מעלות העלתה הדירוג לקרדן אן.וי בשלוש דרגות - אבל מזהירה מהורדתו בהמשך

בחברת הדירוג מעריכים שלקרדן חסר סכום של 111 מיליון יורו כדי לעמוד בתשלום הקרן הבא בפברואר 2017, ולכן היא חשופה לאירוע של כשל פירעון, אם לא תמכור עד אז נכס משמעותי

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

כשבועיים לאחר שהתשואות על האג"ח של קרדן אן.וי המנוהלת בידי שוקי אורן, קרסו מ–119% ל–22% ומ–30% ל–22%, העלתה חברת הדירוג מעלות S&P את דירוג האג"ח מסדרות א' וב' של קרדן אן.וי בשלוש דרגות — מ–CCC ל–B. במעלות קבעו לקרדן אן.וי תחזית דירוג שלילית, והעריכו כי השינוי הבא בדירוג האג"ח יהיה הורדתו.

האנליסטים צבי בוימר ומתן בנימין מסבירים כי העלאת הדירוג נובעת מההערכה שלפיה, מבנה החוב החדש של החברה והשיפור שחל בפרופיל נזילותה הסירו את האיום המיידי לכשל פירעון בטווח הקרוב, ואילו תחזית הדירוג השלילית משקפת את האתגרים המתמשכים העומדים בפני החברה כדי שתוכל לעמוד בכל התחייבויותיה על רקע פרופיל נזילות חלש והצורך במימוש נכסים פרטיים בשווקים מתעוררים ומצוקת נזילות חריפה בטווח הבינוני.

שוקי אורןצילום: אייל טואג

במעלות מציינים כי הסדר החוב שינה את מועד תשלום הקרן הקרוב, ובפברואר 2017 תשלם קרדן אן.וי תשלומי קרן וריבית לשתי הסדרות בסכום של 107 מיליון יורו. בפברואר 2016 תידרש החברה לתשלום ריבית של 23 מיליון יורו; המזומנים שבקופת קרדן מספיקים כדי לעמוד בתשלום זה ולכסות את הוצאותיה השוטפות עד למועד זה. ואולם, במעלות מעריכים כי קרדן אן.וי חשופה עדיין לתרחיש של כשל פירעון בתחילת 2017 — כאשר תידרש לשלם 107 מיליון יורו — אם לא תשכיל לבצע עד אז מימוש משמעותי של נכסי החברה.

במעלות מעריכים כי קיים קושי רב למכור נכסים פרטיים הממוקמים בשווקים מתפתחים, ולפיכך, לחברה יש חשיפה משמעותית לסיכוני אי־ביצוע בזמן של מימושי נכסים. למרות ההקלה הנובעת מהשינוי בלוחות הסילוקין, במעלות מעריכים כי החברה תמשיך לעמוד מול אתגרים משמעותיים עוד ב–2016, שנה שבה תצטרך להיערך לתשלום חלויות ב–2017.

במעלות מעריכים כי קיים פער של 111 מיליון יורו בין המקורות העומדים לרשות קרדן אן.וי לצורכי המימון שלה ברבעון הראשון של 2017. האנליסטים בוימר ובנימין מציינים כי קרדן אן.וי תלויה לחלוטין במימוש נכסים, ומדגישים כי תרחיש הנזילות של מעלות אינו כולל הכנסות בגין מימוש נכסים, כל עוד תהליכי המימוש לא הבשילו לכדי עסקות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה