השופטת על קרן קלע: "מגישים לי בקשה חמורה, ואני חוששת שלא ייוותר כסף לאחרים"

משקיע בקרן קלע משך את בקשת הפירוק - בית המשפט התנגד ■ השופטת איריס עבודי: "התחושה שלי היא שאמיר ברמלי נקלע לסחרחורת וקשה לו לצאת ממנה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"הצדדים ליבנו את המחלוקות ביניהם, ולכן יש לדחות את הבקשה לפירוק החברה" — כך כתב אורי רוטשטיין, אחד המשקיעים בקרן קלע, שהגיש בקשת פירוק לקרן ובעליה אמיר ברמלי, בהודעה שהגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב. עוד נכתב בהודעה כי הצדדים מבקשים שבית המשפט יבטל את הסעדים הזמניים, ובהם איסור על ברמלי, עובדי הקרן ושלוחיה לבצע כל שינוי בנכסי הקרן.

השופטת איריס עבודי, שהביעה חוסר שביעות רצון מההסכם שהגישו הצדדים, החליטה היום (ג') להותיר את הצווים על כנם וקבעה דיון נוסף בפרשה למחר בשעה 13:00. "מגישים לי בקשה מאוד חמורה שהגיעו להסדרים עם נושים, ואני חוששת שלא ייוותר כסף לאנשים נוספים, מכיוון שבבקשה מציינים כי החברה חדלת פירעון. אתמול הגיעו אלי אנשים נוספים שדרשו לקחת חלק בדיון שבוטל. אולי יהיו אנשים נוספים שידרשו להצטרף. כפי שאני רואה, מכל האנשים שנמצאים כאן, ההחלטה תשפיע על רבים מהם".

אמיר ברמלי בדיון בבית המשפט

בפתח הדיון בבית המשפט ביקש עו"ד דויד פורר, המייצג את ברמלי, להתפטר מהייצוג בתיק. "אני לא מאשרת לך את הבקשה", אמרה השופטת, כדי למנוע צעד שנועד למשוך זמן ולמנוע קבלת החלטות מהותיות באותו דיון. ואולם בסופו של דבר עו"ד פורר התפטר.

השופטת פנתה לברמלי באומרה: "אתה מבין שהדיון יתקיים ללא ייצוג, למרות שהסכמת לשחרר את עורך הדין שלך". ברמלי השיב: "אני מופתע מאוד. אני צריך את הייצוג. את חייבת להבין שהכל קרה כל־כך מהר. לחברה יש 180 עובדים, אנחנו מנהלים מאות מיליוני שקלים ועמדנו בכל התחייבויות הקרן. אני לא בקיא בסוגיות המשפטיות".

"ברמלי נקלע לסחרחורת"

בית המשפט היה גדוש בעובדיו של ברמלי. אחת העובדות פנתה לשופטת באומרה: "אמיר הוא הגון וישר. הוא מעסיק פנסיונרים ואמהות חד־הוריות. הוא מיטיב עם העובדים". השופטת ענתה לה: "את צודקת, ואני מכבדת את בקשתך. התחושה שלי היא שברמלי נקלע לסחרחורת וקשה לו לצאת ממנה. הצדדים חייבים להבין שאין לפתור זאת בכיבוי שריפות, אלא בדרך מסודרת וגלויה, ולא בדרך שלפיה, כל מי שמצליח לחטוף ראשון משהו — מצליח."

אף על פי שבקרן קלע מושקעים כ-200 מיליון שקל, משקיעים ספורים הגיעו היום לבית המשפט. אחד המשקיעים אמר לשופטת: "אנחנו לא רוצים לעשות נזק. אין בכוונתנו לפרק את החברה. אנחנו רק רוצים לקבל את כספי הריבית". השופטת השיבה לו: "במצב הנוכחי איני יכולה לאשר כל תשלום של ריבית". משקיע אחר ציין: "יש לנו בחוזה סעיף שקובע כי אם הקרן דוחה תשלומים, אנחנו נקבל פיצוי של 2% ריבית. אני לא מבין למה כולם לחוצים מאי התשלום".

לקראת סוף הדיון אמר ברמלי: "אנחנו לא רואים כאן מאות של משקיעים שגודשים את בית המשפט ודורשים את כספם בחזרה. מרבית האנשים כאן הם העובדים. בחצי השנה האחרונה הזרמנו 90 מיליון שקל לכל מי שהגיע. קשה לי להאמין שהפעולות כאן מתבצעות בתמימות. אחרי יומים לא מפרקים חברה".

המשקיעים נשאלו מחוץ לכותלי בית המשפט אם הם מאמינים שברמלי בנה פירמידת השקעות והונה אותם, כפי שחושדת רשות ניירות ערך, ואחד המשקיעים ענה: "אנחנו לא יכולים לדעת כלום. גם לא העובדים בקרן. ברמלי נראה אדם טוב, אבל רק מישהו שיחקור מבפנים, יוכל לדעת את האמת. התחלתי לחשוד כאשר רשות ניירות ערך עצרה אותו, ואז ביקשתי למשוך את הכספים. אחרי שראיתי שהריבית ממשיכה לזרום, תהיתי אם אולי שווה לי להמשיך להיות מושקע, מכיוון שהפקידים ברשות לא באמת מבינים מה קורה".

לשאלה האם קיבל את כספו, השיב המשקיע: "לא. יש אנשים שקיבלו חלק מהכספים. אבל בתקופה האחרונה בכל פעם שאני פונה אליהם, הם טוענים שנקבל בקרוב. באחרונה הם התחילו להגיד לי שהרשויות אוסרות עליהם לשלם, וזה עוד לפני שבית המשפט נתן את הצו האוסר עליהם לעשות זאת. לכן לא ברור לי אילו רשויות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב