אחיו של בעל השליטה באלבר קיבל מענק
 של 90 אלף ש' "על הצטיינות בניהול המכירות"

אחיו של אלי אלעזרא - יחיאל - מועסק בחברת הליסינג בתפקיד משנה למנכ"ל ■ המענק אושר על ידי ועדת התגמול ודירקטוריון החברה. התשלום ניתן לו על בין השאר על הצלחת יריד אוטומאניה של החברה בחג סוכות שנוהל על ידיו

דרור רייך
דרור רייך

חברת אלבר, העוסקת בליסינג של מכוניות, אישרה מתן מענק בסך 90 אלף שקל ליחיאל אלעזרא, אחיו של בעל השליטה אלי אלעזרא, המועסק בחברה בתפקיד משנה למנכ"ל. המענק אושר על ידי דירקטוריון החברה, ועדת התגמול והביקורת ואסיפת בעלי המניות.

בהודעת ועדת התגמול והביקורת נכתב כי המענק, בגובה שתי משכורות, ניתן לו "על הישגיו והצטיינותו בניהול תחום מכירות הרכב בחברה, ובפרט בגין הצלחת יריד אוטומאניה שביצעה החברה בגני התערוכה במהלך חג סוכות, אשר נוהל על ידו באופן אישי". הדירקטוריון ציין בהחלטתו כי המענק ניתן "לאור ההישגים יוצאי הדופן של מכירות הרכב במסגרת פעילויות השיווק שבוצעו על ידו מחד גיסא, והסכום הזניח של המענק מאידך גיסא".

צילום: פבל טולצ'ינסקי

רווחי אלבר יקטנו ב–30 מיליון שקל?

התערבותה של רשות ניירות ערך אילצה באחרונה את חברות הליסינג הציבוריות לספק גילוי מלא של החשיפה המיסויית והתזרימית שלהן, בעקבות פסק דין תקדימי של השופט מגן אלטוביה ושינוי ביישום סעיף 96 לפקודת מס הכנסה על חברות הליסינג. רשות המסים הבחינה כי פעילות כלכלית של מאות מיליוני שקלים של חברות הליסינג מניבה לה הכנסות אפסיות, ותקפה בבית המשפט את תכנון המס שלהן. הרשות טענה כי מכירת כלי הרכב היא פעילות עסקית לכל דבר ועניין, ולכן השאלה שעמדה בפני השופט אלטוביה היתה אם כלי הרכב הם מלאי עסקי, כפי שטענה רשות המסים, או נכס הון.

השופט אלטוביה קבע כי מכירת רכב ליסינג היא פעילות עסקית שחייבת במס הכנסה, ואינה מכירה של נכס הון. לפסיקה יש השפעה מהותית על תזרים המזומנים של כל חברות הליסינג, ולא רק על זה של אלבר. בדו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2014 גילתה אלבר כי סכום הטבת המס בגין הרווחים האינפלציוניים שהוכרו בדו"חות מסתכם ב–30 מיליון שקל, שאותם כעת היא תהיה חייבת לרשות המסים - אם עמדת מס הכנסה תתקבל גם בערעור של חברות הליסינג.

אלבר ככל הנראה תיאלץ למחוק את נכס המס באופן שיקטין הן את הרווח השוטף והן את ההון העצמי ב–30 מיליון שקל. החברה העריכה שאי ההכרה במכירת כלי רכב כהכנסה הונית תצריך אותה בתשלום מס של 15 מיליון שקל רק ב–2017, בהנחה שיותר לה ליישם את הוראות סעיף 96 לפקודה עד ליולי 2013, כך שתישמר לה זכותה לנצל הפסדים צבורים לצורכי מס - שבסוף 2013 הסתכמו ב-489 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות