הכשרת הישוב מכרה לסופרין ופנדום 65% מהזכויות בקרקע בבני ברק בכ-70 מיליון שקל

על הקרקע צפוי להיבנות מגדל משרדים בן 40 קומות בעלות כוללת של 530 מיליון שקל ■ לקבוצות סופרין ופנדום עדיין נותרה אופציה לרכישה של 15% נוספים מהמתחם עד לסוף השנה בתמורה לכ-14 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

הכשרת הישוב, שבשליטתו של עופר נמרודי, ממשיכה להגדיל את הנזילות. לאחר שמכרה בתחילת השנה 66% ממלון רימונים שבאילת בתמורה לכ-200 מיליון שקל, החברה דיווחה היום (ד') כי קבוצת רכישה שארגנה חברת סופרין, שבבעלות קלמן סופרין, וחברת פנדום מקבוצת רוני וייס מימשו הסכם אופציה שנחתם עמן לפני כשנה ורכשו 65% מהזכויות על קרקע ב"מתחם ארגמן" בבני ברק בתמורה כוללת של כ-70 מיליון שקל, בתוספת מע"מ.

על הקרקע, הנמצאת בפינת הרחובות ז'בוטינסקי ומצדה בבני ברק (בסמוך למכרז העסקים החדש של העיר - BBC), ייבנה בניין משרדים בגובה של 40 קומות, ששטחו הכולל צפוי להסתכם בכ-55 אלף מ"ר. סך עלות הפרויקט, שבנייתו צפויה להתחיל במהלך השבועות הקרובים ולהימשך כ-4 שנים, מוערכות בכ-530 מיליון שקל. לקבוצות סופרין ופנדום עדיין נותרה אופציה לרכישה של 15% נוספים מהקרקע עד לסוף השנה בתמורה לכ-14 מיליון שקל, בתוספת מע"מ.

לאחר העסקה, יוותרו בידי הכשרת הישוב הזכויות לכ-12 קומות במגדל, בשטח של כ-18,400 מ"ר למשרדים, וכן זכויות להקמת 12,800 מ"ר שטחי מסחר במתחם. נמרודי, שמכהן גם כמנכ"ל הכשרת הישוב, ציין כי בכוונת החברה לפתח את הזכויות שנותרו בידה ו"להוסיף ליהנות מהפוטנציאל העסקי הטמון במתחם זה, שיוקם בלב לבו של מרכז העסקים של בני ברק, אשר כבר היום מסתמן כאחד מאזורי הביקוש החזקים בגוש דן".

הדמיה של המגדל שאמור להיבנות במתחם ארגמן בבני ברק

הכשרת הישוב, שנסחרת לפי שווי של 414 מיליון שקל, פעילה בתחום הנדל"ן באמצעות השכרה של נכסים מניבים בישראל ובחו"ל וייזום פרויקטים של מקרקעין בישראל ובחו"ל; בתחום האנרגיה, היא פעילה באמצעות החזקה ופיתוח של רישיונות לחיפושי גז ונפט; בתחום התיירות, באמצעות ניהול ותפעול של בתי מלון תחת המותג "רימונים"; ובתחום שילוט החוצות. לאחר רבעונים רבים בהם נאלצה למחוק עשרות מיליוני שלים בשל קידוחי האנרגיה מירה ושרה ולאחר שהתקשתה להציג רווחיות שאינה נשענת על שערוכי נדל"ן, החברה סיימה את הרבעון הראשון של 2015 ברווח נקי של 32.3 מיליון שקל בהשוואה להפסד של 51 מיליון שקל ברבעון המקביל.

השיפור בתוצאות הכשרת הישוב נצפה גם במניית החברה, שעלתה מתחילת השנה בכ-30% בהשוואה לעלייה של 13% במדד נדל"ן 15 או עלייה של 12.8% במדד יתר 50. העלייה במניה מיוחסת בעיקר לשיפור במצב התזרימי, שבא לידי ביטוי, גם בירידת התשואות על האג"ח של החברה מרמות של כ-7%-6% (אג"ח 17) לרמה של 4.3% כעת. כעת כלל סדרות החוב הסחירות של החברה נסחרות בתשואות לפדיון של 3.4%-4.8%.

בצד הקונים בעסקה נמצאת קבוצת סופרין, שעוסקת בשיווק, ניהול הנדסי והקמה של פרויקטי נדל"ן בתחומי המגורים, המשרדים והמסחר. צחי סופרין, מנכ"ל ומבעלי הקבוצה, ציין כי "מימוש האופציה למגה פרויקט בתוך זמן קצר ורמות הביקושים להן זכה הפרויקט, הינם הוכחה ניצחת לכך שקיים ביקוש קשיח ומתמשך לשטחי משרדים באזור המרכז". רוני וייס, יו"ר ומבעלי פנדום, אמר כי "מיקום הפרויקט על אחד מהצירים הראשיים שחוצים את גוש דן הופכים אותו לאטרקטיבי במיוחד וזאת גם בזכות תחנת הרכבת הקלה המתוכננת לקום בסמוך לו".

יצוין כי באחרונה נעצר ונחקר נמרודי בנוגע למעורבות לכאורה בפרשת עו"ד רונאל פישר ופרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה