תעלומת המימון של המכון של כחלון: המיליונר הבלגי שנפטר והחברה שרשומה באיי הבתולה

תכירו: החברה שתרמה 360 אלף שקל למכון שבראשו עמד שר האוצר ושממנו קיבל שכר של מיליון שקל. מלשכתו של כחלון נמסר: "גולד קוסט דירקטור הינה חברה פיננסית שמשמשת בנאמנות לגופים רבים"

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

זמן קצר לפני הבחירות לכנסת ה-20 פירסם שר האוצר משה כחלון את רשימת התורמים למכון המחקר שלו במכללה האקדמית נתניה. זה קרה אחרי לחצים שהופעלו עליו מצד עיתונאים שמתחו ביקורת על חוסר השקיפות של הרשימה.

מבחינת כחלון מטרת הפרסום היתה להראות שלא עומדים מאחוריו טייקונים גדולים שעלולים להעמידו בניגוד עניינים אם ימונה לשר האוצר. באותם הימים עוד טען כי יטפל בנושא הגז ועדיין לא הצהיר כי בשל חברותו עם קובי מימון לא יעסוק בנושא. הרשימה כללה תרומות של מיליון שקל, שכיסו בעיקר את שכרו של כחלון במכון.

התורם הגדול ביותר היתה חברה בשם גולד קוסט דירקטור שתרמה לכחלון כ-360 אלף שקל – כלומר יותר משליש מכלל התרומות שקיבל המכון. אף אחד לא ידע מי עומד מאחוריה.

שר האוצר משה כחלון

אז מי זו חברת גולד קוסט דירקטור? אנשים עמם דיברנו במכללה נתניה, שם פעל מכון המחקר של כחלון, אמרו כי מאחורי חברת גולד קוסט דירקטור עומד מיליונר בלגי לא מוכר בשם אהרון ברוקנר שהלך לעולמו.

אבל פרט מעניין מתגלה כשבודקים את החברה ברשם החברות הישראלי. גולד קוסט היא אמנם אינה חברה ישראלית אבל יש לה אזכור ברשם החברות הישראלי ונרשם בו שהיא חברה זרה הרשומה באיי הבתולה, מקלט מס ידוע. עוד מתברר כי כתובת החברה בישראל היא בקרית טבעון.

בדיקה קצרה מגלה כי בכתובת הזו מתגוררת דפנה בן יצחק – האחות בשליישית האחים שהינה בעלת השליטה בענקית ההימורים 888. אגב, 888 רכשה אתמול את המתחרה BWIN בכ-900 מיליון ליש"ט.

מלשכת שר האוצר כחלון נמסר בתגובה: "גולד קוסט דירקטור הינה חברה פיננסית שמשמשת בנאמנות לגופים רבים. האחים בן יצחק לא תרמו מעולם למשה כחלון, לא במישרין ולא בעקיפין. האחראי על העברת התרומה הינו פילנתרופ יהודי מבלגיה שנפטר ואשר אנחנו בוחרים לכבד את בקשתו להישאר בעילום שם. במהלך קמפיין הבחירות חשף משה כחלון את רשימת התורמים למכון המחקר שעמד בראשו למרות שאינו מחויב לעשות כך ולפנים משורת הדין".

דפנה בן יצחק בחרה שלא להגיב לדברים.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"