פלסגד של קיבוץ גדות תרכוש את חומרי הגלם שמייצר מפעל המיחזור WTP

שתי החברות מנהלות מו"מ להקמת מיזם משותף בתחום מוצרי הפלסטיק ■ WTP פיתחה טכנולוגיה למיחזור פסולת ללא צורך במיון או הפרדה ביתית ■ בשבוע שעבר דיווחה WTP כי מנכ"ל תנובה לשעבר, ליעד כהן, ישתלב בחברה ■ קודם לכן, קרן להב של גיורא עופר ויעל גיט רכשה כ-5% ממניותיה תמורת כ-5.5 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת מיחזור הפסולת WTP, שנכנסה אל הבורסה לפני כחצי שנה באמצעות מיזוג לשלד הבורסאי פילת גרופ, דיווחה ביום חמישי האחרון כי היא נמצאת "במשא ומתן משמעותי" עם חברה ישראלית, ששמה לא נמסר, למיזם משותף בתחום מוצרי הפלסטיק. ואולם, ל-TheMarker נודע כי המשא ומתן מתקיים מול יצרנית מוצרי הפלסטיק פלסגד, שבבעלות קיבוץ גדות.

עד עתה הסכימו WTP ופלסגד על הקמת גוף משותף שייצר וישווק מוצרי פלסטיק, וכן שאותו גוף יקלוט את חומרי הגלם שמייצרת WTP בתהליך המיחזור. על פי הדיווח, הסכם בין הצדדים צפוי להיחתם כבר בשבועות הקרובים. בתמיכת הדיווח, מניית WTP עולה ב-4%. מאז המיזוג לתוך השלד הבורסאי זינקה מניית החברה ב-135%, כך שהיא נסחרת בשווי שוק של 205 מיליון שקל.

WTP (ראשי התיבות של: Waste to Product) פיתחה טכנולוגיה ייחודית מוגנת בפטנט, המאפשרת להפוך פסולת עירונית, פסולת ירוקה ופסולת צמיגים לחומרי גלם ללא צורך במיון פסולת או בהפרדה ביתית. החברה, שבשליטת ובניהול אבנר ארזי (מנכ"ל), ובראשותו יובל רבין המכהן כיושב הראש שלה, מחזיקה מפעל סמוך לחיפה. מוצריה הסופיים של WTP מיועדים לשמש חומרי גלם לחברות בתחומים שונים.

פלסגד, שהוקמה ב-1982, היא חברה פרטית בבעלות קיבוץ גדות. לפלסגד שני אתרי ייצור: מפעל ליצור ארגזי פלסטיק לשינוע ואחסון בקיבוץ גדות, ומפעל ליצור משטחי פלסטיק בקיבוץ גשר הזיו הסמוך לנהריה. החברה עושה שימוש בחומרים ממוחזרים וכל מוצריה ניתנים למיחזור. באתר החברה נכתב: "אנו גאים בהשפעה החיובית שיש לפתרונות השינוע שלנו בשמירה על איכות הסביבה ושותפים למאמץ להגברת הקיימות בארץ ובעולם". החברה מעסיקה כיום כ-150 עובדים.

צילום: אייל טואג

במקביל להסכם עם פלסגד, WTP דיווחה כי ליעד כהן, לשעבר מנכ"ל תנובה, יצטרף לצוות המנהל או המייעץ של החברה בתמורה להקצאת אופציות. לפי הודעת WTP, "כהן מלווה את הנהלת החברה ומייעץ לה ללא תמורה זה זמן מה". WTP מסרה כי היא "פועלת לאישור ההתקשרות והקצאת האופציות באורגנים המוסמכים". כהן, שמונה למנכ"ל תנובה בסוף 2007, התפטר מהתפקיד ב-2009, לפי הערכות על רקע חילוקי דעות עם זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל - בעלת השליטה בתנובה.

בינתיים, משקיעה חדשה הצטרפה באחרונה ל-WTP - קרן להב, בשליטתם העקיפה של גיורא עופר (לשעבר מנכ"ל בנק דיסקונט) ויעל גיט. בסוף אוגוסט הקצתה WTP כ-5% מהון המניות של החברה לקרן, במסגרת הנפקה פרטית. ההנפקה נעשתה לפי 156 אג' - מחצית ממחירה של המניה אתמול בבורסה. בסך הכול השקיעה הקרן כ-5.5 מיליון שקל ב-WTP. מי שמחזיק באופציה למימוש ל-37% ממניותיה של WTP הוא יו"ר קבוצת רוביקון, אמיר ברמלי. האופציה - שטרם מומשה והוארכה פעמיים - תקפה עד 21 בספטמבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה