קרדן ישראל דוחה את המועד האחרון להיענות להצעת הרכש

קרדן יזמות דחתה את המועד האחרון להיענות להצעה ל־22 בפברואר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

ניסיונה של קרדן יזמות שבשליטת יוסף גרינפלד אבנר שנור ואיתן רכטר נתקלת ככל הנראה בחוסר התלהבות להצעת הרכש שפרסמה למניות קרדן ישראל. קרדן יזמות דחתה את המועד האחרון להיענות להצעת הרכש שפירסמה מה־15 בפברואר ל־22 בפברואר וזאת מבלי לשנות את תנאיה מכל בחינה אחרת.

נראה שבשוק ההון מעריכים שקרדן יזמות תיאלץ גם להעלות את מחיר הצעת הרכש שכן מניות קרדן ישראל נסחרות במחיר של 3.49 שקל למניה שגבוה ב־3% ממחיר הצעת הרכש גם לאחר ירידה של 2.4% היום.

קרדן יזמות מציעה לרכוש 21.4 מיליון מניות של קרדן ישראל במחיר של 3.39 שקל למניה ובתמורה כוללת של 72.5 מיליון שקל. השלמת הצעת הרכש מותנית בהיענות מינמלית של 81% מבעלי המניות שמוחזקות על ידי הציבור כך שקרדן יזמות תגדיל את החזקתה בקרדן ישראל ל־95% לפחות ותוכל לרכוש את יתר המניות בהצעת רכש כפויה באותו מחיר.

קרדן יזמות הסבירה את רצונה למחוק את מניית קרדן ישראל מהמסחר בבורסה בהוראות חוק הריכוזיות שמחייבות חברת החזקות להוריד שכבה אחת אחת מ־3 שכבות שבפירמידה.

מחיר הצעת הרכש שקרדן יזמות פירסמה למניותיה של קרדן ישראל־3.39 שקל למניה־ נמוך ב-25.3% מההון העצמי למניה וב־35% מההון העצמי למניה בהתחשב במימוש מניותיה של קייט פארמה שעוסקת בפיתוח תרופות לסרטן.

המניות שהיו רשומות בספריה של קרדן ישראל בשווי של 40 מיליון שקל בסוף ספטמבר 2014 נמכרו ב־94 מיליון שקל. קרדן יזמות מתכננת לממן את הצעת הרכש בדיבידנד של 77 מיליון שקל שמתכננת קרדן ישראל לחלק בכפוף להצלחתה של הצעת הרכש. מקורו של דיבידנד זה בתמורה שקיבלה קרדן ישראל ממימוש מניותיה של קייט פארמה.

יוסף גרינפלדצילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה