פרוטרום רוכשת שתי חברות בספרד ובאנגליה תמורת 10 מיליון דולר

החברות שנרכשו הן: אינגרדיינטס נטורלס הספרדית ופודלבלנדרס האנגלית

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

מסע הרכש שמוביל בעשור האחרון אורי יהודאי מנכ"ל חברת פרוטרום והביא אותה לשווי שוק של 7 מיליארד שקל נמשך בשתי רכישות נוספות קטנות יחסית. פרוטרום רכשה אתמול את הבעלות המלאה בחברת אינגרדיינטס נטורלס (Ingredientes Naturales) הספרדית תמורת 8 מיליון דולר במזומן ותשלום נוסף של 1.1 מיליון דולר שמותנה בביצועיה העתידיים של החברה הנרכשת ב־2015.

אינגרדיינטס נטורלס מתמחה במחקר ופיתוח, ייצור ושיווק של מיצויים טבעיים מצמחים שכוללים: פפריקה, רוזמרין, ביקסין אלפלפה. מיצויים אלו מספקים פתרונות טעם צבע ופעילות נוגדת חמצון לתעשיית המזון.

לקוחותיה של אינגרדיינטס נטורלס כוללים יצרני מזון וטעמים, ריחות וצבעים טבעיים מובילים. מחזור המכירות של אינגרדיינטס נטורלס הסתכם ב־9.8 מיליון דולר ב־2014 כלומר צמיחה של 10% בהשוואה ל־2013 ושווי הנכסים נטו של החברה ללא מזומן וחוב הסתכם ב־6.9 מיליון דולר.

אורי יהודאיצילום: דודו בכר

פעילותה של החברה הנרכשת תשולב בפעילות הדומה של פרוטרום ושיעורי הרווחיות שלה דומים לאלו של פרוטרום. רכישתה של אינגרדיינטס נטורלס נעשית כחלק מהאסטרטגיה של העמקת והרחבת פעילותה של פרוטרום בתחום הצומח של צבעים ונוגדי חמצון טבעיים למזון. פעילות הצבעים הטבעיים למזון מתווספת לפעילות הצבעים הטבעיים של מונטנה שנרכשה בספטמבר 2014 ושל חברת ויטיביה שנרכשה בדצמבר 2014.

פרוטרום, שמייצרת תמציות טעם וריח לתעשיית המזון והמשקאות, רכשה את הבעלות המלאה בחברת הטעמים האנגלית פודלבלנדרס (Foodblenders) תמורת 2.4 מיליון דולר במזומן ותשלום של 600 אלף דולר שמותנה בביצועיה העתידיים של החברה הנרכשת.

Foodblenders שנוסדה ב־1998 מפתחת מייצרת ומשווקת פתרונות לטעמים בתחום הלא המתוקים שכוללות תערובות תבלינים ורכיבים פונקציונליים מרינדות ורטבים לתעשיית המזון ובעיקר לתעשיית מזון הנוחות. מכירותיה של פודלבלנדרס הסתכמו ב־3 מיליון דולר ב־2014 ושיעורי הרווחיות שלה דומים לאלו של פרוטרום. פודלבנדרס מחזיקה באתר פיתוח ייצור ושווק באנגליה שסמוך לאתר של פרוטרום בעיר וולינגבורו ובסיס לקוחות רחב שכוללת יצרני מזון ומותג פרטי אנגליים.

פרוטרום מעריכה שהמוצרים והטכנולוגיות של פודבלנדרס ישלימו את סל המוצרים והפעילויות של שתי חברות אנגליות שנרכשו על ידי פרוטרום ב־2011 וב־2012: Savory Flavours ו-EAFI שמתמחות גם הן בתחום הטעמים הלא מתוקים. החברה מעריכה שהקרבה הגיאוגרפית של אתר הייצור של פודלבנדרס לאתר הייצור שלה וסל המוצרים המשלים יאפשרו סינרגיות משמעותיות בייצור ובשווק לפעילות הצומחת של פרוטרום בתחום הטעמים הלא מתוקים.

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד