מיטל גייס 20 מיליון שקל לסוהו נדל"ן

הנפקת המניות תאפשר להוציא את סוהו נדל"ן, המשקיעה בדירות להשכרה בגרמניה, מרשימת השימור ■ עם המשתתפים בגיוס של החברה נמנים יצחק תשובה ויקיר גבאי

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

ערן מיטל, לשעבר מנכ"ל דלק נדל"ן שבבעלות יצחק תשובה, השלים ביום חמישי האחרון בהצלחה, יחד עם שותפו ירון ישראל, הנפקת מניות בהיקף של 20 מיליון שקל בחברת סוהו נדל"ן (לשעבר מלרג הנדסה וקבלנות). ההנפקה היא בגובה של כ–100% מההון העצמי הנוכחי של סוהו נדל"ן המוערך ב–18 מיליון שקל.

גיוס מניות, שאותו ליווה עו"ד ארז רוזנבוך, היה הכרחי כדי להוציא את סוהו נדל"ן מרשימת השימור, שבו היא נמצאת כבר כמעט שנתיים. כדי לעשות זאת, ולמנוע את מחיקתה הסופית של החברה מהמסחר בבורסה, היה צורך להגדיל את אחזקות הציבור בכ–20 מיליון שקל. הסכום המקסימלי שאותו יכל להשקיע משקיע מהציבור במסגרת הגיוס, לא יכל היה להיותר יותר מ–1.9 מיליון שקל.

בסך הכל התקבלו 104 הזמנות, ועם המשקיעים נמנים תשובה ויקיר גבאי, שלחברה בשליטתו, גרנד סיטי, יש פעילות נדל"ן ומלונאות משגשגת באירופה. לאחר ההנפקה אחזקותיהם של מיטל (המשמש יו"ר החברה) וישראל ידוללו לכ–15% כל אחד. בקופת סוהו נדל"ן יהיו מזומנים של כ–30 מיליון שקל, שישמשו אותה לצורך השקעה בדירות למגורים להשכרה בגרמניה.

ערן מיטלצילום: עופר וקנין

מיטל רכש את השליטה בסוהו נדל"ן לפני תשעה חודשים מארקו החזקות שבשליטת ארי קוטלר, תמורת כ–10 מיליון שקל. לפני כמה חודשים השלימה סוהו נדל"ן עסקה לרכישת 50% מהזכויות בארבעה בניינים במזרח גרמניה בקרבת העיר לייפציג. הבניינים כוללים 422 דירות להשכרה. מלרג ביצעה את העסקה לצד שותף ישראלי הפועל בשוק הנדל"ן הגרמני.

השותפים שילמו בעבור הדירות כ–9 מיליון יורו (כ–42 מיליון שקל), וכ–5.5 מיליון יורו (כ–26 מיליון שקל) העמיד לחברה כהלוואה תאגיד בנקאי מבריטניה.

חלקה של סוהו נדל"ן בעסקה (הון עצמי שיושקע) מגיע לכ–1.8 מיליון יורו (כ–8.5 מיליון שקל).

שיעור התפוסה בנכסים שנרכשו מגיע כיום ל–67%, ודמי השכירות השנתיים מסתכמים ב–735 אלף יורו. בניכוי הוצאות מגיע ה–NOI (הכנסות תפעוליות נטו) ל–680 אלף יורו (כ–3.2 מיליון שקל). השותפים ינסו להגדיל את התפוסה ולשדרג את הדירות במטרה להגדיל את דמי השכירות. סוהו נדל"ן קיצצה בהוצאות, וכיום מחפשת עסקות חדשות.

מיטל, שמונה למנכ"ל דלק נדל"ן לפני חמש שנים, כשהחברה כבר היתה במשבר, הוביל עם עידן ולס, יד ימינו של תשובה, את המגעים מול הבנקים ובעלי האג"ח לגבי הסדר חוב של כ–2.1 מיליארד שקל בדלק נדל"ן. על אף שמשקיעים בדלק נדל"ן ספגו תספורת של כ–60%, מיטל זכה להערכה הן מהבנקים והן מהגופים המוסדיים. לפני כמה שבועות רכש מיטל 41% משלד בורסאי דירקט קפיטל תמורת 4.7 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"