מיטב דש רוכשת 25% מחברת פנינסולה שעוסקת במימון חוץ-בנקאי לעסקים

פנינסולה תקצה למיטב דש 20% ממניותיה בהנפקה פרטית בתמורה ל-28.8 מיליון שקל - שישקפו לפנינסולה שווי של 115 מיליון שקל לפני הכסף

סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו
סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו

בית ההשקעות מיטב דש ישקיע בחברת פנינסולה, שעוסקת בתחום האשראי החוץ-בנקאי לעסקים קטנים ובינוניים. ההשקעה תגיע מכספי הנוסטרו של מיטב דש - כך לפי הסכם ההשקעה שנחתם.

פנינסולה תקצה למיטב דש 20% ממניותיה בהנפקה פרטית בתמורה ל-28.8 מיליון שקל, שישקפו לפנינסולה שווי של 115 מיליון שקל לפני הכסף. במקביל, סוכם כי מיטב דש תפרסם הצעת רכש ל-5% נוספים ממניות פנינסולה, לפי שווי חברה של 125 מיליון שקל (לפני ההקצאה).

כיום מחזיקה מגדל ב-17.5% ממניות פנינסולה, ובעקבות ההשקעה מצד מיטב דש החזקת מגדל תדולל ל-14%.

לפנינסולה תיק אשראי בהיקף של 300 מיליון שקל, נכון לסוף הרבעון הראשון של 2015. את תיק האשראי שלה מממנת פנינסולה מהון עצמי בהיקף של כ-59 מיליון שקל והיתר ממומן בהלוואות בנקאיות. לפי ההתניות הפיננסיות, על החברה לשמור על יחס הון למאזן בשיעור של 15%. על כן, בפנינסולה מסבירים כי ההון ממיטב דש יאפשר לחברה להגדיל את תיק האשראי שלה בכ-200 מיליון שקל.

ברקע עומדת הצעת החוק שמקדם שר האוצר, משה כחלון, שתאפשר לנותני האשראי החוץ-בנקאי לממן את פעילותם על ידי הנפקת אג"ח. ההערכות הן כי החלפת האשראי הבנקאי במימון אג"חי תאפשר לפנינסולה להגדיל את המינוף, כך שתוכל להגדיל את תיק האשראי ב-25% מבלי להגדיל את ההון העצמי בהתאם.

מיכה אבני, מייסד ומנכ"ל פנינסולה: "אנו רואים בהשקעתה של מיטב דש הבעת אמון בפנינסולה ומברכים על הצטרפותה לבעלי המניות הקיימים. שיתוף הפעולה בין שתי החברות מהווה נדבך בקידום תהליך פתיחת התחרות בשוק האשראי ויאפשר את המשך מגמת הצמיחה של פנינסולה. היקף האשראי לעסקים קטנים ובינוניים מוערך בכ-160 מיליארד שקל, כשלמעלה מ-90% מהיקף האשראי מצוי בידי הבנקים בישראל. בעלי העסקים כמהים למקורות אשראי נוספים ומגוונים יותר. נראה ששר האוצר, משה כחלון, פועל בעת האחרונה לשינוי המצב. ועדת שטרום להגברת התחרות בשירותים הבנקאיים עתידה להגיש המלצותיה בשבועות הקרובים ואני משוכנע שתתייחס גם לתחום האשראי לעסקים קטנים ובינוניים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?