קרדן אן.וי הגיעה להסכמות על הסדר חוב של 345 מיליון יורו

חברת האחזקות של גרינפלד, שנור ורכטר תקצה לבעלי האג"ח 12% ממניות החברה, תעלה את הריבית ב-1.88% ותשעבד לטובתם את מרבית נכסיה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת קרדן אן.וי שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר הגיעה להסכמות עם בעלי האג"ח על הסדר חוב של 345 מיליון יורו. ההסכמות יובאו לאישור מחזיקי אגרות החוב מסדרות א' וב' בשבוע הבא כדי שיאשרו את ההצעות לשינוי שטרי הנאמנות של אגרות החוב ברוב של 75%.

ההסכמות קובעות שתשלומי קרן, שהיו אמורים להתבצע בפברואר 2015 בסכום של 161 מיליון שקל, יידחו לפברואר 2017 ואילו תשלומי הריבית בסכום של 15 מיליון שקל שהיו אמורים להתבצע בפברואר 2015 יידחו לאוגוסט 2015.

דחיית התשלומים נועדה לאפשר לקרדן אן.וי, שמנוהלת על ידי שוקי אורן, לממש את נכסיה שלא תחת לחץ, כדי להשיא את התמורה מהם. בתמורה להסכמתם לדחות את תשלומי הקרן והריבית יקבלו בעלי האג"ח תוספת ריבית שנתית של 1.875% על הקרן הלא מסולקת ותוספת ריבית של 2.375% על תשלום הריבית שיידחה מפברואר 2015 לאוגוסט 2015.

קרדן אן.וי תקצה לבעלי האג"ח ללא תשלום 12% ממניותיה לאחר ההקצאה ותשעבד לטובתם את כל מניותיה של חברת GTC RE, שהיא החברה האם של קרדן לנד צ'יינה שפועלת בשוק הנדל"ן הסיני. כן ישועבדו מניותיה של חברת TGI, שהיא חברת האחזקות של תהל ואת מניותיה של חברת KFS, שמחזיקה ב-66% ממניותיה של אוויס אוקראינה ובמלוא מניותיה של חברת TBIF שפועלת בשוק הבנקאות והאשראי הצרכני בבולגריה וברומניה.

יוסף גרינפלד

שעבודים אלו יירשמו לטובת בעלי האג"ח מייד לאחר פירעון מלוא חובה של קרדן אן.וי לבנק דיסקונט בסכום של 33 מיליון יורו. החברה הבת, קרדן לנד צ'יינה, תערוב בסכום של 100 מיליון יורו לתשלום החוב. ערבותה תפקע כאשר קרדן אן.וי תפרע 55% מיתרת החוב כלפי בעלי האג"ח, וכאשר היחס בין נכסיה כלומר שווי אחזקותיה בחברות הבנות לבין התחייבויותיה (לא כולל התחייבויותיהן של החברות הבנות) יהיה גבוה מ-1.8. הערבות לא תיכנס לתוקף עד שקרדן לנד צ'יינה תפרע את ההלוואה שקיבלה מבנק סיני בסכום של 900 מיליון רנמיבי.

קרדן אן.וי התחייבה לפרוע בפירעון מוקדם את התחייבויותיה לבעלי האג"ח את התמורה שתיוותר בידה ממכירת מניותיה (50% ) במרכז המסחרי Galleria Chengdu ואת מניותיה של חברת KWIG , שיוזמת מקימה ומפעילה מתקנים לטיפול במים ובשפכים בסין ושקרדן אן.וי מנהלת התמחרות בין מועמדים לרכישתה.

הנספחים להסכם מגלים שמהתמורה ממכירת KWIG ינוכה סכום של 10 מיליון יורו שיישאר בידי תהל ועוד סכום של 21 מיליון יורו שישמש לפירעון הלוואה שקיבלה תהל מקרן פימי שמנוהלת על ידי ישי דוידי. ההסכם קובע אמות מידה פיננסיות שאי עמידה בהן תיצור עילת פירעון מוקדם לבעלי אגרות החוב. אמות המידה הפיננסיות כוללות יחס כיסוי, כלומר יחס בין הנכסים לבין ההתחייבויות של קרדן בניכוי החברות הבנות של 1 לפחות בשנים 2015-2017, ויחס של 1.2 החל ברבעון הראשון של 2018. יחס הכיסוי של החברה נכון לסוף הרבעון השלישי של 2014 היה 1.21.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"