קרדן אן.וי מחזירה לחיים את האופציות של שוקי אורן, ותיתן לו מענק של 300 אלף דולר

החברה תכנס את בעלי מניותיה ב-25 באוגוסט 2015 כדי לאשר לאורן את מתן מענק

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

זמן קצר לאחר המינוי של שוקי אורן למנכ"ל קרדן אן.וי במאי 2012, קרסו מניות החברה, ו-2.2 מיליון האופציות שקיבל ל-2% מהונה במחיר מימוש של 6.13 שקלים למניה, הפכו לחסרות ערך. קרדן אן.וי, הנמצאת בשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, מתכוונת לפצות את אורן בצניעות יחסית על עוגמת הנפש שנגרמה לו שלושה שבועות לאחר השלמת הסדר החוב.

קרדן אן.וי תכנס את בעלי מניותיה ב-25 באוגוסט 2015 כדי לאשר לאורן מתן מענק ל-2015 של 300 אלף דולר ברוטו. המענק יותנה בהשגת יעדים ספציפיים שיקבע דירקטוריון החברה. במועד שבו יתקבל אישור ועדת התגמולים של החברה לכך שהיעדים שהוצבו להענקת המענק אכן הושגו, דירקטוריון החברה יהיה רשאי לאשרו, בהתבסס על אישור האסיפה הכללית של בעלי המניות.

קרדן אן.וי תביא לאישור בעלי המניות תוכנית אופציות חדשה ל-2% מהון החברה. הרכיב המשמעותי בתוכנית האופציות החדשה הוא הפחתת מחיר המימוש והתאמתו לנפילה במחיר המניה. מחיר המימוש של האופציות הוא המחיר הממוצע של מניות החברה בבורסת יורונקסט באמסטרדם - 28.7 יורוסנט (1.19 שקלים); מחיר זה גבוה ב-3.3% בלבד ממחירה של מניית קרדן אן.וי בפתיחת המסחר אתמול, ונמוך ב-80.6% ממחיר המימוש של האופציות, לפי התוכנית הקודמת.

אורן יהיה זכאי לממש 50% מהאופציות החל בסוף דצמבר 2016, ואת יתרת האופציות - החל בסוף יוני 2018. אורן יהיה רשאי לבחור לממש את האופציות באחת משתי דרכים: תשלום מלוא מחיר המימוש כנגד הקצאת הכמות המלאה של המניות שינבעו ממספר האופציות שיממש אורן, או קבלת מניות בשווי שישקף את מרכיב ההטבה באופציות החדשות, כפי שמרכיב הטבה יחושב ביום מימושן.

מימוש האופציות כפוף לכך שאורן יכהן בתפקיד מנכ"ל קרדן אן.וי במועד ההבשלה. אם אורן יסיים את תפקידו עד לסוף יוני 2016, יפקעו האופציות, והוא לא יהיה זכאי לפיצוי. החברה לא פירסמה את ערך האופציות, לפי נוסחת בלק ושולס, אבל הערך עשוי להיות נמוך יותר מערכן לפי התוכנית הקודמת, שכן מחיר המניה ירד ב–80%, התנודתיות של המניה ירדה, ותקופת המימוש של האופציה ירדה מ–6 שנים ל–4 שנים.

צילום: אייל טואג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"