לניר רכש מניות בבילון ב-5.3 מיליון שקל - ומחזיק ב-24% מהחברה

מניית בבילון התרסקה ב-85% ב-13 חודשים והחברה מחפשת את דרכה ■ החברה נסחרת בשווי של 105 מיליון שקל ובקופתה 75 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

בעל השליטה ויו"ר בבילון, נעם לניר, כנראה מביע אמון ביכולתה של החברה למצוא לעצמה אפיקים עסקיים חדשים: אתמול התברר שלניר הגדיל את אחזקותיו בחברה בכ–6% ל–24%. לניר, המחזיק את מניותיו בבבילון באמצעות החברות הפרטיות חנפ"ק (20%) וליוומור (4%), רכש את המניות מקרן ההשקעות האוסטרלית ריד אלסוויר תמורת כ–5.3 מיליון שקל ולפי מחיר של 1.78 שקלים. במקביל הגדילה מיטב דש את אחזקתה בחברה ל-15.73%. מניית בבילון טיפסה אתמול ב-2.7% למחיר של 2.1 שקלים.

בבילון עדיין לא פירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי. הכנסות החברה ברבעון השני היו 34.5 מיליון שקל. הרווח התפעולי הסתכם ב–10 מיליון שקל בלבד והרווח הנקי ב–8.7 מיליון שקל. כיום נסחרת בבילון בשווי של כ–105 מיליון שקל ובקופתה כ–75 מיליון שקל, לאחר שבשנים האחרונות חילקה דיווידנדים של 350 מיליון שקל.

נעם לנירצילום: עופר וקנין

לפני כשנה הודיעה גוגל כי אינה מחדשת את החוזה עם בבילון עקב תלונות של גולשים על סרגל הכלים שלה. גוגל, שהיתה אחראית לכ–40% מהכנסות החברה, נתנה את האות להידרדרות בתוצאותיה של בבילון ולקריסה של מנייתה ב–85% בתוך 13 חודשים.

החברה, המנוהלת בידי שנית פאר־צפוני, נותרה כמעט חסרת פעילות ונמצאת בצומת דרכים: לפני כשבועיים היא פיטרה 15 מעובדיה, ובנוסף הוציאה דיווח לבורסה שלפיו הנהלת החברה "שוקדת בימים אלה על מציאת מיזמים וטכנולוגיות חדשות כחלק מאסטרטגיה לשינוי פעילויות הליבה ותחומי ההתמקדות והפיתוח העתידיים של החברה". כמו כן בבילון מכרה את פעילות התרגום שלה למייסד החברה, אמנון עובדיה, בכ–2.5 מיליון דולר, וכ–30 מעובדיה עברו לחברה הרוכשת.

בעלי המניות בבבילון

באוגוסט האחרון, לאחר חלוקת דיווידנד של 125 מיליון שקל, הסביר לניר ל–TheMarker כי "הקופה שנותרה מאפשרת לנו ליזום פעילות שתניע את החברה קדימה. במשך חודשים בחנו מספר רב של אפשרויות השקעה. הזיהוי היה חד משמעי - השוק שבו פעלנו נמצא בצומת מאוד מורכב, והדבר הנכון כעת הוא לחלק דיווידנד ולא לקחת סיכונים לא אחראיים עם הכספים של בעלי המניות שאני רק אחד מהם".

מניית בבילון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן