תביעה ייצוגית נגד הראל וכלל ביטוח: "מטעות בעלי פוליסה לביטוח נסיעות לחו"ל"

אם נסעתם לטיול בחו"ל וניסיתם להפעיל את הכיסוי הביטוחי שמעמידות עבורכם חברות כרטיסי האשראי, ישנו סיכוי סביר שהגעתם למוקדי כלל והראל, שניסו למכור לכם ביטוח במחיר גבוה יותר ■ כעת תובעים מהן 250 מיליון שקל: "לא מדובר בהרחבת פוליסות, אלא במכירת פוליסות במחיר מלא"

אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון

בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד חברות הביטוח הראל ביטוח וכלל ביטוח, ושעליה דיווחו השבוע לבורסה, תוקפים התובעים את התנהלותן של החברות במכירת ביטוח נסיעות ללקוחות של חברות כרטיסי האשראי, ודורשים מהן להשיב כספים בסכום שמוערך בכ-270 מיליון שקל.

חברות כרטיסי האשראי ישראכרט וכאל מעמידות למחזיקי כרטיסי אשראי שלהם ביטוח "חינם" לנסיעות לחו"ל. לשם "הפעלת" פוליסות הביטוח, נדרשים מחזיקי כרטיסי האשראי להתקשר למוקד טלפוני קודם ליציאה מגבולות המדינה.

כשאדם מתקשר לאותם מוקדים טלפוניים כדי להפעיל את הפוליסה הבסיסית של חברת האשראי, הוא נתקל, ללא ידיעתו, בנציג מכירות של כלל והראל, שמבקש למכור פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל "רגילות" של כלל והראל במחיר מלא.

הליכה קבוצתית על הקרחון אלטש, שווייץצילום: משה גלעד

נציגי המכירות נוהגים להסביר כי הפוליסות של חברות האשראי הן "בעייתיות", בלשון המעטה, וכי קיים סיכוי לא מבוטל שהן לא יכסו את מלוא ההוצאות הרפואיות שעלולות להיגרם למבוטח בנסיעתו.

לאור זאת, ממליץ אותו נציג מכירות למתקשר "להרחיב" את הפוליסה הבסיסית, כך שגבולות הכיסוי יהיו טובים יותר ורחבים יותר מאלה של הפוליסות הבסיסיות, ועל מנת להבטיח שהוא יהיה מכוסה "באופן מלא".

התובעים, באמצעות עו"ד שאול ציוני, טוענים כי המוצר שנמכר על ידי חברות הביטוח במסגרת אותן שיחות טלפוניות אינו "הרחבה" של הפוליסות של כרטיסי האשראי - אלא כי כלל והראל מוכרות לאותם מתקשרים את "פוליסות הדגל" שלהן, במחיר מלא, ופוליסות אלה מעניקות כיסוי "מהשקל הראשון".

"חוסר תום לב חמור"

אותן פוליסות שנמכרות למתקשרים, כך טוענים התובעים, הן אותן פוליסות רגילות שמוכרות כלל והראל לכל דורש, ללא קשר להחזקה בכרטיס אשראי, ובאותו מחיר בדיוק. על פי כתב התביעה, בניגוד לרושם שהן יוצרות, כלל והראל אינן מוכרות לבעלי כרטיסי האשראי "הרחבה" של הפוליסות שהם כבר מחזיקים, אלא פוליסות מדף, במחיר מלא, זאת ללא כל התחשבות בכיסוי הביטוחי שכבר קיים לאותם אנשים ובערך הכלכלי של הפוליסות הבסיסיות.

בבקשה נטען כי התנהלות זו של כלל והראל עולה כדי הטעיה חמורה, וגם מהווה הפרה ממשית של חובת הגילוי המוגברת המוטלת על חברות הביטוח. יתרה מכך, נטען, כלל והראל נוהגות בחוסר תום לב חמור, תוך ניצול בורותם וחוסר ניסיונם של המבוטחים, והתנהלותן מהווה תרמית של ממש.

בבקשה נטען כי הנזק שנגרם לכל אחד מחברי הקבוצה ממעשיהן של כלל והראל הוא העובדה שנגבית ממנו פרמיה "מלאה" מבלי שהופחת ממנה השווי של הפוליסה "החינמית" של חברות כרטיסי האשראי, שהיא בעלת ערך כלכלי לא מבוטל.

בדיווח לבורסה ציינו חברות הביטוח כי התובעים מבקשים להשיב את הפרמיות העודפות לכאורה ששולמו בשבע השנים שקדמו להגשת התביעה, שאותן מעריכים התובעים בכ-270 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?