ויולה הופכת לבעלת המניות הגדולה באיתמר מדיקל ותשקיע בה עד 28.4 מיליון דולר

כחלק מהשלמת ההשקעה צפויים להצטרף לדירקטוריון איתמר מדיקל יונתן קולבר, שותף כללי בויולה פרייבט אקויטי ומנכ"ל קונצרן כור בעבר, וכן סמי תותח, שותף כללי בקרן ויולה פרייבט אקוויטי ומראשי אמדוקס בעבר

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הביומד איתמר מדיקל וקרן ויולה פרייבט אקוויטי מקבוצת ויולה הודיעו הבוקר (ה') כי התקשרו בהסכם השקעה ולפיו ויולה פרייבט אקוויטי תשקיע באיתמר מדיקל סכום כולל של עד 28.4 מיליון דולר. ויולה פרייבט אקוויטי תהפוך בכך לבעלת המניות הגדולה ביותר באיתמר מדיקל ותפעל להאיץ את קצב צמיחת החברה ולקדם את מימוש הפוטנציאל הרב הקיים בחברה ובמוצריה.

בהתאם להסכם ההשקעה, איתמר מדיקל תקצה לויולה פרייבט אקוויטי מניות במחיר של 1.449 ש"ח למניה, מחיר הסגירה בבורסת ת"א נכון ליום רביעי 26-08-2015 , בכפוף להתאמות ובתמורה כוללת של 24.1 מיליון דולר. בנוסף, תקצה איתמר מדיקל לויולה פרייבט אקוויטי, ללא תמורה נוספת, כתבי אופציה לא סחירים לרכישת מניות נוספות בשיעור של 50% מהמניות שיוקצו לה תמורת תוספת מימוש של 1.642 עד 1.745 שקל למניה.

יונתן קולבר

במקביל, הודיעה איתמר מדיקל כי הגיעה להסכמה עם ויולה פרייבט אקוויטי ולפיה תפעל להצעת זכויות לבעלי המניות הקיימים בחברה לגיוס של עד 5.9 מיליון דולר נוספים בתנאים דומים לאלו שניתנו לויולה פרייבט אקוויטי, ולאחר שניתנה מחויבות מצד ויולה פרייבט אקוויטי להשלים כל סכום שלא ימומש בזכויות עד לסך השקעה כולל של 28.4 מיליון דולר.

בהמשך לכך, איתמר מדיקל מדווחת כי קיבלה מבעלי המניות העיקריים בחברה, מדטרוניק, ד"ר גיורא ירון ומר מרטין גרסטל, הודעה על כוונתם להמיר למניות את ההלוואות שנתנו לחברה במסגרת סבב גיוס זה בהיקף של כ-1.6 מיליון דולר, מה שיביא את סך ההשקעה בחברה ל-30 מיליון דולר.

סמי תותחצילום: רוני סופר

איתמר מדיקל מפתחת, משווקת ומוכרת מכשירים רפואיים לא פולשניים בטכנולוגיה ייחודית לאבחון מחלות קרדיולוגיות והפרעות נשימה בשינה. לחברה שני קווי מוצרים: ה-WatchPAT™ לאבחון הפרעות נשימתיות בשינה וה-EndoPAT™ להערכת סיכון למחלת העורקים הכליליים ולמחלות קרדיווסקולריות אחרות. שני המוצרים בעלי אישורי מכירה בשווקי היעד המרכזיים של החברה בארה"ב (FDA), אירופה, יפן וסין.

ויולה פרייבט אקוויטי ובעלי המניות העיקריים הסכימו כי המניות שיוקצו לטובתם במסגרת סבב גיוס זה והמניות הקיימות שבבעלותם תהיינה חסומות לתקופה של 18 חודשים. כחלק מהשלמת ההשקעה צפויים להצטרף לדירקטוריון איתמר מדיקל יונתן קולבר, שותף כללי בויולה פרייבט אקויטי ומנכ"ל קונצרן כור, בעבר וכן סמי תותח, שותף כללי בקרן ויולה פרייבט אקוויטי ומראשי אמדוקס בעבר.

ויולה פרייבט אקוויטי הינה קרן השקעות המתמקדת בחברות טכנולוגיה בוגרות, פרטיות או ציבוריות, הנמצאות בשלבי צמיחה ושלהן פעילות גלובלית. הקרן הודיעה באפריל השנה על השלמת גיוס 250 מיליון דולר לקרן השנייה שלה. ההשקעה באיתמר מדיקל הינה השלישית מקרן זו, לאחר שהשקיעה הקרן ב GlassesUSA.com וב .VATBox סה"כ מנהלת הקרן מעל 410 מיליון דולר ובין האקזיטים שלה ניתן למנות את מובייל אקסס, עמיעד מערכות מים, מטומי ואורעד

ויולה פרייבט אקוויטי הינה בעלת השליטה בחברת הציוד הרפואי דגניה מדיקל. ויולה פרייבט אקוויטי משתייכת לקבוצת ויולה, קבוצת ההשקעות הפרטיות מוטות הטכנולוגיה, המנהלת כ-2 מיליארד דולר. קבוצת ויולה דיווחה לאחרונה על אקזיט משמעותי עם מכירת חברת לומניס, חברת מכשור האסתטיקה הרפואית והרפואה הניתוחית, ל-XIO תמורת 510 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"