אושר ברוב של 97%: הסדר חוב של 345 מיליון יורו בקרדן אן.וי

הסדר החוב של החברה, שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, כולל דחייה של שנתיים בתשלומי קרן למחזיקי איגרות החוב בהיקף של 165 מיליון יורו, שהיו אמורים להתבצע ב־2015 ו־2016

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

אחד מהסדרי החוב הגדולים בשנים האחרונות הושלם, כאשר בעלי איגרות החוב של קרדן אן.וי מסדרה א' וב' בהיקף של 345 מיליון יורו אישרו אותו ברוב של 97% ו־98% בהתאמה. הסדר החוב של קרדן אן.וי, שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, כולל דחייה של שנתיים בתשלומי קרן למחזיקי איגרות החוב בהיקף של 165 מיליון יורו, שהיו אמורים להתבצע ב־2015 ו־2016.

שוקי אורן

קרדן אן.וי , שבניהולו של שוקי אורן, תשלם לבעלי איגרות החוב תוספת ריבית שנתית של 1.875% בתמורה לדחייה בתשלומי הקרן וכן תקצה להם 10% ממניותיה של החברה שנסחרת בשווי של 141 מיליון שקל, לאחר עלייה של 8.7% בתחילת המסחר בתגובה להשלמת הסדר החוב. בעלי איגרות החוב יקבלו גם שעבודים על כל נכסיה של החברה כולל תהל, קרדן לנד צ'יינה, ו-KFS שבאמצעותה היא מחזיקה בפעילות פיננסים בבולגריה וברומניה.

קרדן התחייבה לעמוד באמות מידה פיננסיות, כמו יחס נכסים להתחייבויות של קרדן אן.וי, סולו של 1 ב־2015־2017 ויחס של 1.2 החל ברבעון הראשון של 2018. קרדן אן.וי תהיה מנועה מלחלק דיווידנדים עד לפרעון 75% מהחוב הפיננסי שלה החברה נכון לסוף 2014.

יוסף גרינפלדצילום: מוטי קמחי

שוקי אורן, מנכ"ל קרדן אן.וי: "לאחר תקופה ארוכה של אי ודאות, אישור הסדר החוב מאפשר לנו להתמקד באופן מלא בהמשך שיפור התוצאות של החברות הבנות בתחומי הפעילות השונים שלנו, ובכך להשביח את ערכן של החברות הבנות של הקבוצה כולה. ההסדר טומן בחובו יתרונות, הן לחברה והן למחזיקי האג"ח, שנהנים מפיצוי כספי ומשיפור הבטחונות שבידיהם בתמורה להסמכתם לדחייה בתשלום החוב".

איגרות החוב מסדרה א' עולות ב־1.2% בתגובה להשלמת הסדר החוב, אולם האיגרות שמשך החיים המקורי שלהן לפני ההסדר היה 0.4 שנים, נסחרות עדיין בתשואה של 87.4%, ואילו איגרות החוב מסדרה ב', שמשך החיים הממוצע שלהן לתקופה של 1.6 שנים, עולות ב־0.9% ונסחרות בתשואה של 29.6%.

שרון זאורבך, מנכ"ל חברת הייעוץ הכלכלי MNS, ליווה את קרדן אן.וי במשא ומתן ובבניית המבנה המסחרי של העסקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא