תביעה ייצוגית נגד חברת סרגון: "הטעתה משקיעים במטרה לגייס כספים"

התובע דורש 75 מיליון דולר בגין ההטעיה לכאורה ■ סרגון: "על בית המשפט המחוזי לדחות את הבקשה - ובכוונתנו להתנגד לה באגרסיביות"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרור רייך

תביעה ייצוגית נגד חברת סרגון נטוורקס הוגשה לפני יומיים למחלקה הכלכלית של בית המשפט המחוזי בתל אביב. זאת, בטענה כי העומד בראש החברה, עירא פלטי, הבעלים, זהר זיסאפל ושאר נושאי משרה בכירים - הטעו משקיעים לפני ההנפקה המשנית שביצעה החברה ביולי אשתקד, ובה גייסה 31.5 מיליון דולר תמורת 14 מיליון מניות בסכום של 2.4 דולר למנייה.

התובע, יהושע חזן, דורש בגין ההטעיה לכאורה סכום ייצוגי של 75 מיליון דולר. לטענתו, בכירי החברה ידעו כבר עם פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני (שלאחריו בוצעה ההנפקה) כי הרווח הגולמי ברבעון השלישי של השנה הולך להיות נמוך משמעותית מזה שהוצג לקראת ההנפקה. בשורה התחתונה, טענים העותרים, כי ללא ההנפקה החברה לא היתה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות, וכי המידע שהוסתר מהם גרם למניית החברה לאבד 50% מערכה תוך זמן קצר מגיוס הכספים האמורים.

מניית סרגון נסחרת בתקופה האחרונה בבורסת הנאסד"ק במחיר של דולר אחד בלבד. ירידה מרף זה למשך שלושה חודשים תגרום למניית החברה להימחק מהמסחר. ברבעון השלישי דיווחה סרגון על הכנסות של 99 מיליון דולר עם רווח גולמי של 25.6%, והפסד נקי של 3.6 מיליון דולר או 5 סנט למנייה. על תוצאות הרבעון הרביעי ו-2014 כולה צפויה החברה לדווח ב-24 בפברואר.

עירא פלטי, נשיא ומנכ"ל סרגוןצילום: אורה בשן

באמצע דצמבר 2014 הודיעה סרגון על תוכנית התייעלות שכוללת פיטורים של עד 300 מתוך 1,100 עובדיה, כ-30% מכוח האדם בחברה. נכון לסוף 2013, סרגון מעסיקה בישראל כ-330 עובדים, 34 עובדים בארה"ב, 375 עובדים ב-EMEA (אירופה, המזרח התיכון לא כולל ישראל ואפריקה), כ-250 באמריקה הלטינית וכ-125 עובדים באיזור אסיה פסיפיק. מתוך העובדים כ-285 עוסקים במחקר ופיתוח, 615 עובדים במכירות, 82 עובדים בניהול וכ-130 עובדים תפעוליים.

בתגובה, פירסמה סרגון הודעה: "למרות שמדובר בבדיקה ראשונית של התביעה - על בית המשפט המחוזי לדחות את הבקשה, ובכוונתנו להתנגד לה באגרסיביות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?