עידן עופר: "הייתי בוחר שוב בניר גלעד למנכ"ל החברה לישראל"

במכתב מפורט שפירסם, מודה עופר לניר גלעד על שנותיו בחברה: "כישוריו של ניר להוביל קבוצה כל כך מורכבת, מסועפת ומגוונת בתחומי פעילותה הם מהמרשימים שפגשתי" ■ בנושא השכר כתב: "מנהלים שכישוריהם כאלה מתוגמלים בעולם הרחב בשיעורים גבוהים מאד"

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

עידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל (52%) מאשר רשמית במכתב שפירסם היום (ג') שניר גלעד יסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה לישראל לאחר כהונה של 8 שנים. עופר מודה במכתבו לגלעד על תפקודו, כשרונו ונאמנותו ומצר על חוסר הפרגון של התקשורת תוך שהוא מכיר בתפקידה החשוב.

"ניר גלעד מסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה לישראל לאחר שמונה שנים", מאשר עופר בפתיחת הדברים. "לו הייתי יכול היפותטית לחזור שמונה שנים אחורה, כשאני יודע את מה שאני יודע היום, הייתי בוחר ללא ספק שוב בניר גלעד להיות מנכ"ל החברה לישראל.

"כישוריו של ניר להוביל קבוצה כל כך מורכבת מסועפת ומגוונת בתחומי פעילותה, ובהיותה פעילה בכל רחבי העולם מאמריקה הדרומית, עבור דרך ארה"ב, אירופה וכלה בסין וכמובן בישראל, תוך התפתחות מתמדת ואי שקיטה על השמרים, הם מהמרשימים שפגשתי בשנים הלא מעטות שאני מצוי בעולם העסקים הבינלאומי והישראלי.

"מנהלים שכישוריהם כאלה מתוגמלים בעולם הרחב בשיעורים גבוהים מאד, כשכמובן עיקר התגמול הוא תגמול מבוסס הצלחה - כפי שהדבר קיים גם במקרה של ניר", ציין עופר.

עידן עופרצילום: בלומברג

"אבל לא רק כישורים ויכולת אישית גבוהה היו משכנעים אותי לבחור בו שוב: יושרו האישי, נאמנותו לכלל בעלי המניות (קרוב לחמישים אחוז מהחברה לישראל מוחזקים בידי הציבור ובנק לאומי שגם הוא מוחזק בידי הציבור), ומנהיגותו האישית נדירים בעוצמתם ובייחודם.

"אני מבין את תפקידה החשוב של התקשורת, אבל אני חש צער ותסכול כשאני פוגש שוב ושוב חוסר פרגון לעשייה כלכלית ענפה, שעיקרה עוד ועוד אלפי מקומות עבודה.

עידן עופר המשיך במכתבו המפורט למנות את הישיגיו של ניר גלעד בחברה. "תחת ניהולו של ניר, שכיהן גם כיו"ר כיל, ביססה כיל את מעמדה כתאגיד בינלאומי ענק, המשפיע על שוק המזון ברחבי העולם, ופותחו מקורות אלטרנטיביים להפקת מינרלים לרבות אשלג במדינות שונות.

"החברה לישראל הפכה לגורם מרכזי בייצור חשמל בעשר מדינות בדרום ומרכז אמריקה, והקימה את תחנת הכוח הפרטית הגדולה הראשונה בישראל במישור רותם בנגב.

ניר גלעד

"בתקופתו של ניר הוקם מיזם ייצור המכוניות הראשון באיכות מערבית בסין, בשותפות עם תעשיית הרכב הסינית, במשק הצומח ביותר בעולם. המכונית של קורוס זכתה במקום הראשון במבחני הריסוק האירופאים, וחלפה על פני המותגים המערביים והיוקרתיים לראשונה בתולדות תעשיית הרכב הסינית.

"בתקופתו של ניר הושלם חיבור הגז הטבעי לבזן והושלמה הקמת המידן -מתקן פיצוח הדלקים המתקדם- צעדים אסטרטגיים ששדרגו את יכולת בית הזיקוק בצורה מאד משמעותית.

"בתקופתו של ניר פעלה החברה בהצלחה להבראתה של טאואר אחרי שהיא עמדה בפני קריסה.

"היציבות הפיננסית של החברה לישראל נשמרה גם בימים הקשים של 2009, ונוכח מה שהתרחש בכלכלה הבינלאומית ובישראל, היה בכך הישג מאד חשוב.

"בתקופתו של ניר החלה וגם הסתיימה פעילותה של בטר פלייס. בטר פלייס, למרות שבמישור העסקי לא צלחה, הייתה המנוע של צמיחת הרכב החשמלי בעולם. היא עלתה מתוך חזון של עולם שמקטין את תלותו בנפט ומזהם פחות. מאות רבות של עובדים, לרבות אנשי טכנולוגיות מתקדמות, עסקו במיזם והתפרנסו ממנו בכבוד כמה שנים.

סיפורה של צים

"צים חוותה את המשבר הכלכלי העולמי בכל עוצמתו יחד עם כל ענף הספנות העולמי. ניר נלחם על הישרדות החברה ושמירתה כחברת ספנות מתפקדת ומתייעלת, על עובדיה הרבים בארץ ובעולם, ובסופו של דבר צים יצאה לדרך חדשה.

"אני מעריך מאד את פועלו של ניר ואת מנהיגותו ויכולתו כמנכ"ל. סיים עופר. "אני לוחץ את ידו לחיצה חמה ועזה.

תודה, ניר.

עידן עופר"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?