סערת קרן קלע של ברמלי: הרשות השנייה אסרה לשדר פרסומת או חסויות של הקרן

הנחיה זו הגיעה על רקע ההודעה החריגה שפירסמה אתמול הרשות לני"ע, לפיה פעילות הקרן, מקבוצת רוביקון שבבעלות אמיר ברמלי, אינה על דעתה ופועלת ללא אישורה, בנוסף לחקירה הפלילית המתנהלת נגדה ■ רוביקון: "התנהלות רשות ני"ע מזכירה מדינות חשוכות"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

סערת קרן קלע: באיחור של שלושה שבועות, הרשות השנייה פנתה הבוקר (ה') לזכייניות הטלוויזיה בהנחיה מפורשת כי אין לשדר פרסומות או חסויות של קרן קלע או מתן פרסים תחת אזכור שמה. הנחיה זו הגיעה על רקע ההודעה החריגה שפירסמה אתמול רשות ני"ע, לפיה פעילות הקרן, מקבוצת רוביקון שבבעלות אמיר ברמלי, אינה על דעתה ופועלת ללא אישורה, בנוסף לחקירה הפלילית המתנהלת נגדה.

בשבועות האחרונים החלה קרן קלע בקמפיין טלוויזיוני, שבו משתתפים בין היתר השחקנים מוני מושונוב ואמיתי קדר. כחלק מהקמפיין רכשה הקרן את "ברייק הזהב" (הפרסומת שמשודרת לפני ההכרזה על הזוכה) בגמר תחרות "מאסטר שף" - התוכנית הנצפית ביותר כיום בטלוויזיה. החברה רכשה גם את ברייק הזהב בגמר התוכנית "אקס פקטור". למרות הפרסומים בנושא, הרשות השנייה לא התערבה עד כה בנושא ואישרה את הפרסום בגופי השידור המסחריים.

מוני מושונוב בפרסומת לקרן קלעצילום: צילום מוסך, יוטיוב

בעקבות הקמפיין הטלוויזיוני, אתמול פירסמה רשות ני"ע באתר האינטרנט שלה אזהרה מיוחדת ויוצאת דופן לציבור הרחב. "בימים האחרונים אנו עדים לקמפיין בטלוויזיה ובאמצעי תקשורת נוספים מצד קרן קלע או מי מטעמה, הקורא לציבור הרחב לפנות לקרן לצורך השקעות פיננסיות בה במטרה להשיג תשואה עודפת.

"הרשות מבקשת להבהיר כי פעילות זו של קרן קלע אינה על דעתה ולא קיבלה את אישורה. עוד מבקשת הרשות להבהיר כי קרן קלע נחקרת כיום בחקירה פלילית בחשדות חמורים ביותר של הפרת דיני ניירות ערך והונאת מאות משקיעים בסכומי עתק בנוגע לפעילותה בעבר. הרשות מזהירה שוב את הציבור מפני הסיכונים הכרוכים בביצוע השקעות שאינן מפוקחות", נמסר בהודעת הרשות.

קרן קלע היא קרן השקעות המתמחה במתן הלוואות לעסקים בינוניים. הקרן מגייסת כספים ממשקיעים, עד 35 בשנה, באמצעות רכישת איגרת החוב. הריבית השנתית הנקובה באיגרת היא 12% לשנה, ללא הצמדה. מאחר שאיגרת החוב אינה סחירה, הריבית היא התשואה השנתית למחזיק האיגרת. זוהי תשואה גבוהה ביחס לאלטרנטיבות הקיימות בשוק האג"ח הקונצרניות המקומי.

באחרונה החלה רשות ני"ע לחקור את פעילותה של קרן קלע ואת בעל השליטה בה, ברמלי. במארס האחרון נעצר ברמלי בחשד להטעיית המשקיעים והטעיית לקוחותיו בנוגע לתמורת הגיוס. לפי הרשות, מאות מיליוני שקלים שהושקעו בקרן הועברו לטובת מימון השקעותיו של ברמלי או של חברות הקשורות אליו. ברמלי הכחיש את החשדות המיוחסות לו ושוחרר בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבות של 1.7 מיליון שקל. בסוף אוגוסט ביקשה הרשות מבית המשפט להכפיל את הערבות הבנקאית שהוטלה, על רקע ראיות חדשות שנאספו.

ניר שוויקי, מנכ"ל בפועל של הרשות השנייה מסר כי "הרשות השנייה בוחנת את הנושא בקפידה בשבועות האחרונים והודעת הרשות לני"ע אמש היא בחזקת הקש ששבר את גב הגמל. אחריותנו המרכזית ביותר היא כלפי הציבור הרחב והאינטרס שלו לטלוויזיה בטוחה וללא חשש להטעיה. נוכח המידע המגיע אלינו בעניין קרן קלע, לא נוכל לאפשר את פרסומה ועל כן נבקש גם כי כל פרסום עתידי יובא תחילה לאישור הרשות השנייה".

מרוביקון ביזנס גרופ נמסר בתגובה: "אנו לא מופתעים שרשות ני"ע מנסה לעצור פעילות שמעבירה משקיעים מהבורסה ושוק ההון לשוק הפרטי. רשות ממשלתית הפועלת להפסיק פרסום של קמפיין הקורא לציבור לבדוק אפשרויות השקעה נוספות מזכירה התנהלות רגולטורית במדינות חשוכות. קרן קלע ממשיכה להציע לציבור להצטרף להשקעות המאפשרות לקבל ריביות גבוהות מאלו הנהוגות במשק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו