הליך המכירה החל: המוסדיים מעוניינים ברכישת גזית גלוב ישראל

הראל, מנורה, פסגות, מבטחים וכלל ביטוח חברו למספר חברות על מנת להגיש הצעה לרכישת מניות החברה ■ 10 קבוצות אמורות להגיש הצעה לרכישת גזית גלוב ישראל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

שלב ההתמחרות על רכישת גזית גלוב ישראל בעיצומו. החברה האם גזית גלוב, באמצעות סיטי בנק, החלה לקבל הצעות לא מחייבות מטעם גופים מתעניינים לרכישת גזית גלוב ישראל. בגזית גלוב מעריכים כי יקבלו 10 הצעות שונות לרכישת החברת הבת הישראלית.

עד כה הגישו הצעות:

רוחה לויןצילום: דודו בכר

■ קרן ההשקעות בנדל"ן JTLV, המנוהלת בידי עמיר בירם (לשעבר מנכ"ל בריטיש ישראל, שנמכרה למליסרון ב–2011) שחברה לכלל ביטוח, מנורה מבטחים ועמיתים.

■ חברת ביג מרכזי קניות, בשליטת אחים יהודה ורוני נפתלי ומנוהלת בידי איתן בר, הגישה הצעה לרכוש את גזית ישראל יחד בית ההשקעות פסגות, הראל וחברת מגה אור.

■ חברת גינדי החזקות

■ חברת אמות, הנשלטת על ידי נתן חץ ואבי וורטהים.

הגופים מוסדיים, שהחוק אוסר עליהם להחזיק ביותר מ-20% ממניות החברה, חברו למספר חברות בשוק ההון על מנת להחזיק בכל מניות החברה.

כמו כן, בשוק מעריכים כי גם מספר קנות זרות יגישו הצעות ובינהן קרן בלקסטון, קרן קרלייל, קרן לונגסטאר וקרן אייריום.

גזית גלוב פועלת בישראל משנת 2005. לאחר ההסתבכות של החברה הבת א.דורי החליטו הבעלים חיים כצמן ודורי סגל כי הם מעדיפים לסגור את פעילותם בישראל ולמכור את החברה.

נכסיה של גזית גלוב ישראל מוערכים בשווי כולל של כ-3.5 מיליארד שקל. אולם, לחברה חוב עצום של 2.5 מיליארד שקל לכן הרוכשים מעריכים כעת את שוויה סביב 800 מיליון שקל - מיליארד שקל.

עד סוף אוקטובר ידרשו רוחה לוין - שאמורה להיכנס לתפקיד מנכ"ל גזית גלוב לאחר אישור האסיפה - ומנכ"ל גזית ישראל רונן אשכנזי, המחזיק גם 15% ממניות החברה הנמכרת, לבחור את ארבע ההצעות הכי אטרקטיביות שיעברו לשלב הבא של ההתמכרות האמיתית.

באותו השלב יידרשו הרוכשים הפוטנציאליים לחתום על מסמך סודיות מחייב בו יתגלה להם מידע פנים סודי ובו גם כלל הנתונים הכספיים על החברה. בהתאם לאותו מידע ידרשו המציעים להעביר את הצעת המחיר הסופית.

יש להניח כי הרוכשים מתעניינים בעיקר בקנוני G של גזית גלוב ישראל הפרוסים ברחבי הארץ. מתוכם פעילים כבר 10 קניונים ו-6 נוספים בשלבי פיתוח בהיקף כולל של 280 אלף מ"ר.

בנוסף, גזית ישראל מחזיקה גם ב-85% מחברת א. דורי, שמחזיקה בחברת הבנייה שבקשיים דורי בנייה כמו גם בתחנת הכוח דוראד באשקלון. החברה גם מחזיקה בחמישה נכסים לפיתוח עתידי בבולגריה ומקדוניה בהיקף כולל של 300 אלף מ"ר.

ל-TheMarker נודע כי חלק מהמתעניינים ביקרו בבולגריה ביחד עם אנשי גזית ישראל בשביל לבחון מקרוב את שווי הקרקעות. מקורבים לתהליך המכירה טוענים כי "גזית אינה לחוצה למכור והמכירה תתבצע רק אם יתקבל מחיר טוב. בינתיים ממשיכה גזית ישראל בפעילות הרגילה ותשיק בספטמבר הקרוב את הקניון החדש ביבנה. בנוסף בימים אלה מתחילה החברה בפיתוח החלק האחרון של הקניון שבבעלותה בראשון לציון שצפוי להימשך כשנה וחצי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה