הפרס על השמדת ערך: ניר גלעד יקבל מעידן עופר מענק של 8 מיליון דולר

המענק יינתן על פיצולה של החברה ויועבר מכספי החברות הפרטיות של עופר ■ בנוסף, 3 סמנכ"לים בחברה לישראל יקבלו מענק מצטבר של 6.3 מיליון דולר ■ ניר גלעד קיבל שכר ומענקים בסכום כולל של 84 מיליון שקל בתקופת כהונתו

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

ניר גלעד, המנכ"ל הפורש של החברה לישראל, יקבל מחברות פרטיות שבבעלות עידן עופר מענק של 8 מיליון דולר על פיצולה של החברה לישראל לשתי חברות, כך עולה מכתב זימון ששלחה החברה לישראל לבעלי המניות. החברה לישראל זימנה את בעלי המניות לאסיפה כללית ב-31 בדצמבר שבה יתבקשו לאשר את הפיצול. ניר גלעד היה אמור לקבל את המענק מהחברה לישראל אולם בעקבות התנגדות המשקיעים המוסדיים וחברת הייעוץ אנטרופי, הוסרה ההצעה לתת לו את המענק מכספי החברה הציבורית ועידן עופר יישא בו.

בנוסף, צפויות חברות פרטיות של עידן עופר לשלם 6.3 מיליון דולר ל-3 סמנכ"לים בחברה לישראל: סמנכ"ל הכספים אבישר פז, היועצת המשפטית מאיה אלשיך וערן שריג סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה.

ניר גלעד, יו"ר כיל

החברה לישראל מתכננת לפצל את החזקותיה בחברת צים (32%) חברת השבבים טאואר (32.6%), חברת האנרגיה איי.סי. פאואר (100%) וחברת קורוס לחברה סינגפורית חדשה שתיקרא קנון ותיסחר במקביל בתל אביב ובניו יורק ואילו החזקותיה של החברה לישראל בכיל (46%) ובבזן (37%) יישארו בחברה לישראל שתוסיף להחזיק בחוב הפיננסי של החברה, כולל התחייבויותיה לבעלי איגרות החוב.

החברה לישראל תחלק דיווידנד במזומן של 200 מיליון דולר, תעביר 100 מיליון דולר במזומן לקנון ותעמיד לרשותה מסגרת אשראי של 200 מיליון דולר ואחר כך תפצל אותה כדיווידנד לבעלי המניות של החברה לישראל.

ניר גלעד, שיפרוש מתפקידו כמנכ"ל החברה לישראל עם השלמת פיצולה של החברה, החל לכהן במארס 2007 וזכה לקבל בתקופת כהונתו שכר בעלות של מעל 100 מיליון שקל, 45.5 מיליון שקל מסכום זה הם שכר ומענקים במזומן והיתרה בגין הערך הכלכלי של אופציות למניות החברה הבת כיל, שבה הוא משמש כיו"ר, ואופציות למניותיה של החברה לישראל שהוקצו לו בנובמבר 2012. גלעד מימש אופציות למניות כיל והחברה לישראל בינואר 2011 ובינואר 2013 ברווח של 8 מיליון שקל, כך שהתמורה הכוללת שקיבל בתקופת כהונתו הסתכמה ב-84 מיליון שקל, כולל המענק שיקבל מעידן עופר.

בתקופת כהונתו של גלעד ועד להודעת הפרישה שלו בספטמבר 2014 רשמה החברה לישראל תשואת חסר של 27% ביחס למדד ת"א 25 ותשואת חסר של 36% ביחס לתשואה שהניבה מניית כיל, שהיא ההחזקה החשובה ביותר של החברה לישראל. תשואה זו היא מדד לתרומתו הניהולית של גלעד לחברה לישראל. בתקופת כהונתו של גלעד ספגה החברה לישראל הפסד עתק של 1.25 מיליארד דולר בגין השקעותיה בחברת צים, הפסד של 370 מיליון דולר בגין השקעתה בחברת המכוניות הסינית קורוס והפסד של 326 מיליון דולר בגין השקעתה בחברת בטר פלייס. גלעד אחראי עם זאת להקמתה של חברת איי.סי. פאואר ששוויה הוערך על ידי הבנקים UBS ו-HSBC בשווי של 2.1 מיליארד דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש