לאומי יקים בנק דיגיטלי, הפועלים - סניפים בלי נייר

הסניפים ללא נייר של הפועלים, שייפתחו השנה, ישלבו פעילות דיגיטלית ופקידים בסניף שיסייעו ללקוחות בפעולות כמו לקיחת אשראי ■ בבנק הדיגיטלי של לאומי, שיפעל מ–2016 תחת מותג נפרד, לא יהיו סניפים והוא יציע את כל השירותים רק דרך האינטרנט

סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו
סיון איזסקו - פרשנות
סיון איזסקו

שני הבנקים הגדולים בישראל, הפועלים ולאומי, הציגו אתמול את תוכניותיהם בתחום הבנקאות הדיגיטלית. הפועלים הציג את תוכניותיו במסגרת הצגת הדו"חות הכספיים ל–2014, ולאומי הציג את תוכניתו בתגובה לכך.

הפועלים מתכנן לפתוח החל מספטמבר 2015 כמה סניפים דיגיטליים, "ללא נייר". בסניפים אלה פקידי הבנק ישרתו את הלקוחות באמצעות טאבלטים, בשונה מעמדות קבלת הקהל הנהוגות כיום בסניפים המסורתיים. בסניפים הדיגיטליים הלקוחות לא יידרשו לחתום על מסמכים פיזיים כלשהם. שעות הפעילות של סניפים אלה יהיו ארוכות יותר משעות קבלת הקהל בסניפים המסורתיים. לקוחות שיבקשו לבצע פעולות במזומן יופנו למכשירים אוטומטיים שיוצבו בסניף.

הסניף יוכל למעשה לשרת לקוחות שמבצעים את מרבית הפעולות באופן עצמאי ודיגיטלי, אך בנושאים כמו לקיחת אשראי או פעולות בניירות ערך ואחרות מעדיפים לקבל מבנקאי בשר ודם. הבנק גם הודיע כי ישיק שירותי בנקאות באמצעות שיחות וידאו צ'אט עם הבנקאי או עם יועץ ההשקעות. בנק הפועלים טוען כי בנוסף לסניף ללא נייר הוא מתכוון להשיק בספטמבר גם שירותי בנקאות אינטרנטיים, תחת מותג נפרד, שבמסגרתו הלקוחות יקבלו שירות רק באינטרנט על בסיס הטכנולוגיה הקיימת בשלב הראשון כל זאת בעלות מופחתת.

על פניו, נראה כי מטרת המהלך של הפועלים הוא לחנך את הציבור לצרוך שירותי בנקאות דיגיטליים, ונראה כי הסניפים ללא נייר הם למעשה יצור כלאיים בין עולם הבנקאות המסורתית, שבו הפעילות נעשית פרונטלית מול בנקאי, לבין עולם הבנקאות האינטרנטית המלאה, שבו הלקוח מבצע את כל הפעילות באופן עצמאי מהבית.

ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים

סניפים ללא מזומן וללא נייר אינם המצאה ישראלית, וקיימים כבר לא מעט כאלה בעולם. הסניפים הדיגיטליים מאפשרים לבנק לחסוך בשטחי הנדל"ן ובכוח האדם, נוסף על חיסכון בזמן ובעלויות הכרוכות כיום בהדפסת ניירת, חתימות, תיוקי מסמכים ועוד.

במקביל הודיע אתמול לאומי כי הבנק מנהל לאחרונה דיונים בהנהלה ובדירקטוריון על קידום הקמת "בנק דיגיטלי", שיפעל תחת מותג נפרד מבנק לאומי. הבנק ציין כי לצורך זה נפגשה הנהלת הבנק עם משלחת של החברה השווייצית טמנוס (Temenos), המתמחה בבניית תשתיות לצורך הקמת בנקים דיגיטליים, כדי לקדם הקמת מערכת ליבה חדשה באופן מהיר. לאומי מתכנן להשיק את הבנק החדש בתחילת 2016 — יעד שנשמע על פניו שאפתני מאוד.

בשונה מהפועלים, לאומי מתכנן שהבנק שיפעל תחת המותג החדש יהיה ללא סניפים, ויציע את כל סוגי השירותים דרך האינטרנט: שירותי אשראי, פיקדונות עו"ש, שוקי הון ואפילו משכנתאות.

עוד טוענים בלאומי כי המהלך יוביל "להוזלה בכל השירותים הקיימים בבנק. הבנק הדיגיטלי ייתן מענה לצורך גובר והולך של הלקוחות לקבלת שירות בנקאי מלא ולניהול החיים הפיננסיים דרך ערוצי הדיגיטל בלבד - בצורה זולה, פשוטה וזמינה. לאומי בוחר במהלך מהפכני, אמיץ ושונה בנוף העסקי. הוא אינו ממתין לשינוי כללי המשחק וליישום המהפכה הבנקאית שכולם מדברים עליה, אלא יוזם אותה ומקדם אותה הלכה למעשה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"