מניית מיילן קרסה לאחר עסקת טבע; החברה קבעה מועד להצבעה על רכישת פריגו

קריסתה של מניית מיילן אמש ב-14.5% ייצרה ליו"ר רוברט קורי בעיה חדשה בניסיונו לרכוש את פריגו תמורת 29 מיליארד דולר במזומן ובמניות

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

12 שעות בלבד לאחר שחברת טבע הודיעה רשמית שהיא נסוגה מהצעתה לרכוש את חברת מיילן תמורת 82 דולר למניה, פירסמה מיילן את המועד לקיום אספת בעלי המניות שתצביע על רכישת חברת פריגו תמורת 29 מיליארד דולר.

מיילן תקיים את ההצבעה ב-28 באוגוסט והמועד הקובע להשתתפות בהצבעה יהיה 31 ביולי . קיום ההצבעה בהקדם האפשרי חיוני למיילן משום שעל פי חוקי ההשתלטות האיריים להם כפופה פריגו, המועד האחרון להגשת הצעה מחייבת לרכישת פריגו הוא ה-14 בספטמבר.

רוברט קוריצילום: בלומברג

העיכוב הממושך בקביעת המועד לקיום האסיפה נבע ככל הנראה משילוב של התדיינות עם רשות ניירות ערך האמריקאית לגבי נוסח כתב הזימון לבעלי המניות והמידע שיש לכלול בו וכן חוסר וודאות בקרב דירקטוריון מיילן בראשות היו"ר רוברט קורי, בנוגע ליכולתו לגייס רוב של 50% לתמיכה ברכישתה של פריגו, תמורת 75 דולר במזומן למניה, והקצאה של 2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו.

טבע שהתנגדה לעסקה והציעה הצעה חלופית ולכאורה אטרקטיבית יותר לבעלי מניותיה של מיילן נסוגה בה מהצעתה לרכוש את מיילן במקביל להכרזה אתמול על רכישת אלרגן גנריקה תמורת 40.5 מיליארד דולר, אלא שעתה יש לדירקטוריון מיילן בעיה לא פחות קשה במאמציו לאשר את עסקת פריגו, בהנחה שהוא עדיין אכן מעוניין בה.

התרסקות מניית מיילן אמש ב-14.5% למחיר של 56.37 דולר למניה, הפכה את העסקה לאטרקטיבית הרבה פחות לבעלי מניותיה של פריגו שנדרשים לאשר אותה ברוב של 80%

רוב זה נחוץ בשל התנגדותו הנחרצת של דירקטוריון פריגו, בראשות המנכ"ל והיו"ר ג'ו פאפא, להצעת הרכש של מיילן. פאפא טען שוב ושוב שהצעתה של מיילן אינה משקפת את ערכה הכלכלי של פריגו. כעת יש לו חיזוק לטענותיו לאחר שמחיר מניית מיילן , שאמור לטענתה של מיילן להוות 80% מהתמורה לבעלי מניותיה של פריגו, קרס כאמור ב-14.5%.

הנפילה במניית מיילן התרחשה לאחר שטבע נסוגה בה מהצעתה - ומחזקת את טענתה של פריגו שהסיבה לעלייתה של מניית מיילן לשיא של 76 דולר ב-24 באפריל 2015 נבעה מהעניין שגילתה טבע ברכישתה כפי שבא לידי ביטוי בפרסום הצעת רכש לא מחייבת על ידי טבע לרכישתה תמורת 82 דולר למניה ב-21 באפריל, כלומר 3 ימים קודם לכן. נראה עתה שמיילן תידרש להעלות את מחיר הצעת הרכש ולשלב בה מרכיב משמעותי הרבה יותר של מזומן אם ברצונה לשכנע את בעלי מניותיה של פריגו לתמוך בה.

ג'ו פאפאצילום: רובי לבוביץ'

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית