יונל כהן מצטרף לתמיר-פישמן: רוכש 28% מבית ההשקעות לפי שווי של 60 מ' ש'

לאחר השלמת העסקה יתמנה כהן לתפקיד יו"ר תמיר-פישמן; אופק, בבעלותו של כהן, גם תיטול על עצמה חלק מהחוב של תמיר-פישמן

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

יונל כהן, לשעבר מנכ"ל קבוצת הביטוח והפיננסים מגדל, מצטרף לבית ההשקעות תמיר-פישמן. כהן יבצע את ההשקעה באמצעות החברה הפרטית שבשליטתו "אופק עד השקעות ופיננסים", אותה הקים יחד עם שותפים נוספים, חלקם יוצאי מגדל לשעבר, שמילאו תפקידים שונים בתחומי ביטוח ופיננסים. על פי הסיכום, אופק תרכוש 27.5% מתמיר-פישמן לפי שווי פעילות של כ-60 מיליון שקל, ולאחר השלמת העסקה יתמנה כהן לתפקיד היו"ר של תמיר-פישמן.

אופק גם תיטול על עצמה חלק מהחוב של תמיר-פישמן אותו לווה הבעלים, אלדד תמיר, מהבנקים לצורך רכישת אחזקותיהם של שותפו לשעבר דני פישמן, של בנק ההשקעות הקנדי RBC וכן ממשקיעים נוספים. כמו כן צפויה אופק עד להשקיע כ-10-15 מיליון שקל לצורך הרחבת הפעילות של תמיר פישמן בעיקר בחיסכון לטווח ארוך - תחום שבו כהן נחשב לאחד המומחים הגדולים בשוק.

תמיר-פישמן מנהל נכסים של למעלה מ-16 מיליארד שקל ופועל במגוון תחומים כמו: ניהול השקעות בארץ ובחו"ל, קרנות נאמנות, קרנות גידור, קופות גמל וקרנות השתלמות בניהול אישי, ניהול הנפקות פרטיות וציבוריות בארץ ובחו"ל, חיתום, מיזוגים ורכישות, בנקאות פרטית בחו"ל, ניהול קרנות הון סיכון, ניהול תכניות הטבה מבוססות מניות לעובדים וחברות.

יונל כהן

כהן עזב את מגדל לאחר כהונה מוצלחת של כ-5.5 שנים כמנכ"ל, לאחר שלא הצליח להסתגל לניהול הדומיננטי של הבעלים הנוכחי של מגדל, שלמה אליהו. כהן נחשב לאיש אמיד שצבר במהלך עשור האחרון הון לא מבוטל, בין השאר באמצעות מכירת סוכנות ביטוח מבטח סימון למגדל, שכר ומענקים במגדל ועוד.

ההשקעה בתמיר-פישמן מצטרפת לפעילויות נוספות שבהן מעורב כהן כמו: שליטה משותפת עם משפחת רובינשטיין בחברת הנדל"ן והדיור מוגן בית הזהב, הנסחרת בבורסה בת"א לפי שווי שוק של כ-150 מיליון שקל. בית הזהב הודיעה בשבוע שעבר על עסקה גדולה יחד עם רבד שבשליטת יגאל אהובי לרכישת 5 בתי אבות סיעודיים בבריטניה תמורת כ-200 מיליון שקל.

כהן גם כיו"ר חברת ביילסול השקעות שבשליטת שרגא בירן (80%) ודודי ויסמן (20%) ושדרכה בירן וויסמן שולטים בקבוצת אלון הפועלת בתחומי אנרגיה, קמעונות, נדל"ן, פיננסים ושולטת בחברות כמו אלון USA, אלון חיפושי גז ונפט, אלון ריבוע כחול, חברת כרטיסי אשראי דיינרס ועוד. כהן מונה לתפקיד על ידי בירן בעקבות סכסוך שפרץ בין בירן לויסמן, לאחר שבירן הביע חוסר שביעות רצונו מאופן ניהולו של ויסמן ומינה את כהן כדירקטור מטעמו בחברות שונות בקבוצת אלון.

כהן ציין כי: "החברה חיפשה שותף עם ערכים מוספים ואפשרות לסינרגיה עבור השקעות בחברות בתחומי הפיננסים והביטוח שאותן אנו בוחנים בימים אלו- זיהינו בתמיר-פישמן שילוב של מצוינות, מקצוענות וחדשנות שהשתלבו עם תפיסת עולמנו. אני מודה לאלדד ולצוות שלו ורואה אופק משותף וארוך טווח לחברות".

המנכ"ל והבעלים תמיר ציין כי: "הצטרפותה של חברת "אופק" כשותפה בחברה, מהווה נדבך חשוב בצמיחה ובהצלחה של תמיר פישמן. בשנה האחרונה הראתה החברה מגמת גידול וצמיחה בייחוד בתחום קרנות הנאמנות ומטרתנו כעת היא להמשיך בכוחות משותפים בצמיחה בכל הפרמטרים. אין לי ספק כי שותפינו החדשים, הנמנים על קבוצת מנהלים ומשקיעים בעלי מיומנות בתחום ההשקעות והפיננסים, יסייעו ויתרמו להמשך הצעידה קדימה. אני מודה ליונל ולשותפיו על האמון ומאמין בהצלחתנו המשותפת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים