התחייבויות קרן לא הציעה לפרוע את ההתחייבויות להן היא ערבה ובחרה להציע חלופות בטוחות".

ברמלי: "כאשר מתקיים מועד פירעון מתקיים משא ומתן עם משקיעים כדי לשנות את מועד הפירעון. לפעמים הם מסכימים ולפעמים לא. אנחנו מעמידים להםבטחונות נדל"ן".

השופטת: "שהכל עובד אז זה נהדר. אבל אתה כתבת בעצמך שאגרות החוב יעמדו פרי פסו מבלי שתהיה עדיפות לאחת אחרת".

קזיוף: "אתה יכול להצהיר מה שווי נכסי הקרן? מה גובה החובות שלכם".

ברמלי: "אני יכול לברר מה חייבים".

השופטת: "למה חשבת שבאת לכאן היום. אתה מציג את עצמך כמבין בכסף ואתה מציג את עצמך כאן כאילו אתה לא מבין בכסף בכלל. כמה כסף גייסת בקרן הזאת?".

ברמלי: "כ-200 מיליון שקל".

קזיוף: "מה החוב של הנכסים?".

ברמלי: "174 אלף שקל. אבל לשאול אותי על החובות של החברה הזאת זה חוסר הבנה מוחלט של הפעילות שלנו".

ברמלי: "קרן קלע משתפת משקיעים בהשקעות של רוביקון. יש כמה קרנות שנקראות קרן קלע. זה מותג .הקרנות מגייסות את ההון ורויבקון מתפעלת את הפעילות .לכן רוביקון היא צד להסכם ערבה להסכם ועומד מאחורי ההתחייבויות של קרן קלע".

שופטת: "אפשר לראות את הערבות? זה שזה כתוב זה לא אומר שזה קיים".

ברמלי: "אני לא חושב שיש כתב ערבות".

קזיוף: "לא התכוונתי לפרק שלושים חברות. אם אתה רוצה שאפרק את כל החברות אעשה זאת ואפרק גם את רוביקון. יש לך 150 מיליון שקל נכסים בקרן קלע?".

ברמלי: "מה פתאום. הם מושקעים".

שופטת: "מאוד מטריד אותי שאתה כותב שרוביקון ערבה ואין כתב ערבות. זה לא אומר שיש לה נכסים נזילים בשביל להחזיר את התחייבויות".

ברמלי: "אני מבקש מכל המשקיעים שהגיעו לכאן שיגעו כמה חובות יש. אני אפקיד את מלואם עד יום ראשון וידונו בהם בנפרד. לפרק חברה מבלי להבין את המודל העסקי. יגרום לפיטורים של מאות עובדים".

שופטת: "יש רשימה של מאות עובדים. זה בסדר שהבאת רשימה אבל לא ראיתי הוכחה לכך".

קזיוף: "איך אתה מסביר שבנק ישראל חייב את בנק הפועלים לכתוב שאין כיסוי מספיק".

ברמלי: "מדובר בחשבון שלא פעיל".

קזיוף: "אמרת שרוביקון הינה זרוע השקעה. כמה רוביקון השקיע ב-wtp?"

ברמלי: "כ-7 מיליון שקל. באופן פרטי השקעתי כמה מאות אלפי שקלים".

קזיוף: "בכמה כסף מכרת אותה?".

ברמלי: "באפס. אבל אני מבקש מבית משפט אני אוציא ואראה כי לחברה מעל 500 מיליון שקל נכסים וסך ההתחייבויות קטן. אני יכול להעמיד ולהתחייב להעמיד כל חוב ששנוי במחלוקת שיתנהל עליו דיון אם מגיע או לא מגיע".

שופטת: "הבאת איזה שהם מסמכים היום?".

ברמלי: "לא".

שופטת: "חשבת שאתה בא לדיון בפארק. למה לא חשבת להביא שום מסמך".

ברמלי: "לא עלה בדעתי כי חברה בפעילות כזאת עם מספר כל כך מצומצם של משקיעים שטוענים כי הגיע מועד הפירעון שלהם ,יגרמו לפירוק חברה. מדובר בקרן שיש בה מעל ל 300 משקיעים יש 180 עובדים בחברה".

קזיוף: "ייצגת את דילמת האסיר".

שופטת: "שאלתי למה לא הבאת היום מסמכים לדיון".

קזיוף: "רשת דנשש רוביקון השקיע בה?".

ברמלי: "כן. השקענו בה כ-6 מיליון שקל".

קזיוף: "זאת הרשת שאחותך קנתה?"

ברמלי: "לא היא הקימה אותה. לא הגיע לכאן סמנכ"ל כספים".

שופטת: "למה לא הבאת אף אחד שבקיא במספרים? הגעת לא מיוצג. אבל אתה לא יכול לענות על השאלות. איזה דיון חשבת שיהיה היום?".

ברמלי: "חשבתי שאם יש חוב במחלוקת נפקיד אותו בקופת בית המשפט. יש תשלומי ריבית נפקיד אותם למשקיעים. הריבית יכולה להיות משולמת".

שופטת: "אני לא חושבת שאפשר לעשות זאת. הוגשה בקשת פירוק. אם חשבת שנמצא מודל ביניים הוא עלול להיות בעייתי. בינתיים גם מודל ביניים חייב להיות ברור שבמובנים מסויים מפקיע מהידיים של ברמלי את הסמכויות שלו כי אין שקיפות והוא לא יכול להמשיך בשיטת העבודה הזו".

ברמלי: "אני מבקש 15 דקות להביא את המסמכים".

שופטת: "לא היה לך מספיק זמן בשביל להביא את המסמכים. אנחנו נמשיך".

קזויף: "חוף קורסי השקעת? השקעת בלופה? במכוניות?".

ברמלי: "לא השקעתי בלופה לא במכוניות בחוף קורסי השקעתי אני לא זוכר כמה".

קזויף: "עברת הליך של פשיטת רגל?".

ברמלי: "לא. עברתי הליך של הסדר חוב. העסק שלי במלחמת לבנון נכנס לקשיים. אז עשינו הסדר חוב. שילמנו הכל במלואו למעט מחיקה בהסכמה עם בנק לאומי שמחקו 60 אלף שקל. כל הספקים שלי בגלל מלחמת לבנון קיבלו את הכספים שלהם באיחור של חודשיים שלוש".

אבי נאור, משקיע בקרן: "אני רוצה להעיד שמההיסטוריה שלי בקרן. שלוש פעמים נתתי הוראת משיכת כספים הוא שיחרר לי את הכסף מחוץ לשורת הדין. השקעתי מאז עוד כספים . ששמעתי שרשות לניירות ערך פשטה עליו החלטתי באותו היום השקעתי 300 אלף שקל".

שופטת: "אתה מוכן לתת לכולם בטחונות?".

קזיוף: "מבקש בקשת הפירוק אורי רוטשיין מוכן למכור את כל החוב שלו".

משקיע אחר: "7 פעמים קיבלתי תאריכים שהכסף שלי יוחזר אך לא החזירו לי את הכסף".

עו"ד יניב מור ממשרד שלמה כהן - מייצג מספר משקיעים אשר חוששים לכספם: "אֿנחנו שוקלים להגיש בקשת פירוק לכל הפרמידה".

ברמלי: "אני רוצה להגיש מסמך של bdo שמציג שלחברה יש מעל 500 אלף נכסים ואין לה התחייבויות לבנקים".

שופטת: "היית צריך שמשהו מהקהל יתן לך זאת".

ברמלי: "נדרשים יותר מיומיים להגיש את כל המסמכים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"