פריגו דחתה שוב הצעת רכש משופרת של מיילן

מיילן העלתה את ההצעה ל–202 דולר למניה, והציעה לרכוש את פריגו תמורת 75 דולר במזומן והקצאה של 2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו ■ ההצעה משקפת שווי חברה של 28.4 מיליארד דולר לפי שיטת החישוב של פריגו ו–32.7 מיליארד דולר לפי שיטת החישוב של מיילן ■ דירקטוריון פריגו: ההצעה החדשה גרועה מההצעה המקורית

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת מיילן מעלה הילוך במאמציה לרכוש את השליטה בחברת פריגו כדי להדוף הצעת רכש עוינת שקיבלה מחברת טבע. מיילן שיפרה בפעם השנייה את הצעת הרכש העוינת שלה למניות פריגו. מיילן מציעה לרכוש את הבעלות המלאה בפריגו בתמורה לתשלום של 75 דולר במזומן, והקצאה של 2.3 מניות מיילן לכל מניית פריגו.

יו"ר מיילן רוברט קורי ומנכ"ל טבע ארז ויגודמןצילום: בלומברג וראובן קפוצ'ינסקי

ההצעה הקודמת של מיילן, שהיתה לרכוש כל מניית פריגו בתמורה ל–60 דולר במזומן והקצאה של 2.2 מניות מיילן, נדחתה פה אחד על ידי דירקטוריון פריגו ב–24 באפריל בתוך שעות מפרסומה. זאת, בטענה שאינה משקפת את שוויה של פריגו, ושלמעשה היא נמוכה יותר מהצעתה הראשונית הלא מחייבת והלא מפורטת של מיילן, מ–8 באפריל, לרכוש את הבעלות המלאה בפריגו בתמורה ל–205 דולר למניה. דירקטוריון פריגו דחה גם את ההצעה הזו בפעם השלישית במספר.

דירקטוריון פריגו המליץ בחום לבעלי המניות שלא להיענות להצעה, והסביר שההצעה הנוכחית של מיילן נמוכה גם הפעם מהמחיר הראשוני שהציעה מיילן לבעלי מניותיה של פריגו (205 דולר למניה) שגם היא נדחתה, משום שלא שיקפה להערכת הדירקטוריון את שווייה הכלכלי של פריגו, ואת פוטנציאל הצמיחה שלה במיוחד לאחר רכישת החברה הבלגית אומגה תמורת 3.6 מיליון דולר במזומן ובחוב.

מיילן טענה שההצעה הנוכחית משקפת מחיר מניה של 232 דולר למניית פריגו, בהתבסס על מחיר מניית מיילן ב–8 באפריל, כלומר פרמיה של 25% ביחס למחיר הסגירה של פריגו שלשום. עם זאת, פריגו מחשבת את מחיר מניית מיילן לפי שיטה אחרת. פריגו טוענת שהמחיר של מיילן בטרם החלו השמועות על רכישתה הצפויה על ידי טבע ב–10 במארס היה 55.13 דולר, ולכן ההצעה הנוכחית משקפת שווי של 202.2 דולר למניה, שגם הוא נמוך ממחיר ההצעה הראשונית, אך גבוה ב–7% ממחיר הסגירה של פריגו שלשום.

מחיר של 202.2 דולר למניית פריגו משקף שווי חברה של 28.4 מיליארד דולר לפי החישוב של פריגו, בעוד שלפי שיטת החישוב של מיילן הוא משקף שווי חברה של 32.7 מיליארד דולר. מרכיב המזומן מהתמורה הכוללת שיקבל בעל מניות בהצעת הרכש הוא 25.8% לפי גרסתה של מיילן ו–29.7% לפי גרסתה של פריגו, כך שבכל מקרה בעלי המניות של פריגו מתבקשים להסתפק בתמורה נמוכה יחסית במזומן, ולהמר שרוברט קורי, יו"ר מיילן, והת'ר ברש, מנכ"לית החברה, יצליחו להמשיך לייצר ערך בעתיד.

העלאת רכיב המזומן בתמורה הכוללת - בסכום של 2.1 מיליארד דולר - מאותתת שוב על הקושי של מיילן להשיג מימון לעסקת מזומן שתהיה אטרקטיבית דיה לבעלי מניותיה של פריגו, ומסבירה את התגובה המיידית והחד־משמעית של דירקטוריון החברה, ואת העובדה שמניית פריגו עלתה בשיעור זניח של 0.6% עוד קודם לכן. הצעת הרכש המשופרת של מיילן הוגשה יומיים לאחר שדירקטוריון מיילן דחה פה אחד הצעה של טבע לרכוש את החברה תמורת 82 דולר למניה, ובתמורה כוללת של 40 מיליארד דולר.

דחיית הצעתה של טבע לוותה במכתב בוטה שכתב קורי לארז ויגודמן, מנכ"ל טבע, ובה הסביר שאין בכוונתו לדון בהצעה שלא תתבסס על מחיר גבוה משמעותית מ–100 דולר למניה ועל מזומן בלבד, על רקע חוסר הערכתו המוחלט להנהלת טבע ולדירקטוריון החברה.

מחברת טבע נמסר: "טבע ממשיכה להיות מחויבת להפוך את האיחוד מייצר הערך בינה לבין מיילן למציאות, עסקה אטרקטיבית לבעלי מניותיה של מיילן יותר מכל אלטרנטיבה אחרת. אנו ממשיכים להאמין שהאיחוד יספק יתרונות משמעותיים לבעלי המניות, ללקוחות, למטופלים ולעובדים של שתי החברות - יתרונות טובים מדי מכדי שיתעלמו מהם. הצעתנו תספק לבעלי המניות של מיילן פרמיית מזומן מיידית, וכן הזדמנות ליטול חלק בפוטנציאל החיובי המשמעותי של החברה המאוחדת – חברה שתהיה חזקה ותחרותית יותר, ושתחזיק במקום ייחודי בתעשייה המתפתחת שלנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי