אבגול מקימה מפעל בדימונה בהשקעה של כ-60 מיליון דולר

הקמת המפעל מותנית במענקים שתקבל החברה על הקמת מפעל באזור פיתוח ■ הרווח הנקי הרבעוני נחתך ב-50%, דבר שאיכזב את המשקיעים

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

יצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול מקימה מפעל ייצור חדש באזור דימונה בסכום השקעה מוערך של כ-60 מיליון דולר בשנתיים הקרובות. ההשקעה תמומן באמצעות יתרות מזומנים וכן מימון בנקאי וחוץ בנקאי.

אבגול עוסקת בייצור שיווק ומכירה של בדים לא ארוגים המשמשים לייצור מוצרי היגיינה, בעיקר חיתולים חד פעמיים לתינוקות ומבוגרים ומוצרי היגיינה נשית; וכן בייצור מוצרים לתחומי החקלאות, ריהוט וריפוד, בנייה, ביגוד, מגבונים חד פעמיים ועוד. עיקר המוצרים של המפעלים בישראל מופנים ליצוא, בעוד שמפעלי החברה בארה"ב, רוסיה וסין מייצרים מוצרים המיועדים בעיקר לשווקים המקומיים במדינות הללו.

דיויד מלדרם

אבגול מעריכה גם כי הקמת המפעל בדימונה תניב לה חבילת יתרונות כלכליים, לרבות תמריצי מס וחיסכון בעלויות הובלה ואנרגיה. הקמת המפעל מותנית באישור לקבלת המענקים ובהקצאת קרקע מתאימה.

המפעל בדימונה יצטרף למפעלים נוסף של החברה באזור התעשייה ברקן. בתחילה יכלול המפעל החדש קו ייצור אחד, אבל ניתן יהיה להרחיב אותו לקווי ייצור נוספים. לפי החברה, הקו החדש יהיה קו ייצור מתקדמים מבחינה טכנולוגית, ויאפשר לחברה להמשיך ולתמוך בלקוחותיה הבינלאומיים. הצפי צפי - מילה מז'רגון צבאי שרצוי לא להשתמש בה הוא כי הקו החדש יחל את פעילותו המסחרית במהלך שנת 2017.

אבגול פירסמה את התוצאות הרבעוניות שלה לפני שבועיים, דבר שהביא לצניחה של 19% בשווי החברה. עם זאת, מאז חזרה המניה לעלות, ב-13%, ושווי החברה עומד כיום על 1.12 מיליארד שקל. הכנסות החברה ירדו ברבעון השני ב-9% והסתכמו בכ-80 מיליון שקל. הרווח התפעולי גדל ב-30% והסתכם ב-10.1 מיליון שקל. עם זאת, הוצאות מימון גבוהות מהרגיל גרמו לכך שהרווח הנקי הסתכם ב-1.9 מיליון שקל - 50% פחות מהרווח ברבעון המקביל.

עיקר העלייה בהוצאות המימון נבעה מעלייה בהוצאות שנבעו מהפרשי שער בסך כ-3.1 מיליון דולר שמקורן בשערוך האג"ח השקליות של החברה, שמגודרות באופן חלקי, וכן מגידול בסך של כ-1 מיליון דולר בהוצאות הריבית, כתוצאה מעלייה בהיקף החוב ברוטו לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

החברה נהנית בחודשים האחרונים מהירידה במחירי הנפט, מכיוון שחומר הגלם העיקרי שלה הוא פוליפרופילן המיוצר מתזקיק של נפט. הדבר בא לידי ביטוי בירידה בעלויות ובגידול בשיעור הרווחיות - מ-17.1% ל-21.8%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"