קרדן יזמות קפצה ב–30% בעקבות הצטרפותם של דויטש ובירם לשליטה

גיל דויטש ורוני בירם, שהחזיקו כבר קודם לכן 5% מהחברה כל אחד, יחליפו בגרעין השליטה את יוסף גרינפלד שמתקשה לעמוד בחובותיו. קרדן יזמות היא היבואנית של מותג הרכב UMI

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

המניה של חברת קרדן יזמות קפצה אתמול בכ-30% בעקבות דיווח של החברה שלפיו גיל דויטש ורוני בירם, לשעבר בעלי השליטה באקסלנס, בדרך להצטרף לגרעין השליטה בחברה. גרעין זה כולל כיום את אבנר שנור, איתן רכטר ויוסף גרינפלד. שווי השוק של החברה לאחר הזינוק מגיע ל–175 מיליון שקל.

בשלב זה דויטש ובירם רכשו כ–10.4 מיליון מניות של קרדן במחיר של 1.2 שקל למניה — פרמיה של 23% לעומת מחיר מניית קרדן יזמות אתמול בפתיחת המסחר בבורסה. ערב העסקה החזיקו דויטש ובירם כל אחד ב–4.93% ממניות קרדן יזמות, וכעת אחזקתו של דויטש תגיע לכ–9.1% ושל בירם לכ–8.21%.

גיל דויטש (מימין) ורוני בירםצילום: עופר וקנין

בירם ודויטש שולטים כיום בחברת האנרגיה והנדל"ן סאנפלאואר, מחזיקים במניות בחברת הדלק טן, משקיעים בנדל"ן בדנמרק, ומעורבים בעסקים נוספים בישראל ובחו"ל. הם ייכנסו לגרעין השליטה בקרדן יזמות במקומו של גרינפלד.

ביום רביעי האחרון בית המשפט המחוזי בתל אביב נענה לבקשת לאומי, ונתן צו כינוס על נכסיו של גרינפלד, שאינו עומד בהתחייבויותיו האישיים הנאמדים ב–350 מיליון שקל (מתוכם 125 מיליון שקל לכל אחד מהבנקים הפועלים ולאומי). מדובר בשלב לפני הכרזתו של גרינפלד (המחזיק גם בכ–17% מחברת קרדן אן.וי הציבורית) כפושט רגל. לשותפים בגרעין השליטה יש זכות סירוב ראשונה לרכישת אחזקותיו של גרינפלד בקרדן יזמות.

קרדן יזמות, המנוהלת על ידי איתן רכטר, נמצאת בשליטת קרדן ישראל, העוסקת ביבוא ושיווק כלי הרכב UMI, שולטת בקרדן רכב וקרדן נדל"ן ומחזיקה בחברת אדן אנרגיה.

מנכ"ל החברה איתן רכטר מחזיק ישירות, ובאמצעות חברה בבעלותו, במניות קרדן יזמות המהוות 8.82% בהון ו–9.91% מזכויות ההצבעה בקרדן יזמות. אבי שנור מחזיק — באמצעות חברה בבעלות מלאה — במניות של קרדן יזמות המהוות 18.81% מהזכויות בהון ו–21.14% מזכויות ההצבעה בקרדן יזמות.

רכטר בירך אתמול על הצטרפותם הצפויה של בירם ודויטש לקבוצת השליטה של קרדן: "מדובר בהבעת אמון משמעותית בקבוצת קרדן, הן ביכולת הפיננסית שלה והן בפעילותה היזמית של הקבוצה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"