אלון רבוע כחול ממשיכה לחפש נזילות

החברה תנסה למכור 10% מרבוע כחול נדל"ן ב–150 מיליון שקל ■ המימוש צפוי לסייע לחברה לתמוך במגה ולפרוע את התחייבויותיה לבעלי האג"ח

חברת אלון רבוע כחול ישראל, המנוהלת בידי אביגדור קפלן ומצויה בשליטת קבוצת אלון, מתכננת לבצע בימים הקרובים הפצת מניות לגופים מוסדיים של החברה הבת רבוע כחול נדל"ן.

לפי הערכות, היקף ההפצה (שתתבצע כמקובל בעסקות מסוג זה בדיסקאונט לעומת מחיר המניה בבורסה) עשוי להגיע לכ–150 מיליון שקל (כ–10%), כך שאם ההפצה אכן תצא לפועל שיעור האחזקה של אלון רבוע כחול ישראל ברבוע כחול נדל"ן יירד ל–53–54%.

מימוש מניות רבוע כחול נדל"ן יתבצע כדי להגדיל את הנזילות של אלון רבוע כחול ישראל, הסוחבת חובות של ממיליארד שקל. כך התמורה שתתקבל תסייע לחברה להמשיך ולתמוך ברשת קמעונות מגה המדממת, שהציגה ברבעון הראשון של 2015 הפסד תפעולי של כ–60 מיליון שקל. אלון רבוע כחול ישראל התחייבה לתמוך בצורכי הנזילות של מגה במידת הצורך בסכום של עד 240 מיליון שקל.

צילום: אוליבייה פיטוסי

התמורה שתתקבל צפויה לסייע לאלון רבוע כחול לעמוד בתשלומים לבעלי האג"ח מסדרה ג' בהיקף של כ–360 מיליון שקל בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) של כ–3.5 שנים וצמודת מדד, הנסחרת לפי תשואה לפדיון יחסית גבוהה של כמעט 7%; תשואה שתקשה על החברה למחזר חוב בשוק האג"ח בריבית סבירה. מכירת המניות הצפויה של מניות רבוע כחול נדל"ן מצטרפת למימושים נוספים (11%) של 158 מיליון שקל, כך שעם המימוש הצפוי מדובר במימושים של 21% בתמורה כספית של 310 מיליון שקל.

78% מההכנסות של רבוע כחול נדל"ן מגיעות מקבוצת אלון רבוע כחול, בעיקר מהסופרמרקטים של מגה. מדובר בחברה החזקה ביותר שבשליטת אלון רבוע כחול ישראל, הנסחרת לפי שווי שוק של כ–1.7 מיליארד שקל ומייצרת NOI (הכנסות תפעוליות נטו) בקצב שנתי של כ–240 מיליון שקל.

מלבד מגה, אלון רבוע כחול מחזיקה בדור אלון (72%), ביופון, בדיינרס, וכן בבי קמעונאות השולטת בנעמן. שווי נכסיה של אלון רבוע כחול ללא מגה מוערך ב–1.7–1.8 מיליארד שקל, וכנגדם יש חוב של 1.1–1.2 מיליארד שקל. החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ–750 מיליון שקל, כך שהשוק עדיין מייחס לפעילות של מגה שווי חיובי של כמה מאות מיליוני שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"