איסתא מכרה לאחים אביסרור 50% מבית קליפורניה תמורת 32 מיליון שקל

איסתא ושותפתה החדשה מתכוונים להקים על הקרקע פרוייקט של 50 אלף מ"ר בהשקעה של 300 מיליון שקל ולהשתלב בשדרת המגדלים שיחבר את יד אליהו ומתחם הבורסה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת איסתא, שעוסקת בפעילות תיירותית סיטונאית וקמעונאיות ובהשקעות בנדל"ן, מממשת ברווח נתח מאחד מנכסיה המקרקעין הוותיקים. החברה שבשליטת (41.3%) ובניהול אחישי גל חתמה על הסכם למכירת 50% מבית קליפורניה - ברחוב יגאל אלון פינת רחוב תוצרת הארץ בתל אביב - לחברת אביסרור ובניו תמורת 31.6 מיליון שקל כלומר לפי שווי של 63.2 מיליון שקל.

עם השלמת העסקה צפויה איסתא לרשום רווח של 12 מיליון שקל לפני מס שמחציתו ממכירת 50% מבית קליפורניה ומחציתו האחרת היא מהתאמת הערך המאזני של 50% מבית קליפורניה שיישארו בידיה לשווי ההוגן של הנכס שגלום בעסקה.

אלי אביסרור

שמעון סיבוני מנכ"ל איסתא נכסים ומלונות אמר שבכוונת איסתא ואביסרור לממש את הפוטנציאל הכלכלי של הנכס. בית קליפורניה הוא בניין בן 5 קומות ובהן 8,200 מ"ר וכן 3 קומות תת קרקעיות שבהן 3,225 מ"ר שטחי חניה.

סיבוני ציין שהשותפים לעסקה מתכננים להשתלב בחזון התכנוני של עיריית תל אביב לקשר בין שכונת יד אליהו למתחם הבורסה ברמת גן בבנייה רוויה של שימושים מעורבים מגורים משרדים ומסחר.

מתוך הערכה שמדובר בעתודות קרקע שיאפשרו לבנות אלפי יחידות דיור בתל אביב במחירים סבירים יחסית לעלות הקרקע במרכז העיר. סיבוני ציין בהקשר זה את הבנייה של שני מגדלים בני 95 ו-70 קומות על ידי אמות השקעות וגב ים מקבוצת אי.די.בי, בנייה של 2 מגדלים שבכל אחד מהם 40 קומות במתחם מוטורולה שברחוב תוצרת הארץ ובנייה של שלושה מגדלים בסמוך למגדלי תל אביב, והכוונה לקשר את מתחם טרה למרכז עזריאלי.

לדבריו המיקום של בית קליפורניה בסמוך לנתיבי תחבורה המונית כמו הרכבת, תחנת מוזס של הרכבת הקלה, ותחנת הקו האדום של הרכבת הקלה ברחוב שאול המלך וכן גודלו של המגרש עליו בנוי בית קליפורניה (3.6 דונם) מאפשרים לו להיכנס לקטגוריה של זכויות הבניה המקסימליות. על פי הערכות זכויות הבנייה על בית קליפורניה הן 1000% ויאפשרו בנית 50 אלף מ"ר כולל שטחי ציבור בהיקף של 10%.

השלמת תהליכי התכנון וקבלת היתרים צפויה על פי הערכות בתוך 5-3 שנים ועלות הקמת הפרוייקט כולו עשויה להגיע ל-300 מיליון שקל. הקמת הפרוייקט צפויה לקבוע תקדים שבו ייערך פרויקט פינוי-בינוי על קרקע בבעלות עירונית שכן 20 בעלי נכסים מחזיקים בשטח של 5,000 מ"ר ועל כן איסתא ואביסרור ייאלצו לפצות אותם כדי לממש את הפוטנציאל של הבעלות על כל זכויות הבניה על גג הבניין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?