עוד לפני פרסום העסקה באנגליה: מניית אפליי זינקה ב-50% בשלושה ימים

הודעה על עסקה הקשורה בפיתוח אפליקציית המקלדת עם חברת וויטסמוק פורסמה רק ביום ראשון בלילה לאחר תום המסחר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בחודש האחרון זינקה מניית חברת אפליי, העוסקת בפיתוח אפליקציות סלולריות ונשלטת על ידי איש העסקים נועם לניר, ב-85% ממחיר של 917 אגורות למניה למחיר ל-1.7 שקלים. הזינוק במניה התרחש ללא כל הודעה שמסבירה את הסיבה לקפיצה החדה.

ביום רביעי שעבר רשמה מניית החברה זינוק של 8% במחזור של 100 אלף שקל - גבוה פי 2.5 מהמחזור היומי הממוצע, כ- 40 אלף שקל. הזינוק לא הפסיק למחרת, יום חמישי, אז זינקה המניה כבר ב-17% במחזור של 732 אלף שקל. העליות החדות נמשכו גם אתמול (א'), אז רשמה מניית אפליי זינוק של 28% במחזור של 1.8 מיליון שקל.

אתמול בערב פירסמה החברה הודעה ששפכה אור על הזינוק המחיר המניה. בהודעה הוסבר כי אפליקציית המקלדת KIBO שנחשפה ב-TheMarker ופותחה במשותף על ידי אפליי וחברת וויטסמוק תמותג בלוגואים שונים של מועדוני ספורט ומותגים בינלאומיים עמם חתמו החברות על הסכם שיתוף פעולה.

מדובר במקלדת שפות למכשירי סלולר המשלבת בתוכה טכנלוגיה המאפשרת לתקן ולשפר את שפת הכתיבה באנגלית. ל-TheMarker נודע כי מדובר בשני מועדוני כדורגל אנגלים, שמסגרת שיתוף הפעולה עמם שואפות החברות לייצר אפשרויות מונטיזציה שונות הכוללות, בין היתר, חלוקת רווחים.

נועם לניר

מניית אפליי זינקה השנה ללא כל הסבר ב-143% לשווי חברה של 183 מיליון שקל, בשעה שהחברה הציגה בדו"חות של המחצית הראשונה של 2014 הפסד של 4.7 מיליון שקל והכנסותיה לאותה תקופה הסתכמו ב-3.6 מיליון שקל בלבד.

במהלך המסחר במניית וויטסמוק המנוהלת על ידי רו"ח איתי מרוז, ניתן היה להבין כי גם חלק מהמשקיעים מנחשים כי עומדת לצאת הודעה משמעותית. זאת לאור העובדה כי ביום חמישי שעבר זינקה המניה ב- 4.3%, וביום ראשון השבוע רשמה המניה זינוק נוסף של 7.3%.לאחר פרסום ההודעה הרשמית מצד שתי החברות היום, וויטסמוק מזנקת במסחר ב-26% במחזור של 4 מיליון שקל ומניית אפליי מתממשת ב-3%.

לרשות ניירות ערך נותר כעת לבדוק האם התגלגל המידע למשקיעים, בעוד ששתי החברות הסבירו כי "החליטו לעכב את הדיווח בנוגע להשקת האפליקציה וניהול המשאים ומתנים עם מועדוני הספורט וגופים בינלאומיים מחשש שפרסומם עלול היה למנוע את השלמת המשאים ומתנים או להרע באופן ניכר את תנאיהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"