געגועים לתנובה: הפסד של 21 מיליון שקל לחברת מבטח שמיר ברבעון השני

הירידה בשווי ההוגן של ההחזקות בגילת היתה הגורם העיקרי להפסדי חברת ההשקעות של מאיר שמיר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חמישה חודשים לאחר השלמת העסקה למכירת ההחזקה בחברת תנובה, ניכר כי בתיק ההשקעות של מבטח שמיר אין די השקעות מוצלחות כמו רכישת השליטה בענקית המזון מידי הקיבוצים והמושבים בינואר 2008. חברת ההשקעות, שבשליטת מאיר שמיר, הפסידה 21.5 מיליון שקל ברבעון השני של 2015 - בהשוואה לרווח של 9.3 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2014.

הגורם העיקרי להפסד של מבטח שמיר היה ירידה מצטברת של 9.8 מיליון שקל בשווי ההוגן של השקעותיה בחברות גילת לווינים בראק קפיטל ותפרון, שמסווגות כנכסים פיננסיים זמינים למכירה. הבולטת בין שלושת החברות היתה גילת לווינים שההחזקה ב-4.3% ממניותיה הסבה הפסד של 6.7 מיליון שקל ברבעון השני של 2015.

מאיר שמיר

השקעותיה של חברת מבטח שמיר ב-7% מחברת ניוטרון, חברת סייבר שמפתחת טכנולוגיה להגנה מפני איומי סייבר, וב-27.8% מחברת וידאק פארמה, חברת ביוטכנולוגיה שמפתחת תרופה נגד סרטן העור, הסבו למבטח שמיר הפסד של 2.9 מיליון שקל ו-7.8 מיליון שקל, בהתאמה, ברבעון השני של 2015.

גורם נוסף להפסד ברבעון השני של 2015 היה הפסד של 1.3 מיליון שקל בגין עלויות העסקה למכירת ההחזקה בחברת תנובה. ההפסדים של חברות הטכנולוגיה קוזזו חלקית ברווחי מגזר הנדל"ן של מבטח שמיר, שהניבו לה רווח של 6.9 מיליון שקל. זאת, בעיקר הודות לתרומתן של החברות מגדלי הוד השרון (52%), שמקימה פארק תעשיות בהוד השרון, ובחברת מניף (35%), שמממנת פרוייקטים בתחום הנדל"ן היזמי בישראל ובמזרח אירופה.

דו"ח תזרים המזומנים של מבטח שמיר גילה כי החברה שילמה מס של 73 מיליון שקל בגין מימוש החזקתה בחברת תנובה בסוף הרבעון השני של 2015 תמורת 1.1 מיליארד שקל וברווח של 517 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"