נמצא האיש שיחליף את ענת לוין: עמוס ספיר יהיה יו"ר מגדל ביטוח

ספיר כיהן עד 2009 כיו"ר דירקטוריון S&P מעלות ■ פעילותו של ספיר כיו"ר מעלות החלה כעשר שנים קודם לכן והוארכה פעמיים

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

מגדל אחזקות, שבשליטת שלמה אליהו, מינתה היום (ב') את עמוס ספיר לתפקיד יו"ר החברה הבת מגדל ביטוח במקומה של ענת לוין, שהודיעה על פרישתה ביולי האחרון. לוין כיהנה במקביל כיו"ר החברה הבת וכמנכ"לית של החברה האם מגדל החזקות.

ספיר כיהן עד 2009 כיו"ר דירקטוריון S&P מעלות. לפני מעלות, כיהן ספיר במגוון תפקידים בקבוצת כלל (שאוחדה לאי.די.בי פיתוח), שממנה פרש כמשנה למנכ"ל ואחראי על הפעילויות בשוק ההון. ספיר הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, בעל תואר מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק ולימודי דוקטורט בתחום המימון והבנקאות.

ספיר יחליף בתפקיד את לוין, שכיהנה כיו"ר מגדל ביטוח וכמנכ"לית החברה האם (מגדל אחזקות). לוין הודיעה לפני כארבעה חודשים על החלטתה לפרוש, כחצי שנה בלבד לאחר שמונתה לתפקיד. במסגרת תפקידיה הקודמים, כיהנה כמנהלת ההשקעות הראשית של מגדל, ולאחר מכן, בשנת 2010, עברה לשמש משנה למנכ"ל וראש החטיבה לשווקים פיננסיים בבנק הפועלים. לאחר שקיבלה בשנה שעברה הצעה מאליהו להתמנות כמנכ"לית מגדל החזקות, נענתה להצעה.

לפני כחודשיים דירקטוריון חברת הביטוח אליהו – השולטת בקבוצת מגדל - החליט למנות את פרופ' עודד שריג, לשעבר הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, למנכ"ל החברה. בנוסף, דובר כי הוא יחליך את לוין כמנכ"ל הקבוצה.

בהודעה על מינוי שריג צוין כי המינוי נעשה לאחר ששריג סיים את מלוא תקופת הצינון שלה הוא מחויב לפי החוק. ואולם, מינויו של שריג הושהה על רקע התנגדות הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר. בפיקוח נימקו את ההתנגדות למינוי בשל החשש לניגוד עניינים, זאת מאחר ששריג הוא זה שאישר לאליהו לרכוש בשעתו את השליטה במגדל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב