בקשה לבית המשפט: לפרק את קרן קלע של אמיר ברמלי

נגד הקרן אשר נחשדת על ידי הרשות לניירות ערך כפרמידת השקעות הוגשה בקשת פירוק ובית המשפט נתן צו האוסר לבצע כל שינוי בנכסיה ■ קבוצת רוביקון: "נגיב לטענות במסגרת הדיון"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אמיר ברמלי שחשוד על ידי הרשות לניירות ערך בבניית פירמידה והונאת משקיעים שמתבצעת על ידי החברות הפרטיות בבעלותו, יידרש להתמודד כעת גם עם בקשת פירוק לקרן קלע.

הבקשה הוגשה על ידי עורכי הדין גדעון אורבך וארנון שגב ממשרד ארנון שגב ושות' שביקשו למנות את עו"ד אלון קזיוף כמפרק זמני לקרן.

אמיר ברמליצילום: זו סטודיו

הבקשה גרמה לשופטת איריס לושי עבודי להוציא צו זמני האוסר על ברמלי עובדיו וכל מי שפועל בשם הקרן לבצע כל דיספוזיציה (העברת בעלות או שליטה) בנכסי החברה, בין במישרין ובין בעקיפין ובפרט צו האוסר על העברות פיננסיות כלשהן מצד החברה, בין אם לבעל השליטה בה ברמלי או לחברות שבשליטתו הישירה, או העקיפה, או צד ג' עד לדיון שיתקיים מחר בבקשת הפירוק.

מסתמן כי צעדיה של הרשות לניירות ערך לאחרונה (עצירת קמפיין הפרסום של הקרן, והפנייה לבית משפט לעצור את ברמלי מלגייס עוד כספים) הצליחו להפחיד לא מעט משקיעים בקרן קלע.

ל-TheMarker נודע כי מספר משקיעים אשר פנו לקרן בדרישה לקבל את כספם בחזרה נענו לריק, כאשר עובדי הקרן משכו אותם במשך מספר חודשים בטענות נשנות כי הכסף יוחזר להם מחר.

אורי רוטשיין אחד המשקיעים אשר קצה נפשו בתירוצים, החליט לפעול באופן תקיף ולהגיש לקרן בקשת פירוק. בבקשה נטען כי "הקרן הגיעה לחדלות פירעון מובהקת, אשר הביאה אותה לאי עמידה בהתחיבויותיה השוטפות בהתאם לאיגרות החוב אשר הנפיקה לטובת רוטשטיין ומשקיעים נוספים".

לפני שבועיים טענו נציגיו של ברמלי בבית המשפט כי קבוצת רוביקון אשר הוא עומד בראשה החזירה בחודשים האחרונים 90 מיליון שקל למשקיעים. החשש כי מדובר בצעד של העדפת נושים הוביל את עורכי הדין של רוטשיין לזעוק על "ניסיון מובהק להעדפת נושים וסרוב קרן קלע וברמלי לחשוף בפניו את היתרות העומדות לרשותם".

מקורב לפרשה הסביר את המצב וטען כי "עד כה הלקוחות החדשים מימנו את ריביות העתק אשר שולמו למשקיעים, אך צעדי הרשות הובילו לעצירה בגיוסים ולאי היכולת של הקרן לעמוד אף בתשלומי הריבית השוטפים".

מבקשת הפירוק עולה כי רוטשיין השקיע 305 אלף שקל באיגרות החוב אותם הנפיקה קרן קלע ללא תשקיף. לדבריו החוזה מול הקרן מאפשר לו לדרוש פדיון מלא של כספו אותו הוא יוכל לקבל תוך 90 יום. "ב-13 ליולי עקב החשש שהתעורר בלבו בכל הנוגע לחברה התנהלותה ונכסיה, מילא טופס וביקש לנצל את זכותו לפדיון מלא של סכום ההלואה", כותבים עורכי הדין. "אך המועד חלף וכספו לא שולם לו. התרבו האינדיקציות כי קרן קלע נתונה בקשיים ואינה מסוגלת לפרוע את חובותיה השוטפים וכי משקיעים רבים נמצאים במצב דומה".

עוד עולה מהבקשה כי נציגיו של ברמלי הציעו לרוטשיין להיכנס כשותף "לזכויות כספיות של קרן קלע ורוביקון אל מול חברת גלים שרב הנסתר על הגלוי בה ומידת הביטחון שניתן לספק באמצעותה".

עוד מספרים עורכי הדין כי בשבוע האחרון התגלו לרוטשיין "נתונים מבהילים על כך שהקרן לא מצליחה לעמוד בתשלומי הריבית השוטפים עבור איגרות החוב של רבים מלקוחותיה... שהיא מעבירה תשלומים באורח סלקטיבי לחלק מלקוחותיה... ומסרבת לחשוף את המידע מחשבון הבנק של הקרן".

מרוביקון נמסר בתגובה: "הבקשה הגיעה למשרדי הקרן רק לאחר השעה 14:30. מכיוון שנקבע דיון בבקשה למחר אנו נגיב לטענות במסגרת הדיון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"