הראל מוחקת את המותג דקלה

קבוצת הראל הודיעה כי היא ממזגת את פעילות הביטוח של חברת הבת דקלה להראל ביטוח ■ דקלה מתמחה בביטוחי בריאות שמהווה את מנוע הצמיחה של הראל בשנתיים האחרונות

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

חברת הביטוח הראל המנוהלת בידי מישל סיבוני ונמצאת בשליטת יאיר המבורגר הודיעה היום כי החליטה להשלים את שילוב פעילות הביטוח של חברת הבת דקלה לתוך הראל ביטוח.

הפעילות הביטוחית של דקלה תמוזג בפעילות הראל ביטוח כחלק מהאסטרטגיה העסקית למינוף יתרונותיה של קבוצת הראל ואיחוד כלל הפעילויות בתחום הבריאות תחת קורת גג אחת. הראל ביטוח מבצעת, כבר כיום, את כל פעילות ניהול ההשקעות, האקטואריה, ניהול תביעות השיניים ופניות הציבור של דקלה.

בהודעה ציינה הראל כי "דקלה תמשיך ותנהל את הפעילויות הקיימות כיום בתחום מתן שירותי תפעול, ניהול תביעות (קיימות וחדשות) ומכירת מוצרים עבור שירותי בריאות כללית, בהתאם לדרישות הנהלת שירותי בריאות כללית ובתיאום מלא איתה. זאת בכפוף להוראות הרגולציה הנוכחית, תוך היערכות לשינויי רגולציה אפשריים".

בהראל מעריכים כי המיזוג יאפשר התמודדות טובה יותר עם האתגרים הנובעים מרגולציה ומהסביבה הכלכלית של הריבית הנמוכה, בשל ניהול יעיל יותר של עסקי הקבוצה ושל ההון הנדרש לפעילותה של הקבוצה בעת הנוכחית וכן במסגרת ההיערכות לדרישות "סולבנסי 2".

החברה מציינת עוד כי: "מטרת המיזוג ליצור ערך וסינרגיה בקבוצה בפעילות הממוזגת: הסינרגיה בין הפעילויות הביטוחיות של הראל ביטוח ודקלה, תעצים את יתרונות הראל כקבוצה מבחינה עסקית ומבחינת היכולת לתת שרות מצוין למבוטחיה. כמו כן, המיזוג יאפשר ייעול ושיפור תהליכים שיסייעו לשיפור מדדי השירות, וזאת בסיוע הכלים המצויים בהראל".

בהראל פנו אל עובדי דקלה על מנת להרגיעם: "הנהלת הראל רואה חשיבות רבה בשימור ההון האנושי של דקלה וקליטת מנהלי ועובדי דקלה בפעילות הממוזגת, באופן שיאפשר להראל ביטוח להמשיך במתן שירות למבוטחי דקלה. מעבר דקלה בחודשים הקרובים, לבניין המשרדים החדש של קבוצת הראל, יקל על האיחוד וההטמעה של הפעילות הביטוחית. קבוצת הראל רכשה ומזגה חברות ופעילויות רבות לאורך שנות פעילותה, אשר באמצעותן הגיעה הראל למעמדה כחברת הביטוח הגדולה בישראל (במונחי פרמיות), תוך הקפדה על שימור ופיתוח ההון האנושי והידע המקצועי שנצבר בחברות השונות. בכוונת הראל ביטוח לנהוג כך גם בפעילות זו. אבי קלר, המשמש כמנכ"ל דקלה, יוביל את תהליך המיזוג וקליטת פעילות דקלה בהראל ביטוח".

יש לציין כי ביצוע המיזוג כפוף לאישורים שונים הנדרשים, כמו מהממונה על שוק ההון במשרד האוצר, ואישור מרשות המסים. בהראל מערכים כי השלמת מיזוג הפעילות הביטוחית של דקלה להראל ביטוח יתבצע בתחילת שנת 2016.

ביולי 2014 פירסם משרד האוצר את מדד השירות שמתייחס לטיפול בתביעות של חברות הביטוח. המדד בא לעזור למבוטח לקבל ציון השוואתי על טיב השרות ומהירות הטיפול של חברות הביטוח בישוב תביעות. אחד ממוצרי הביטוח שנבחנו הוא ביטוח סיעודי . ביטוח זה נחלק לשניים: סיעודי פרטי בו המבוטח רוכש את הביטוח ישירות מחברת הביטוח וביטוח סיעודי קבוצתי באמצעות קופות חולים. את הציון הגבוה בביטוח סיעודי פרט קיבלה חברת הביטוח מגדל, אם אפשר לקרוא לציון 74 ציון גבוה. ואילו את תחתית הטבלה איכלסה חברת דקלה של הראל עם ציון 31. דקלה גם "מככבת" במקום האחרון בביטוח הסיעודי הקבוצתי עם ציון של 55. המיזוג יאפשר לחברת הראל להעלים את ציוני השרות הנמוכים של דקלה.

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסיםצילום: ורדי כהנא

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות