נוירודרם גייסה 45 מיליון ד' לאחר שחתכה את מחיר ההנפקה ב-25%

הגיוס משקף שווי חברה של 119 מיליון דולר לפני ההנפקה ו-164 מיליון דולר אחריה ■ החברה תחל היום להיסחר בנאסד"ק

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת נוירודרם המשיכה אמש (ד') את המגמה של הנפקות מאכזבות של חברות ביומד ישראליות. החברה, שמפתחת צורות מתן חדשות לתרופות למערכת העצבים המרכזית, גייסה 45 מיליון דולר בהנפקה הראשונית של מניותיה בנאסד"ק.

נוירודרם הנפיקה 4.5 מיליון מניות, שהם 27.5% ממניותיה לאחר ההנפקה, במחיר של 10 דולר למניה. מחיר זה משקף שווי חברה 119 מיליון דולר לפני ההנפקה ו־164 מיליון דולר אחריה, ונמוך ב־26% ממרכז טווח יעד המחירים שנקבע להנפקה - 16-13 דולר למניה. חתמי ההנפקה ג'פריס, קואן אנד קו, אופנהיימר ורות' קפיטל קיבלו מנוירודרם אופציה שניתנת למימוש בתוך 30 יום לרכוש עד 675 אלף מניות נוספות במחיר ההנפקה.

מניית נוירודרם תחל להיסחר הערב תחת הסימול NDRM. אחד מבעלי המניות העיקריים בחברה הוא יושב הראש שלה, רוברט טאוב (לשעבר בעל השליטה בחברת אומריקס שנמכרה לג'ונסון אנד גו'נסון תמורת 438 מיליון דולר בסוף 2008), שמחזיק ב־17.8% לאחר ההנפקה לפני מימוש האופציה על ידי החתמים, ולאחר שימיר 194 אלף איגרות חוב למניות.

בעלי מניות נוספים הם הוא שמואל קבילי (14.3% לאחר ההנפקה ולאחר שימיר 185 אלף איגרות חוב למניות), והחברה הבורסאית קפיטל פוינט שתחזיק לאחר ההנפקה ב־11.5% בשווי 19 מיליון דולר ולאחר שתמיר 252 אלף איגרות חוב למניות. איגרות החוב הם חלק מהנפקת איגרות חוב להמרה שנושאות ריבית של 10% בהיקף של עד 17.8 מיליון דולר לבעלי המניות העיקריים של החברה ברבעון השלישי של 2014.

בורסת נאסד"ק בניו יורקצילום: Bloomberg

נוירודרם נאלצה לבצע הנפקה פרטית של איגרות חוב להמרה, לבעלי מניות בחברה, לאחר שבסוף יוני 2014 החזיקה ב־1.6 מיליון דולר בלבד במזומן בקופתה. החברה, שמנוהלת על ידי ד"ר עודד ליברמן, מפתחת תרופות למערכת העצבים המרכזית שמטרתן לתת פתרון לחסרונות מהותיים בדרכי המתן של הטיפולים התרופתיים הקיימים למחלות במערכת העצבים המרכזית, וכן להגביר את היעילות הקלינית של התרופות באמצעות שחרור מתמשך של החומר הפעיל בתרופה, זאת באמצעות מתן תת עורי או באמצעות מדבקה.

נוירודרם מעריכה שהיות שהתרופות שלה מבוססות על תרופות מאושרות הן זכאיות למסלול אישור מקוצר והסיכון לאי קבלת אישור קטן יחסית. התרופה המתקדמת ביותר בצנרת הפיתוח של נוירודרם היא NDO612H, שמיועדת לטיפול בחולי פרקינסון בשלב מתקדם. פרקינסון היא מחלה ניוונית של מערכת העצבים המרכזית שגורמת לירידה ברמות הדופמין במוח וכתוצאה מכך להרעה הדרגתית בתפקוד המוטורי של החולה, כולל רעידות בגפיים ובפנים, האטה בתנועה ופגיעה בשווי המשקל ובקואורדינציה של החולה.

6.3 מיליון חולים

על פי הערכות של האגודה האירופית לפרקינסון, 6.3 מיליון בני אדם בעולם חולים במחלה. השוק העולמי של תרופות למחלה נאמד ב־3.3 מיליארד דולר, שמשקף עלות טיפול נמוכה יחסית של 523 דולר לחולה לשנה, בעיקר בשל העובדה שהתרופה העיקרית לטיפול בתסמיני המחלה איבדה את הגנת הפטנט לפני שנים רבות.

המוצר של נוירודרם הוא משאבה שמחקה את המנגנון של משאבת אינסולין לחולי סכרת. היא תלויה על חגורה ומחוברת בצינור דק לבטן שמזליף בקביעות את התרופה במשך 24 שעות. הדור הבא של התרופה יהיה מבוסס על משאבת מדבקה. NDO612H הצליח בניסוי קליני לשמור על רמה קבועה של החומר הפעיל Carbidopa־Levodopa ונותן מענה לאחת הבעיות העיקריות של הטיפול התרופתי הנוכחי, Stalevo: פרק זמן קצר יחסית של החומר הפעיל בדם, וזמינות וקליטה נמוכה של החומר הפעיל בדם.

המוצר של נוירודרם הוא גם חלופה לטיפול כירורגי בחולים שטיפול תרופתי אינו מסוגל לספק להם רמה מספקת של החומר הפעיל Carbidopa־Levodopa. נוירודרם נמצאת במהלך ניסוי קליני בשל 2a והגישה בקשה להתחיל את הניסוי הקליני בשלב 2b ב־2015. החברה מעריכה כי תקבל את אישור השיווק למוצר בארה"ב ובאירופה במחצית הראשונה והשנייה של 2018 בהתאמה.

נוירודם, שגייסה עד להנפקה סכום של 43 מיליון דולר, צברה מאז הקמתה ב־2003 הפסד של 108 מיליון דולר. 84 מיליון דולר מההפסד המצטבר מיוחסים להפסד פיננסי לא תזרימי שנובע משיערוך נגזר משובץ הקשור להלוואה שניתנת להמרה למניות שהחברה לקחה. רואה החשבון של ההנפקה הוא גיא פרמינגר מחברת PWC קסלמן וקסלמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר