סאנפלאואר חתמה על הסכם למכירת 5 פרוייקטים פוטו-וולטאיים בישראל תמורת 38 מיליון שקל

השלמת העסקה צפויה להניב לסאנפלאואר רווח של 23 מיליון שקל

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת סאנפלאואר, שבשליטת רוני בירם וגיל דויטש, חתמה על 5 הסכמים למכירת 5 פרוייקטים פוטו וולטאיים בישראל, שהספקם הכולל 7 מגה וואט תמורת 38 מיליון שקל. סאנפלאואר שמנוהלת על ידי אורלי כירם, הייתה רושמת רווח של 23 מיליון שקל ממכירת הפרוייקטים אם העסקת הייתה מושלמת ב-30 ביוני 2015.

אורלי כירם, מנכ"לית סאנפלאואר

סאנפלאואר תמכור 2 מתקנים בינוניים, שהספקם המצרפי הוא 5.5 מגה וואט ו-3 מתקנים קטנים שהספקם הכולל 1.5 מגה וואט. התמורה עבור המתקנים נקבעה בהנחה שהרוכשת תהיה זכאית להכנסות החל מ-1 ביולי 2015. התמורה שתשולם עבור המתקנים תותאם, כך שההכנסות מהפרוייקטים בגין התקופה שמ-1 ביולי 2015 ועד למועד ההשלמה יקוזזו מסכום התמורה בקיזוז ההוצאות המוסכמות בגין תקופה זו.

על פי הסכמי המכר, 10% מהתמורה שולמה כבר במועד חתימת ההסכמים והיתרה תשולם במועד סגירת העסקה. השלמת העסקה מותנית בקבלת אישור שר האנרגיה והמים , הבנק המממן את הפרוייקטים ואישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

סאנפלאואר מחזיקה בישראל בפרוייקטים פוטו-וולטאיים בהספק כולל של 11 מגה-וואט שמתוכם פרוייקטים שהספקם 7 מגה-וואט בבעלותם המלאה ופרוייקטים שהספקם 4 מגה-וואט שמוחזקים על ידה בשיעור של 60%. הכנסותיה של סאנפלאואר מאנרגיה מתחדשת בישראל הסתכמו ב-21.4 מיליון שקל ב-2014 לעומת 12.3 מיליון שקל ב-2013.

סאנפלאואר הודיעה בשבוע שעבר על מכירת תיק הפרוייקטים הסולאריים שלה באיטליה תמורת 29.8 מיליון יורו. חלקה של סאנפלאואר בפרוייקטים באיטליה הוא 85% והשווי המאזני של השקעתה בהם הוא 26 מיליון יורו. תיק הנכסים הסולאריים של סאנפלאואר באיטליה כולל 15 מתקנים שהספקם המצרפי מגיע ל-31 מגה-וואט. ההכנסות מפרוייקטים אלו ירדו ב-19.5% ברבעון הראשון של 2015 לעומת הרבעון המקביל ב-2014 והסתכמו ב-2.9 מיליון יורו . הרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) מפרוייקטים אלו הצטמק בשיעור דומה ל-2.1 מיליון יורו כתוצאה מהפחתת התעריף המובטח ליצרני אנרגיה פוטו וולטאית ב-8% בינואר 2015.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה