ארדן מברך על הסכם הבראת הדואר: "היינו צריכים להמציא את הדואר מחדש"

שר התקשורת: "לחברת הדואר יש חשיבות לאומית - אבל היא נקלעה למשבר עמוק, משבר שהוא פיננסי וגם שירותי" ■ חיים אלמוזנינו, מנכ"ל הדואר: "הגמישות שהשגנו בניהול כוח האדם אלו צעדים שלא היו הרבה שנים באף חברה ממשלתית" ■ יו"ר ההסתדרות: "אמרנו עד כאן, בגלל הערך של כבוד האדם"

אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו
אמיתי זיו

"היינו צריכים להתאים את הדואר לעידן הנוכחי - להמציא אותו מחדש", כך אמר שר התקשורת גלעד ארדן במסיבת עיתונאים בו הושקה תוכנית ההבראה לדואר ישראל. שר, שעמל בשבועות האחרונים על השגת ההסכם, בירך על התוכנית ואמר: "חברת דואר ישראל היא חברה חשובה מאד עם תפקיד חברתי וכלכלי שמחויבת לתת שירות שיווני בכל רחבי מדינת ישראל בין שהוא רווחי או לא רווחי, בפריפריה ובמכרז, וככזו היא חברה שמחברת בין אזרחי המדינה ונותנת שירותים בנקאיים גם למי שהבנקים המסחריים לא רוצים לתת לו שירות. זו גם חברה שמעסיקה אלפי עובדים, ומכל הסיבות הללו יש לה חשיבות לאומית - אבל היא נקלעה למשבר עמוק, משבר שהוא פיננסי וגם שירותי".

לדברי ארדן, "הדואר חווה גם שינויים בהרגלי הצריכה, אי עדכון תעריפים במשך מספר שנים, ירידה בכמויות הדיוור הרגיל מול עומס במחסר המקוון - ולכן נדרש הסכם שיבשר על עתיד אחר". ארדן התייחס לשיתוף הפעולה של ההסתדרות בהשגת ההסכם ואמר כי "היא גילתה אחריות למרות שמדובר על צעדים לא פשוטים - פיטורים של 1,200 עובדים לאורך מספר שנים. כל עובד כזה הוא עולם ומלואו עם משפחה וחברים אבל היה צריך לעשות את הצעד הזה כדי להבטיח את עתיד חברת הדואר".

"תעריפי הדואר, שלא השתנו בשנים האחרונות, יתעדכנו בהתאם למסקנות ועדת רייך, שעשתה עבודה רצינית בליווי משרד רואי חשבון גדול. יחולו גם שינויים בתעריפים של חברת הדואר וחלקם יעלו אבל זה מתגמד לעומת השיפור הניכר בשירות. האזרח ישלם קצת יותר על דואר רשום אבל הוא יקבל דואר רשום בבית בלי לבזבז דלק וזמן על לנסוע לסניף. תעריפי הדואר בשנים האחרונות היו פיקטיביים במידה רבה ולא לקחו בחשבון התייקרויות שהיו במשק. זה היה אחד הגורנים למשבר הפיננסי".

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: שירן גרנות

שמעון פרג'ון, יו"ר ועד העובדים בדואר: "הצלחנו להציל את החברה. מכאן הדרך היא רק למעלה. במקביל, שמרנו על ההסכמים הקבוציים ותנאי העבודה של העובדים. ההסכם הזה מאפשר לפטר עובדים לא טובים ולשמר עובדים טובים. השגנו הסכמות עם ההנהלה לגבי עתיד משותף לחברה הזו".

חיים אלמוזנינו, מנכ"ל הדואר: "אני נרגש קצת בסיטואציה כי יצאנו לדרך לפני 10 חודשים. כשמניחים תוכנית כזו יש הרבה כאבי בטן וספקות. בסופו של דבר אנחנו רואים תוצאה מאד יפה והלימה מאד משמעותית בין התוכנית שהונחה לבין מה שאנחנו לבשר עליו היום. הגמישות שהשגנו בניהול כוח האדם אלו צעדים שלא היו הרבה שנים באף חברה ממשלתית".

אבי ניסנקורן, יו"ר ההתסדרות: "ההסכם הזה והרפומה הזו סמליים וחשובים. יש 7,000 משפחות של עובדי הדואר שהולכים כל יום מחדש ושואלים מה יקרה מחר. היה צריך להסיר עננה של חוסר ודאות ולכן פעלנו להשיג את ההסכם עוד לפני ראש השנה. אני וועד העובדים עמדנו בחזית פה כדי לשפר את השירות לאזרח כי בסוף כולנו אזרחים, וגם אני רוצה ליהנות משירותי דואר טובים. זה מחייב רגולציה ושיפורים ואני שמח שזה נעשה. הדבר השלישי - בהסכם הזה נקבע שהעובדים הם לא חלקי חילוף. פה אנחנו נאבקנו, כשאמרו לנו להחליף 1,500 עובדים קיימים נוספים, פה אמרנו עד כאן, בגלל הערך של כבוד האדם.

"אנחנו רואים בצורה ברורה ומובהקת שעושים רפורמות בהסכמה, אפשר להגיע לכל היעדים המאוזנים של טובת המשק: הבראת חברת הדואר, שיפור השירות, ושמירה על כבוד העובד - וזו הדרך להתנהל. לשאוף לעשות רפורמות בהסכמה בלי משחקי אגו וכבוד וכך נגיע למדינה יותר מתוקנת מבחינת הפערים החברתיים וכן השירות לאזרח".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן