אלון מסרבת לתת למחזיקי האג"ח ביטחונות נוספים

אלון דחתה את הדרישות של מחזיקי האג"ח לחזק להם את הביטחונות תמורת הסכמתם לתמיכה בחברה הבת אלון רבוע כחול ב–220 מיליון שקל לצורך סיוע למגה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

התמיכה במגה קמעונאות הקורסת מאלצת את קבוצת אלון להתמודד מול מחזיקי האג"ח מסדרה א' של אלון שהחברה חייבת להם כ–1.7 מיליארד שקל. אלון דחתה את הדרישות של מחזיקי האג"ח לחזק להם את הביטחונות תמורת הסכמתם לתמיכה בחברה הבת אלון רבוע כחול ב–220 מיליון שקל לצורך סיוע למגה.

כעת תכונס אסיפה נוספת של מחזיקי האג"ח מסדרה א', שבסיומה הם יצביעו על הקמת נציגות לצורך קיום מגעים מול החברה. מחזיקי האג"ח הגדולים של אלון הם פסגות, מגדל, הפניקס, כלל, הראל ומיטב דש. במסגרת ההסדר שאליו הגיעה אלון עם מחזיקי האג"ח היא שיעבדה להם את האחזקה באלון חיפושי גז (כ–80%), וכן נתנה שעבוד שלילי בגין התמורה מהמכירה של האחזקה באלון ארה"ב.

צילום: הדר כהן

באסיפה שהתקיימה בשבוע שעבר טען מנכ"ל קבוצת אלון, אביגדור קפלן, כי לקבוצה יש מספיק אמצעים נזילים לפרוע את כל התחייבויותיה, ואף הציע למחזיקי האג"ח לפרוע בפירעון מוקדם את כל החוב כלפיהם תמורת ויתור על עמלת פירעון מוקדם של 17%.

נוסף על כך, צפויה לקום נציגות גם של מחזיקי אג"ח מסדרה ג' של חברה הבת אלון רבוע כחול, שהחברה חייבת להם כ–380 מיליון שקל. הם חוששים כי התמיכה הצפויה במגה תקשה על אלון רבוע כחול לעמוד בהתחייבויותיה כלפיהם. בנק דיסקונט, המנוהל בידי לילך אשר טופילסקי, אישר לאלון רבוע כחול דחייה של פירעון חוב של 50 מיליון שקל עד 30 בספטמבר 2015. עד אז החברה תנסה לגיע להסדר חוב כולל מול כל הבנקים הממנים שלה.

קבוצת אלון נמצאת בשליטת ביילסול השקעות (המוחזקת ב–80% בידי שרגא בירן ודודי ויסמן ב–20%) וארגון הקניות של הקיבוצים בראשות עמית בן יצחק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן