לאומי יממן לגינדי את הקמת מגדלי המגורים בשוק הסיטוני בתל אביב

בנק לאומי יעמוד בראש קונסורציום מממנים, שיכלול את כלל ביטוח ומנורה מבטחים, ויעניק לגינדי השקעות ובעליה אשראי של כ-2.2 מיליארד שקל ■ לאומי פרטנרס תעניק ליזמים הלוואת מזנין שהיא מסוכנת יותר

בנק לאומי זכה בהתמחרות על הובלת קונסורציום מממנים שיעניקו אשראי, כולל ערבויות חוק המכר, לחברות־האחיות, מגדלי גינדי הפרטית וגינדי השקעות, להקמת שני מגדלי מגורים במסגרת שלב ב' של פרויקט השוק הסיטוני הממוקם בין הרחובות קרליבך, החשמונאים ודרך מנחם בגין בתל אביב. מדובר בחוב בכיר של כ-2.2 מיליארד שקל.

מגדלי גינדי נמצאת בבעלות מנור גינדי, אורי לוי וכפיר גינדי, השולטים גם בגינדי השקעות (חברה מדווחת בשל האג"ח שהנפיקה). השותפים מתכננים להקים בשנים הבאות שני מגדלי מגורים שיכללו כ-44 קומות וכ-600 דירות. עד כה כבר נמכרו בפרויקט עשרות דירות.

צילום: יער אדריכלים ומתכ

לאחר השלמת הבנייה של הבניינים יפורסם מכרז להקמתם של שני בניינים נוספים; למגדלי גינדי, לגינדי השקעות וללאומי תהיה עדיפות במכרז על פני מתחרים פוטנציאליים. בעלי השליטה בגינדי השקעות גם מקימים את חלקו הראשון של פרויקט השוק הסיטוני עם רבוע כחול נדל"ן ומשה ויגאל גינדי.

חלק א' של הפרויקט כולל זכויות להקמת קניון ו-11 בניינים בני 14 קומות ואותו מממן בנק הפועלים.

כדי להקטין את הסיכון ודרישות ההון, החטיבה לאשראי בינלאומי ונדל"ן של לאומי, הנמצאת תחת ניהולו של יואל מינץ, תצרף לעסקה את כלל ביטוח, מנורה מבטחים וחברת ביטוח נוספת. כמו כן בעסקה תשתתף גם לאומי פרטנרס, זרוע השקעות ריאליות שבבעלות לאומי, שתעניק ליזמי הפרויקט מימון בשכבת המזנין הנחשבת למסוכנת יותר, ותשמש את היזמים לצורך העמדת הון עצמי לפרויקט.

"הולכים על עסקות משמעותיות"

מבחינת לאומי פרטנרס, זוהי כניסה לפעילות חדשה שעליה סיפר באחרונה המנכ"ל ירון בלוך בראיון ל-TheMarker. "לחטיבה לנדל"ן ואשראי בינלאומי יש ידע, ניסיון רב ומקצועיות. הבנק יושב על עסקות מרכזיות במשק בתחום הנדל"ן. יש לנו אפשרות להיכנס לחוב הנחות ברמת הסיכון אפילו מהשקעה במניות ויכולת לייצר תשואות גבוהות יותר. אנו רוצים שיהיה יתרון יחסי לבנק לאומי על כל השכבות של המוצרים, ולכן אנו מכניסים גם את המוצר הזה לסל. אנחנו הולכים על עסקות יותר משמעותיות - עסקות שהן יהיו אך ורק מוצר משלים לבנק", אמר בלוך.

בנק לאומי, הנמצא תחת ניהולה של המנכ"לית רקפת רוסק עמינח, ממעט בשנים האחרונות לממן עסקות אמצעי שליטה מסוכנות ופעיל יותר במימון עסקות נדל"ן, מלונאות ותשתיות. הבנק מממן בהיקף מצטבר של מיליארדי שקלים את פרויקט המלונאות והמגורים ברחוב הירקון בתל אביב, שמקים היזם הצרפתי הנרי טייק, פרויקט הנדל"ן מידטאון בעיר, פרויקט המשרדים והמלונאות רוטשילד 22 שבתל אביב, פרויקט להפקת חשמל בגלבוע וכמו כן שותף עם בנק הפועלים בהובלת תחנת החשמל בכוכב הירדן שבגליל התחתון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?