דודי ויסמן התפטר מדירקטוריון אלון רבוע כחול

ויסמן מסיים את דרכו בחברה בעקבות חילוקי דעות עם הדירקטוריון לאחר 12 שנים

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

דודי ויסמן, עד לאחרונה האיש החזק בקבוצת אלון, התפטר מדירקטוריון אלון רבוע כחול בעקבות חילוקי דעות עם הדירקטוריון, כך הודיעה היום החברה. ויסמן יושב בדירקטוריון מ-2003.

ויסמן, הדמות הניהולית המזוהה ביותר עם קבוצת אלון בכ-30 שנה האחרונות, התפטר מתפקידו כמנכ"ל אלון רבוע כחול וכיו"ר רשת מגה. עזיבתו של ויסמן נעשתה על רקע ההרעה שחלה ביחסיו עם דודו שרגא בירן, בעל מניות הגדול באלון, שהובילה לכך שויסמן הודח בסוף 2014 מתפקידו כמנכ"ל קבוצת אלון והוחלף בידי אביגדור קפלן.

דודי ויסמןצילום: עופר וקנין

באחרונה מתמודדת מגה, חברה בת של אלון רבוע כחול, עם קשיים כלכליים רבים לאחר שנודע כי היא החביאה בדו"חות הכספיים שלה הפסדים גדולים - 762 מיליון שקל מ-2011. החברה חייבת לנושים 1.3 מיליארד שקל.

מגה הפילה אתמול פצצה שתשנה את שוק המזון האורגני כשהגישה בקשת להקפאת הליכים לרשת עדן טבע מרקט שבשליטתה. היום אישר בית המשפט את הקפאת ההליכים ומינה את עו"ד דורית לוי טילר כנאמנה לרשת. דיון בבית המשפט נקבע ליום שלישי, מעט לפני הדיון בעניין בקשת הסדר החובות של מגה. מגה מחזיקה ב-51% בחברת עדן טבע מרקט שמעסיקה 640 עובדים, כאשר יתרת 49% ממניותיה של עדן טבע מרקט מוחזקות על ידי המייסד והמנכ"ל המודח שלה, גיא פרוביזור.

היום פורסם ב-TheMarker כי לפי מקורבים לבעל השליטה שרגא בירן, הדיווידנדים שחילקה אלון רבוע כחול ב-2011-2006, בסכום כולל של 1.5 מיליארד שקל, נעצרו בקבוצת אלון הפרטית ושימשו את ויסמן, אז המנכ"ל, להשקעות כושלות.

בעקבות המצב הכלכלי של הקבוצה החליטה חברת מידרוג להוריד את דירוג איגרות החוב מסדרה ג' של אלון רבוע כחול בדרגה אחת מ-Baa2 ל-Baa3 ולהשאיר את הדירוג בבחינה עם השלכות שליליות. על פי חברת מידרוג, פניתה של חברת מגה להסדר נושים וחוסר הוודאות לגבי מידת ההצלחה של מהלך ההסדר מעלים איום משמעותי יותר על נזילות החברה ועל גמישותה הפיננסית.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן