נייר חדרה מכרה לאיי.סי.פאואר רישיון להקמת תחנת כוח תמורת 60 מיליון שקל

ההשקעה הצפויה בהקמת תחנת הכוח שהספקה 120 מגהווט תגיע ל-200 מיליון דולר. איי.סי.פאואר תספק לנייר חדרה את כל צורכי החשמל והקיטור ל-21 שנים ■ ההכנסות הצפויות לאיי.סי.פאואר מייצור חשמל יגיעו ל-80-70 מיליון דולר לשנה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת נייר חדרה שבשליטת כלל תעשיות חתמה על הסכם מחייב למכירת הבעלות המלאה בחברת אנרגיה משולבת מתקדמת לחברת IC Power מקבוצת קנון תמורת 60 מיליון שקל במזומן.

אנרגיה משולבת מתקדמת מחזיקה ברישיון מותנה להקמת תחנת כוח בהספק של 120 מגה וואט בטכנולוגית קוגנרציה ואת מרכז האנרגיה הקיים של החברה. נייר חדרה גם תמחה ל-IC Power את ההסכם להספקת גז טבעי מפרויקט תמר ואת הסכם הולכת הגז הטבעי של נייר חדרה עם חברת נתג"ז.

על פי מזכר ההבנות איי.סי.פאואר, באמצעות החברה הבת OPC שמנוהלת על ידי גיורא אלמוגי, תספק לנייר חדרה באופן בלעדי את כל צורכי החשמל והקיטור לתקופה של 21 שנים החל ממועד השלמת העסקה.

גדי קוניא, מנכ"ל נייר חדרהצילום: כפיר סיון

תקופה זו כוללת את 3 השנים שיחלפו עד להשלמת הקמת תחנת הכוח החדשה ועוד 18 שנים ממועד ההפעלה של תחנת הכוח החדשה. ההסכם המחייב כולל עקרונות מסחריים להסכם הספקת החשמל והקיטור כולל כמויות ומחירים וכן התניות Take Or Pay בנוגע לקיטור שתייצר איי.סי.פאואר במרכז האנרגיה הקיים ובעתיד בתחנת הכוח החדשה. על פי הערכות ההשקעה בהקמת התחנה תגיע ל־200 מיליון דולר וההכנסות שתניב לאיי.סי.פאואר מייצור חשמל יסתכמו ב־70־80 מיליון דולר לשנה כשעבור הקיטור שתמכור התחנה לנייר חדרה תתקבל תמורה נוספת של 15־20 מיליון דולר לשנה.

נייר חדרה צפויה לצרוך 40 מגה וואט מכושר הייצור של תחנת הכוח החדשה והיתרה תימכר על ידי איי.סי.פאואר ללקוחות אחרים. איי.סי.פאואר מקבלץ תחנה בעלת רישיון מותנה והיתרי בניה כך שתוכל להתחיל מיידית בבנייתה. נייר חדרה תקבל 60 מיליון שקל במזומן במקום להמתין לסגירה פיננסית כשבנוסף היא תעביר את כל תפעול האנרגיה שלה לאחריות איי.סי.פאואר ותימנע מהשקעות משמעותיות שהייתה נאלצת לעשות כשותפה בתחנת העתידית או ברכוש קבוע לשמירת כושר הייצור של מרכז האנרגיה הקיים שמייצר 17 מגה ווט.

חברת כלל תעשיות שמחזיקה בשליטה בנייר חדרה (59%) מנהלת בימים אלו מגעים עם קרן ההשקעות הפרטית פימי למכירת השליטה בנייר חדרה. עורכי הדין ג'ק סמית' , אריאל רואימי ומשה קריגר ממשרד גרוניצקי ושות' ייצגו את איי.סי.פאואר בעסקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים