בעלי המניות בזאפ גרופ אישרו את מכירתה לקרן AMI של איפקס

מלבד מנורה וכלל בעלי מניות גדולים של זאפ הם בנקי הפועלים, לאומי, פסגות, מיטב דש, אקסלנס וכן גופים נוספים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בעלי המניות של חברת זאפ גרופ (לשעבר דפי זהב) אישרו ברוב של 98% את העסקה למכירת החברה לידי הקרן החדשה AMI שהקימה זהבית כהן, מנכ"לית איפקס ישראל, תמורת 145 מיליון שקל. זאת אחרי שההצעה של איפקס גברה על הצעה של תאגיד המדיה הדרום אפריקאי פריימדיה (Primedia), הנמצאת בבעלות אנשי העסקים היהודים וויליאם קירש ובנו איזי, שהציעה 140 מיליון שקל עבור זאפ. בתמונת הרכישה היתה גם אקסל שפרינגר, שרכשה בשנה שעברה את השליטה באתר יד 2.

מי שניהלו מטעם זאפ את תהליך המכירה, שנמשך יותר משנה, הם בעלי המניות שלה (לשעבר נושי החברה), שיוצגו בידי יוני טל ועמיחי בומבך ממנורה מבטחים וקובי שלום מכלל (כנ"ף).

זהבית כהן צילום: מתי מילשטיין

מלבד מנורה וכלל בעלי מניות גדולים של זאפ הם בנקי הפועלים, לאומי, פסגות, מיטב דש, אקסלנס וכן גופים נוספים. הדבר היחיד עתה שחסר להשלמה סופית של העסקה הוא האישור של הממונה על ההגבלים העסקיים.

עבור קרן AMI, המתמקדת בהשקעה בחברות ישראליות מסדר גודל בינוני, מדובר בהשקעה שנייה אחרי שלאחרונה רכשה את השליטה בחברת ההסעדה המשפחתית שולץ. AMI סגרה באחרונה גיוס ראשון של 260 מיליון דולר, ובימים אלה פועלת להגדלת הגיוס, שעשוי לגדול בעוד כמה מאות מיליוני דולרים. החברה גם בוחנת השקעות חדשות.

משקיעים ישראליים בולטים בקרן החדשה הם לאומי פרטנרס וקופת התגמולים של עובדי לאומי, פועלים שוקי הון, דיסקונט שוקי הון, שהשקיעו כמה עשרות מיליוני דולרים כל אחד; וכן עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות, קרן הפנסיה של עובדי חברת החשמל.

נוסף על כך, בקרן השקיעו משקיעים מוסדיים מארה"ב, אוסטרליה וסינגפור. השותפים של איפקס העולמית, ובהם כהן, השקיעו בקרן החדשה כ–40 מיליון דולר, ואיפקס עצמה תשקיע עשרות מיליוני דולרים נוספים. ב–2014 בחנה כהן עבור AMI השקעות בחברות כמו טמבור, ניו־פארם, פוקס, יד 2 וזאפ, ובימים האלה גם נבחנה השתתפות במכרז על תעש (תעשיה צבאית).

זאפ (לשעבר דפי זהב) כוללת 20 אתרים. החברה נרכשה ב–2004 בידי קרן מרקסטון לפי שווי של 110 מיליון דולר, וב–2007 נמכרה תמורת 125 מיליון דולר לידי קרן אוסטרלית בבקוק אנד בראון, שב–2008 נקלעה למצוקת נזילות.

זאפ עצמה נקלעה ב–2009 למצוקת נזילות, ולא יכלה לעמוד בהתחייבויות של 350 מיליון שקל לבעלי האג"ח ושל 160 מיליון שקל לבנק הפועלים, והשליטה בה הועברה ב–2010 לידי נושיה.

בתחילת השנה פרש ניר למפרט מתפקיד מנכ"ל החברה אחרי שמילא אותו במשך תשע שנים. למפרט עבר לנהל את חברת ח.מר שבשליטת קרן פימי.

את זאפ מנהלת סיגל שרוני. החברה הציגה ב–2014 שיפור בתוצאותיה. ב–2014 ביר רשמה רווח נקי של 14 מיליון שקל, עלייה של 5% בהכנסות ל–200 מיליון שקל, וכן צמיחה של 17% ב–EBITDA (רווח תפעולי תזרימי בניכוי הוצאות מימון, מסים, פחת והפחתות) ל–46.5 מיליון שקל.

את נציגות בעלי המניות בזאפ ייצגו עורכי הדין יעקב שטיינמץ', ליבנת עין־שי וליאב ישראל ממשרד שטיינמץ', הרינג, גורמן ושות'. את איפקס ייצגו עורכי הדין אודי סול, אילנית לנדסמן יוגב וחן מויאל מהרצוג פוקס נאמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא