דירקטוריון צים מינה את אהרון פוגל ליו"ר צים

פוגל, ששימש תקופה קצרה כיו"ר חברת אי.די.בי פיתוח ויו"ר מגדל, נבחר על ידי ועדת האיתור של צים, לאחר שיואב גלנט, לשעבר אלוף פיקוד הדרום ומפקד שייטת 13, הסיר את מועמדותו לתפקיד, ולאחר שמועמדותם של אחרים נדחתה או הוסרה מיוזמתם

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

דירקטוריון צים, בחר פה אחד את אהרון פוגל (67) ליו"ר החברה. פוגל, ששימש תקופה קצרה כיו"ר חברת אי.די.בי פיתוח ויו"ר מגדל, נבחר על ידי ועדת האיתור של צים, לאחר שיואב גלנט, לשעבר אלוף פיקוד הדרום ומפקד שייטת 13, הסיר את מועמדותו לתפקיד, ולאחר שמועמדותם של אחרים נדחתה או הוסרה מיוזמתם.

החברה לישראל ביקשה תחילה למנות לתפקיד את רפי דניאלי, המנכ"ל המכהן שהודיע על פרישתו. אולם, נציגות בעלי איגרות החוב שכללה את מגדל הראל ועמיתים התנגדה למועמדותו בשל זיהויו עם החברה לישראל, לאחר שכיהן בתפקידים שונים בצים, שהיא חברה בת של החברה לישראל, במשך עשרות שנים. בעלי איגרות החוב הסבירו את התנגדותם בכך שהחברה לישראל איבדה במסגרת הסדר החוב את השליטה בצים ועל כן לא ייתכן שתמשיך להיות בעלת השפעה מהותית על ניהולה של צים באמצעות מינוי היו"ר.

בעלי איגרות החוב הציעו לתפקיד את אמנון דיק, לשעבר מבעליה של מירס, מנכ"ל בזק ומנכ"ל עלית אינטרנשיונל. על פי תקנונה החדש של צים, יש צורך באישור רוב של 8 חברי הדירקטוריון לצורך מינוי היו"ר. הסדר החוב של צים אושר במחצית יולי 2014 וכלל המרת חוב של 1.4 מיליארד דולר של בנקים, בעלי מספנות, בעלי אוניות ובעלי חוב ל-68% ממניותיה של צים. כחלק מההסדר, איבדה החברה לישראל את כל מניותיה בצים והזרימה 200 מיליון דולר כנגד הקצאת 32% ממניותיה של צים החדשה ונתנה ערבות של 50 מיליון דולר לחברה.

אהרון פוגל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"