אורי גולדפרב מונה למנכ"ל ספרה - חברת קרנות הגידור הגדולה בישראל

גולדפרב מחליף את אמיר איילון שפורש מתפקידו לאחר 4 שנים ■ ספרה מנהלת כ-3 מיליארד שקל שלוש קרנות: קרן ספרה גלובל הלת'קר, קרן ספרה ת"א 100, וקרן ת"א יתר

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

אורי גולדפרב מונה למנכ"ל ספרה, חברת קרנות הגידור הגדולה בישראל. גולדפרב מחליף את אמיר איילון שפורש מתפקידו לאחר 4 שנים. ספרה, שהוקמה ב-2004 על ידי דורון ברין, ישראל מור ורון סנטור, מנהלת כ-3.2 מיליארד שקל בשלוש קרנות: קרן ספרה גלובל הלת'קר, קרן ספרה ת"א 100, וקרן יתר הצעירה יותר. בימים אלו נכנסת החברה לתחום האלגוטרייד ופועלת להקמת קרנות סיסטמטיות.

גולדפרב, (45), הינו בעל תואר ראשון במשפטים במכללה למינהל, ובוגר תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת ניו יורק. הוא כיהן במשך ארבע שנים כמנכ"ל קרדיט סוויס בישראל (עד לסוף 2013). בעבר עבד כעשור בבנק האמריקאי מריל לינץ', מתוכן כיהן במשך חמש שנים כסגן נשיא מריל לינץ' ישראל. גולדפרב הקים את הדסק הישראלי בניו יורק, הקים את פעילות הבנקאות הפרטית של מריל לינץ' בארץ והיה שותף לפתיחת הפעילות בישראל.

מספרה נמסר כי "בתקופת כהונתו של איילון, גדל היקף הנכסים של ספרה מ-1.39 מיליארד שקל (באפריל 2011) ל- 3.034 מיליארד שקל (בסוף 2014). גם חודש ינואר 2014 היה חיובי עבור קרנות ספרה מבחינת גיוסים ותשואה, ונכון לסוך ינואר עמד היקף הנכסים של הקרן על כ-3.2 מיליארד שקל".

אורי גולדפרבצילום: יוסי זליגר

גולדפרב מסר: "ספרה שמה לעצמה מטרה להפוך לשחקן בינלאומי משמעותי בתחום קרנות הגידור. שילוב בין הכישרון, הידע והניסיון שנצברו בישראל בשני העשורים האחרונים בשווקים הפיננסיים המקומיים והבינלאומיים, לבין המקצועיות של ספרה וההכרה לה היא זוכה כבר כיום בארץ ובעולם, יאפשרו לנו לבנות מותג גלובלי בתחום קרנות הגידור, שמרכזו בישראל ושלוחותיו בבירות הפיננסים הגלובליות".

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"