שוקי בורנשטיין, מנהל ההשקעות הראשי בכלל ביטוח, מסיים את תפקידו

בורנשטיין מונה לתפקיד מנכ"ל כנ"ף לפני כשנתיים למרות שהוא לא איש השקעות בעברו ■ עזיבתו של בורנשטיין מצטרפת לעזיבה של מספר בכירים בכנ"ף

אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון

שוקי בורנשטיין, מנהל ההשקעות הראשי בכלל ביטוח המנוהלת בידי איזי כהן, מסיים את תפקידו כמנהל ההשקעות. סיום תפקידו ייכנס לתוקף בתחילת פברואר 2015. בכלל ביטוח בוחנים מי ימונה לו למחליף. כיום מנהלת כלל ביטוח באמצעות החברה הבת כנ"ף סכום כולל של קרוב ל-160 מיליארד שקל מכספי עמיתים בפנסיה, גמל והשתלמות ומכספי הנוסטרו של כלל ביטוח. בורנשטיין מונה לתפקיד מנכ"ל כנ"ף לפני כשנתיים למרות שהוא לא איש השקעות בעברו.

אז העריך כהן כי בורשטיין, הנחשב למנהל מוערך, צבר מספיק ניסיון בניהול אשראי ופיננסים כדי שיוכל למלא את התפקיד, בסיוע צוות מנהלי ההשקעות הוותיק של כנ"ף. זאת בהתאם לאסטרטגיה של כהן לחזק את נוכחותה של כלל בתחומי האשראי הלא סחיר, הנדל"ן והתשתיות.

שוקי בורנשטיין

בורשטיין סיים קריירה של כ-24 שנה בבנק לאומי. בתפקידו האחרון, בשנים 2008–2012, שימש מנכ”ל בנק לאומי למשכנתאות, הנחשב לשחקן השני בענף, ובתקופתו זינק הרווח של הבנק בעשרות אחוזים לקצב של כ–300 מיליון שקל ב–2012. קודם לכן שימש מנהל הסניף הראשי של לאומי וכן סגנו של דני צידון כראש החטיבה לשוקי הון, ולפני כן היה הסגן של רקפת רוסק עמינח כראש החטיבה העסקית. אחרי שהשלים את מיזוגו של לאומי למשכנתאות לתוך לאומי, וראה שרוסק עמינח קידמה את תמר יסעור לראש החטיבה הבנקאית - הוא החליט לעזוב את לאומי.

עזיבתו של בורנשטיין מצטרפת לעזיבה של מספר בכירים בכנ"ף ובהם ברק בנסקי, מנהל ההשקעות הראשי של כספי הפנסיה של עמיתי כלל, שעזב לטובת מינויו למנהל ההשקעות הראשי של מיטב-דש, במקומו של יניב צלאל. מקורבים לכלל ציינו כי פרישתו אינה קשורה לכך שהוא אינו איש השקעות למרות זאת התוצאות של כנף בביטוחי המנהלים אינם מבריקות והן ממוקמות במקום הרביעי, אחרי מנורה, הראל ומגדל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה