פריגו ביקשה מביהמ"ש להוציא צו מניעה נגד מיילן ורשות ני"ע

פריגו מציינת בבקשה כי מיילן הצהירה על השגת "הסכמות חסויות" בינה לבין רשות ניירות ערך שעל פיהן לא תידרש לפרסם תשקיף בגין הצעת הרכש ■ פריגו מבקשת שבית המשפט יוציא צו שיורה למיילן להימנע מהשלמת הצעת הרכש בישראל

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת פריגו הגישה למחלקה הכלכלית של בית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לצו מניעה ארעי נגד חברת מיילן ונגד רשות ניירות ערך. פריגו מבקשת מבית המשפט להוציא צו ארעי שיצהיר שחברת מיילן לא פרסמה הצעת רכש כדין בישראל למניותיה של פריגו עד להכרעה בתביעה העיקרית שפריגו הגישה . פריגו ביקשה גם צו ארעי שיורה למיילן להימנע מכל פעולה בישראל בקשר עם הצעת הרכש כולל השלמתה או ביצוע כל פעולה אחרת על פיה עד להכרעה בהליך העיקרי, וכן ביקשה פריגו צו ארעי שיורה לרשות ניירות ערך להימנע מלאפשר פעולה בנוגע להצעת הרכש של מיילן בישראל.

פריגו שמיוצגת על ידי משרד פישר בכר חן וול אוריון ושות' מסבירה שהפניה הדחופה נעשית כמוצא אחרון נוכח הפרה בוטה וחסרת תקדים של מיילן את הוראות חוק ניירות ערך ותקנות הצעת רכש ונוכח העובדה שרשות ניירות ערך נמנעה מהפעלת סמכויותיה בנוגע להפרה זו ואף נמנעה מלהשיב לגופם של דברים לפניותיה של פריגו בטענה כי מוטלת עליה חובת הסודיות. פריגו טוענת שמיילן פירסמה ב-14 בספטמבר הצעת רכש למניותיה שמיועדת על פי הצהרותיה של מיילן גם לציבור בישראל. ההצעה כוללת מרכיב של 75 דולר במזומן ו-2.3 מניות מיילן שיוקצו לבעלי מניותיה של פריגו בתמורה למניית פריגו. הצעת רכש חליפין מסוג זה טעונה על פי תקנה 19 לתקנות הצעת רכש פרסום מיפרט שיכלול תשקיף שרשות ניירות ערך התירה את פרסומו.

פריגו טוענת כי למרות הוראותיו של הדין בהקשר זה ולמרות שהצעת הרכש מופנית גם לציבור בישראל מיילן לא פרסמה במועד הצעת הרכש מיפרט שכולל תשקיף שרשות ני"ע התירה את פרסומו.

ג'ו פאפא, מנכ"ל פריגוצילום: רובי לבוביץ'

פריגו מדגישה כי מדובר בהצעת הרכש הגדולה ביותר שפורסמה בישראל מאז ומעולם ובאחת מהצעות הרכש העוינות הגדולות שפורסמו בעולם. לטענתה פעולותיה של מיילן בקשר עם הצעת הרכש נגועות בחוסר תום לב והן נעשו תוך הפרה בוטה וחסרת תקדים של חוק ניירות ערך ותקנות הצעת רכש באופן שתכליתו לעקוף בצורה מלאכותית את הוראות דיני ניירות ערך הישראליים תוך פגיעה קשה ובלתי הפיכה בפריגו, בבעלי מניותיה ובשוק ההון הישראלי.

פריגו מציינת כי להצעת הרכש של מיילן יש השלכות כבדות משקל בעלות זיקה ישראלית מובהקת שניתן היה לצפות שתמצאנה מענה בגילוי המלא הנדרש במיפרט הצעת הרכש ובתשקיף שהרשות התירה את פרסומו. כך למשל השאלות אם מיילן תיסחר בישראל או לא, והאם מיילן רשאית למחוק מהמסחר בישראל את מניות פריגו שלא תיעננה להצעת הרכש הן בעלות השלכות קריטיות על ציבור בעלי מניותיה הישראליים של פריגו בשל הרכישות המיוחדת של המשקיעים המוסדיים ישראליים המוגבלים ביכולת ההשקעה במניות שאינן נסחרות או שנסחרות רק בחו"ל.

פריגו מציינת גם שנדרש גילוי ספציפי מהותי לבעלי המניות הישראליים של פריגו שמניותיהם נסחרות בבורסה בת"א באשר לתנאי הצעת הרכש , אופן הקיבול שלה ואפשרות החזרה מהקיבול על ידי בעלי המניות הישראליים שכן ההחזקה באמצעות מסלקת הבורסה לני"ע בת"א שונה מהחזקת המניות בבורסה של ניו יורק ומחייבת פעולת קיבול וחזרה מקיבול מיוחדת ונפרשת לבעלי המניות האלה.

פריגו מציינת שנודע לה כי מיילן הצהירה בפני גורמים שונים כי הגיעה ל"הסכמות חסויות" עם רשות ני"ע שעל פיהן שהצעת הרכש אכן פורסמה כדין לציבור בעלי המניות של פריגו בישראל ללא תשקיף, וכל שמיילן תידרש לעשות הוא לפרסם לציבור בישראל פרטי מידע מסוימים וזאת 14 יום לפני פקיעת הצעת הרכש.

פריגו מדגישה כי לא קיימה דרך חוקית לפיה הצעת הרכש בוצעה כדין מבלי שפורסם מפרט הכולל תשקיף בישראל. משכך ככל שההסכמות החסויות בין מיילן לרשות ני"ע אכן קיימות, טענה שפריגו אינה מאמינה בנכונותה, הן נעשו בחוסר סמכות.

חברת מיילן מסרה בתגובה כי "התביעה שהוגשה על ידי פריגו חסרת בסיס. הצעת הרכש שהגשנו בישראל תקינה בכל המובנים. מאמציה של פריגו הם לשווא משום שכל משקיעיה של פריגו, מוסדיים ופרטיים, כולל אלו בישראל, יכלו תמיד להמיר את מניותיהם מהבורסה בתל אביב לבורסה של ניו יורק באמצעות הליך פשוט ואוטומטי לחלוטין וכל מה שעליהם לעשות הוא להודיע לברוקר שלהם. כתוצאה מכך בעלי מניותיה של פריגו יכולים להשתתף בהצעת הרכש ללא קשר לתביעות כלשהן בישראל או לפעולות אחרות שפריגו נוקטת בישראל.

"יתרה מזו, כפי שמיילן הצהירה בפומבי, אנחנו מעוניינים ומתכוונים לרשום את מניותינו למסחר בבורסה בתל אביב לנוחותם של אותם בעלי מניות שמעדיפים את רישומם למסחר בתל אביב . מיילן נמצאת בשלב מתקדם של הגשת הבקשה לרשות ניירות ערך הישראלית ולבורסה בתל אביב ומחויבת לעמוד בקשר הדוק עם גורמים אלה כדי להשלים את התהליך. כל בעל מניות בפריגו שמעוניין להמיר את מניותיו הנסחרות בתל אביב במניות שנסחרות בבורסה של ניו יורק מוזמן לקבל מידע נוסף באתר של הבורסה בתל אביב או להתקשר לברוקר שלו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה