אושר ברוב של 97%: הסדר חוב של 345 מיליון יורו בקרדן אן.וי

הסדר החוב של החברה, שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, כולל דחייה של שנתיים בתשלומי קרן למחזיקי איגרות החוב בהיקף של 165 מיליון יורו, שהיו אמורים להתבצע ב־2015 ו־2016

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

אחד מהסדרי החוב הגדולים בשנים האחרונות הושלם, כאשר בעלי איגרות החוב של קרדן אן.וי מסדרה א' וב' בהיקף של 345 מיליון יורו אישרו אותו ברוב של 97% ו־98% בהתאמה. הסדר החוב של קרדן אן.וי, שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, כולל דחייה של שנתיים בתשלומי קרן למחזיקי איגרות החוב בהיקף של 165 מיליון יורו, שהיו אמורים להתבצע ב־2015 ו־2016.

שוקי אורן

קרדן אן.וי , שבניהולו של שוקי אורן, תשלם לבעלי איגרות החוב תוספת ריבית שנתית של 1.875% בתמורה לדחייה בתשלומי הקרן וכן תקצה להם 10% ממניותיה של החברה שנסחרת בשווי של 141 מיליון שקל, לאחר עלייה של 8.7% בתחילת המסחר בתגובה להשלמת הסדר החוב. בעלי איגרות החוב יקבלו גם שעבודים על כל נכסיה של החברה כולל תהל, קרדן לנד צ'יינה, ו-KFS שבאמצעותה היא מחזיקה בפעילות פיננסים בבולגריה וברומניה.

קרדן התחייבה לעמוד באמות מידה פיננסיות, כמו יחס נכסים להתחייבויות של קרדן אן.וי, סולו של 1 ב־2015־2017 ויחס של 1.2 החל ברבעון הראשון של 2018. קרדן אן.וי תהיה מנועה מלחלק דיווידנדים עד לפרעון 75% מהחוב הפיננסי שלה החברה נכון לסוף 2014.

יוסף גרינפלדצילום: מוטי קמחי

שוקי אורן, מנכ"ל קרדן אן.וי: "לאחר תקופה ארוכה של אי ודאות, אישור הסדר החוב מאפשר לנו להתמקד באופן מלא בהמשך שיפור התוצאות של החברות הבנות בתחומי הפעילות השונים שלנו, ובכך להשביח את ערכן של החברות הבנות של הקבוצה כולה. ההסדר טומן בחובו יתרונות, הן לחברה והן למחזיקי האג"ח, שנהנים מפיצוי כספי ומשיפור הבטחונות שבידיהם בתמורה להסמכתם לדחייה בתשלום החוב".

איגרות החוב מסדרה א' עולות ב־1.2% בתגובה להשלמת הסדר החוב, אולם האיגרות שמשך החיים המקורי שלהן לפני ההסדר היה 0.4 שנים, נסחרות עדיין בתשואה של 87.4%, ואילו איגרות החוב מסדרה ב', שמשך החיים הממוצע שלהן לתקופה של 1.6 שנים, עולות ב־0.9% ונסחרות בתשואה של 29.6%.

שרון זאורבך, מנכ"ל חברת הייעוץ הכלכלי MNS, ליווה את קרדן אן.וי במשא ומתן ובבניית המבנה המסחרי של העסקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים